Sari la conținut

Piulita cric - filet stanga ?


Postări Recomandate

Salutare,

 

Cumva am pierdut piulita (reperul 8 din schema https://partsss.com/en/bmw/spareparts/models-g-g650/g650-xmoto/g650-xmoto-k15/side-stand/pid342607.html ) ce tine cricul.

Am cumparat doua piulite M10 in drum spre casa insa nu le pot infileta. Filetul surubului pare ok la inspectie vizuala.

 

E o practica comuna sa fi folosit piulite cu sens "invers" pentru aceasta aplicatie ? Pana vine o piulita OEM trece vara.

 

Multumesc tare mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, cozmino a spus:

Multumesc, Serban. M-am uitat din nou la filet pare normal, comparand cu unul cu filet pe stanga/invers. O fi alt pas...

 

De unde ai luat piulita? La magazinele de cartier de regula gasesti cu pas normal, la cric probabil ai 10x1.25 care e mai mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie în poza M10x1.25, la magazin găsești M10x1.5, ăla e "normalul" pt M10. Ești din București? Treci pe la mine și îți dau din bidonul meu cu piulițe una cu 1.25, moka!

Piesa oem vine în câteva zile, nu trece nici canicula! 😉

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, cozmino a spus:

De la madhaus vitan. Mda, 1.25 e pas fin, trebuie sa caut in alta parte.

 

Pas fin, denumit popular, este 10x1mm. Tu ai pas de 1.25mm, nu e nici fin nici normal, normalul fiind de 1.5mm.

 

O variant relative rapida este sa te duci la dezmembrari sa iei o piulita de 10x1.25 sau sa te duci la @john17 pana pe Soseaua Chitilei sa-ti dea piulita gratis, poate il prostesti si de o bere ca e in cautare de client pentru filtre si ulei. In rest e baiat gigea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puțulică de 10x1.25 ar trebui să găsești de cumpărat la Wurth, Fabory, Fixkit dacă vrei 9 sau îți e mai la îndemână.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, va multumesc. Pana pe Soseaua Chitilei pierd si cricul si vreo 2 semnalizari.

O sa-mi rog draga iubita sa-mi faca un favor, sa mearga sa-mi  comande, maine, o piulita OEM. Pana ma-ntorc din concediu, Doamne ajuta, poate vine.

 

Din nou, multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, cozmino said:

Domnilor, va multumesc. Pana pe Soseaua Chitilei pierd si cricul si vreo 2 semnalizari.

O sa-mi rog draga iubita sa-mi faca un favor, sa mearga sa-mi  comande, maine, o piulita OEM. Pana ma-ntorc din concediu, Doamne ajuta, poate vine.

 

Din nou, multumiri.

O piulita OEM costa cat nu face. Mai ales la BMW.

fixkit au magazin in ferentari. Poate e mai aproape de tine. Si poate au si in stoc M10 x1,25.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...