Sari la conținut

Probleme directie R1


Postări Recomandate

Motoreta a stat in frig iarna asta, nemiscata, cu presiune mica in roti? Semighidoanele sunt aliniate simetric? Bracate maxim, au aceiasi distanta fata de rezervor?

Eu banuiesc ca-s gumele dar mai poti incerca, pe langa ce au zis ce de mai sus, sa desfaci suruburile de la jugul inferior, tii frana si te apesi in ghidoane de cateva ori apoi strangi si testezi. 

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, adidas a spus:

Motoreta a stat in frig iarna asta, nemiscata, cu presiune mica in roti? Semighidoanele sunt aliniate simetric? Bracate maxim, au aceiasi distanta fata de rezervor?

Eu banuiesc ca-s gumele dar mai poti incerca, pe langa ce au zis ce de mai sus, sa desfaci suruburile de la jugul inferior, tii frana si te apesi in ghidoane de cateva ori apoi strangi si testezi. 

 

desfacut un pic si axul rotii si suruburile de la baza furicii care strang axul in completare la recomandarea ta.

legat de semighidoane nu au treaba cum sunt asejate atata timp cat motoreta trage intr-o parte cand el ia mana de pe ghidon. 

 

si eu tot pe gume dau vina in primul rand, dar poti verifica sa fie corect montate distantierele si axul rotii strans cum trebuie si pe fata si pe spate. masoara mai precis alinierea rotii spate, si cand strangi piulita ai grija ca in momentul in care strangi sa impingi spre fata motoretei.

 

as mai verifica si axul rotilor sa fie drept.

 

mi-ar placea sa aprofundez mai de aproape motoreta.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt sfaturi, sambata o sa fac ce mi-ati zis legat de roata spate si ce a zis @adidas la juguri

Ideea e ca eu am problema asta de cand am luat-o, anul trecut am mers cu ea asa nu prea am dat importanta si mi-am asumat treaba asta in momentul cand am cumparat-o ca m-am gandit ca e ceva ce se poate remedia

I-am schimbat anul trecut gumele cu unele dot 2018 (nu erau noi noute dar s-au prezentat intr-o stare buna) si ce imi da mie cu virgula e ca si inainte avea probleme si dupa ce i-am schimbat gumele facea la fel.

Tind sa cred ca de undeva din spate e problema ... roata/bascula/distantiere etc... daca nu ne inchid de tot in casa astia mari o sa ma duc sa dau roata spate jos sa vad ce si cum

@Cavaleru cu mare drag ti-o pot aduce sa te uiti :) cum am zis si mai sus ... sunt dispus sa merg oriunde pt a rezolva problema :D 

 

@adidas unde imi tin mobra la iernat e langa un calorifer care merge pe tot timpul iernii si nu e frig deloc ... sta la adapost bine (am grija de ea mai rau ca un copil mic :)) )

Am verificat/masurat semighidoanele jugurile....sunt simetrice si in dreapta si in stanga ... dar le voi mai masura odata sa fiu sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, andreiispas79 a spus:

@Cavaleru cu mare drag ti-o pot aduce sa te uiti :) cum am zis si mai sus ... sunt dispus sa merg oriunde pt a rezolva problema :D 

 

Cu mare drag dupa ce se potolesc virusii. momentan stau la adapost :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...