Sari la conținut

Mufa semnalizatoare


Aion2014
 Share

Postări Recomandate

Salutare, in vara am ramas fara talon din cauza neatentiei(expirase itp ul de 3 zile...oricum ramaneam fara el multumita filtrelor pt evacuari, mentionez ca nu e galagioasa dar au tinut sa scrie ca lipseste silencer ul...in fine) si daca una din probleme si anume silencerul am rezolvat-o am ramas cu lampa pt numar. De lampa am facut rost dar problema e ca imi trebuie un conector tata pentru a o pune in functiune ca mai departe sa ma duc sa fac itp ul. Intrebarea mea este de unde pot cumpara conectori precum cel din poza atasata? Ideea e ca nu vreau sa incep sa tai fire sa fac lipituri(stiu ca nu e greu dar nici nu vreau sa ma complic) asa ca cea mai simpla solutie ar fi sa gasesc mufa tata si sa o pun la lampa. Mentionez ca motocicleta este o Honda F4i(nu stiu daca conteaza dar na...). Va multumesc anticipat ✌

20201027_094940.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vorbesti despre mufa de far tip H4,nu gasesti de cumparat (si nu e tata ci are 3 papuci 'mama')

cel mai usor gasesti la dezmembrari Logan asa ceva,spre ex e unul vis=a=vis de reprezentanta VW din comuna Pantelimon

dar de lipituri nu scapi

daca am inteles gresit si e vb de mufa galbena,tot nu gasesti la fel,trebuie adaptat altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Christian 1 a spus:

Mai bine lipit cu letcon si tub termocontractibil. 

trebuie mufe la semnale ca sa le poti schimba usor cand tavalesti atelajul ...

 

pune-i orice papuci inveliti, sertizati cum trebuie si nu ai probleme

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor, am aflat ca separat nu se gasesc decat pe semnalele originale. Pe weekend ma apuc sa tai si sa leg ca saptamana viitoare sa o duc la rar si sa o bag la iernat. Azi am bagat-o pe cealalta...frig mare moncher. Asfalt uscat celor care inca rezista, ne vedem in trafic la primavara ✌

Acum 18 ore, easy ride on! a spus:

Dar este cam ciudat să ai o cuplă de far pe stop/poziţie. Ai pus un far pe spate?

Alta Honda cu vedere la ce ma interesa, nu o aveam la indemana pe cea din discutie asa ca am fost descurcaret 😁

 

La 27.10.2020 la 10:59, Starcream a spus:

Încearcă la Lizeanu/Maica Domnului

am mai primit recomandarea, mersi!

 

Acum 18 ore, Christian 1 a spus:

Mai bine lipit cu letcon si tub termocontractibil

greu cu letcon, nu am :)) tub aveam de gand sa folosesc multumesc ✌

 

Acum 15 ore, superbec a spus:

pune-i orice papuci inveliti, sertizati cum trebuie si nu ai probleme

Inevitabil am ajuns la asta, mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Aion2014 a spus:

 

 

 tub aveam de gand sa folosesc multumesc ✌

 

Inevitabil am ajuns la asta, mersi!

mai bine sa nu folosesti tub termo acolo, contactele se uda inevitabil dar se si usuca , daca pui tub apa intra dar se usuca mult mai greu si vor oxida mult mai repede , dupa cum vezi mufele originale nu erau rezistente la apa si au rezistat 20 de ani ...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...