Sari la conținut

Taximetristii


Ride Safe
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa stitzi k nu numa in buc se intampla lucruri dastea ...si la noi ii aproape la fel ... da mai sunt si dastia cu mintea la loc intzelegatori ... da mai sunt si dastia ca treci printre ei si la primu semafor se da jos si vine la tine k cum te bagi asa k oglinda . k aia si aia .... who care.... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stitzi k nu numa in buc se intampla lucruri dastea ...si la noi ii aproape la fel ... da mai sunt si dastia cu mintea la loc intzelegatori ... da mai sunt si dastia ca treci printre ei si la primu semafor se da jos si vine la tine k cum te bagi asa k oglinda . k aia si aia .... who care.... asfalt uscat

 

Nici asa nu e ok.. "who cares" nu e cea mai buna atitudine.. daca noi incepem sa gandim asa nu vad de ce ii judecam pe altii! Imi cer scuze daca am inteles gresit si era altul contextul! Asfalt uscat si soare sus :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu va recomand sa suspectati mereu taximetristii de lipsa de inteligenta: oamenii care au un pik de creier nu isi petrec viata in masina asteptand un client

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu va recomand sa suspectati mereu taximetristii de lipsa de inteligenta: oamenii care au un pik de creier nu isi petrec viata in masina asteptand un client

 

 

Ai dreptate :hug: ... oameni care au un pic de inteligenta vaneaza motociclisti!? :) Combinatia de inteligenta si rautate este prea periculoasa, recomand sa ne ferim de astfel de soferi ... daca am putea sa-i alegem numai... :wink:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :finger: :ok:

 

Parerea mea proprie si personala este ca la volan toti "soferii" de TAXI sunt niste egoisti inconstienti care nu risca numai viata celorlalti participanti la trafic ci si a "pachetelor" pe care le cara cat mai repede la destinatie incalcand toate legile si regulile de circulatie posibile si imposibile si pe care ii doare fix "pe langa" de noi. Este intotdeauna bine sa fi prudent, dar cat de prudent poti sa fi!? :drink: Sunt intr-adevar si acele "exceptii", soferi de taxi "normali", o specie pe cale de disparitie, care dintr-un motiv sau altul, ( fie ca au o criza de personalitate sau pur si simplu o zi proasta) merg mai "prudent" si nu se avanta la toate faptele vitejesti ale "coechipierilor" lor, vorba aia ... pana maine, sau ... pana data viitoare!

 

Oricine isi poate exprima liber parerea, dar trebuie sa iasa cu ceva argumente daca vrea sa aiba un cuvant de spus in fata celorlalti.

 

Recent am fost implicat intr-un accident si mi-a distrus scuterul si mi-a pus in pericol viata si integritatea corporala un putoi de "sofer" de taxi care a iesit de pe cedeaza din dreapta, nu a acordat prioritate, nu s-a asigurat si nu a semnalizat intentia de a vira stanga si cu 10m inainte mi-a iesit in fata, eu mergand pe banda 2 si de pe contrasens venind o masina nu am mai avut ce sa fac deoarece eram putin inclinat in curba. M-am ales doar cu contuzii urate la ambele picioare, genunchiul drept imobilizat 10 zile cu o atela de ghips si niste dureri de oase si muschi la umeri si spate ... poate am uitat sa mentionez ca tot soferul de taxi era tare in gura si ca cica de unde am venit, cand eu l-am vazut clar ca nu s-a asigurat!

Daca era TAXI-ul plin de pasageri si in locul meu venea un TIR mai avea curaj sa mai deschida gura atunci?

