Sari la conținut

Restrictii covid


Postări Recomandate

Salutare. Planuiesc o tura prin Austria Italia si Franta. Voiam sa stiu cum se procedeaza cu testul covid dat fiind contextul actual. Pt Austria o sa fie ok dar cum fac cu Italia? O sa imi trebuiasca alt test valabil? Sa inteleg ca sunt controale peste tot la intrarea in Italia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

In Austria eu stiu ca trebuie PCR test nu mai vechi de 72 de ore, tradus in engleza sau germana

In Romania este numai la pret de cocaina - 90 euro (am platit 30 aici unde sunt, ca sa reintru la program de sediu) si ti-l mai si dau in "pana la 72 de ore" (in TM). 

In Italia nu se poate decat cu izolare 2 saptamani pentru cei care vin din RO. Cred ca scapi de izolare daca stai 2 saptamani in alta tara europeana agreata inainte sa ajungi in Italia . 

 

Eu aici dau F5 cand vine vorba de Austria: 

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information

 

Scrie te rog si aici ce afli. Eu planific sa ajung in Austria undeva dupa prima saptamana din septembrie. 

Multumesc

 

Am uitat sa zic asta de prima data - poate sa fie si PM daca crezi ca nu este cazul sa postezi in the open.

Si mie imi da cu virgula cand ma gandesc cum este situatia la granitele alpine dintre Austria si Italia, gen spre Timmelsjoch, Stelvio, etc.

 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.08.2020 la 14:36, _Raul_ a spus:

Si mie imi da cu virgula cand ma gandesc cum este situatia la granitele alpine dintre Austria si Italia, gen spre Timmelsjoch, Stelvio, etc.

 

Nu cred sa fie controale neaparat acolo dar vad ca stii ca trebuie sa stai in carantina venind din tara cu risc mare.

Asadar, daca cumva te depisteaza (iar numarul de Ro poate fi un indiciu) probabil ca risti o amenda mare. In Elvetia e la fel si am citit de amenzi pana la 10.000 CHF.

La 20.08.2020 la 12:32, red a spus:

De la astia nu inteleg mare lucru si oricum realitatea din teren este alta

 

 Mie mi se pare foarte clar inca din primul paragraf.

Cum te astepti sa fie realitatea din teren?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...