 

/index.php?showtopic=81878

 

Pe mine sa ma lasati cu panaramele de soferi de taxi. Toti sunt la fel,, difera doar momentul in care ii surprinzi in actiune! Ce daca aprinzi o dinamita si explodeaza inseamna ca toate dinamitele pe care le aprinzi explodeaza!? :bounce:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :kick: :finger:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la ALIAS ca a bagat toti taximetristii in aceeasi oala ..... iti srun eu ...nu conteaza daca e taximetrist .....soferi prosti sunt pe toate drumurile .... asa ca feriti_va voi ca daca stati dupa ei nu mai plecati de acasa de frica lor (ma refer la soferii prosti!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ioa :ok: ... pai in ultimu timp s`or facut cam prosti si aia care erau normali ... cred k asta`i o boala molipsitoare :crack:) ... da amu noah nici noi nu suntem sfintzi ... da yo la faza asta cu taxi`u n`am mai avut ce face :eek:(... oricum bike`ui recuperat :wave:) gata de ride eu la fel :hug:) ... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca nu sunt toti taximetristi asa.Intradevar sunt foarte multi care sunt cu capul in noi insa nu tre sa generalizezi.Cel in cauza intradevar o un mare taran si nu cred ca o sa-l schimbe cineva.

intr-adevar nu ar trebui sa ii bagam pe toti in aceiasi oala.

nu contest ca unii sunt mari nesimtiti si merg pe strada de parca le-ar fi cumparat masa sosea, dar nu sunt toti asa.

ai mai multa grija altadata si incearca sa prevezi ce ar putea sa faca respectivul conservar.

in rest.... multa sanatate si asfalt uscat in continuare! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu taximetristii .. sa va spun si eu o intamplare de ieri .. am sunat la taxi, spre seara, sa ma duc in celalalt capat al orasului sa-mi iau motorul din service, m-am imbracat bineinteles cu geaca de motor, si aveam casca in mana ... de cand m-am suit in taxi ... deja mi-a tras taximetristul o privire de .... dezaprobare, ca sa zic asa ... in plus, la tot ce ziceam, se rastea la mine. o fi fost bolnav mintal? de cateva ori am sarit de pe scaun la ce top folosea cand imi vorbea, si totul a inceput de cand am intrat la el in masina si mi-a vazut echipamentul de motociclist .. daca isi poate da seama cineva, il rog sa-mi spuna si mie .. ASFALT USCAT TUTUROR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda nu`i nici o mirare k so purtat asa cu tine :crack: ... everybody know k is niste fraieri care se cred stapanii soselelor k is in trafic 24 din 24 ... imi cer scuze fatza de bike`rii care is taximetristi :kick: se vede o diferentza intre taximetristu inrait si taximetristu care in timpu liber ii bike`r ... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un singur gest cand vad taximetristi fie ca sunt pe 2 sau pe 4 roti :lol: sunt uameni incapabili care merg dupa propriile reguli si in momentul in care sunt prinsi in offside isi cheama amicii la bataie (acesta e gandirea lor). ii urasc cum e posibil doar cu categoria B sa fi taximetrist :crack: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cam asa ii cu off side`u la taximetristi una 2 se aduna k mustele la cacao si is gata de :cheers: ... asta`i gandirea lor important ii noi biker`ii sa fim unitzi si sa gandim noi mai mult dak ei nu prea au cu ce :D .... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfuuuu nush ce se intampla in oradea cu taximetristii dar ii de bine .... sper sa fie adevarat sa nu ma insel .... incep sa se uite prin oglinzi sa ne faca loc :ok: asta am observat in ultimu timp cand ma duc la ride :cheers: ... acuma nush la voi da la me so intamplat cam des chestiile astea :crack: se pare ca`i de bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai intampla si evenimente placute ... am mers intr-o zi cu un taxi ... si omul avea pe bord, langa volan, o poza destul de mare cu un motor touring, pe care scria de vanzare .. l-am intrebat de ce si-a pus reclama in masina, unde pot s-o vada doar clientii sai .... mi-a raspuns ca nu prea il lasa sufletul sa-l vanda, dar totusi sa faca gestul si sa scoata "motorul la vanzare" ... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...