Sari la conținut

Ktm limitat in actele de Austria


Dani525
 Share

Postări Recomandate

Buna, am primit de curand o motocicleta ktm 525cm 2006 de ziua mea si are acte de austria , in acte are 12kw , eu vreau sa o inmatriculez in romania pentru ca dau de permis de a2 la 18 ani si daca ma pot plimba cu ea legal , mentionez ca motocicleta este stock nu are limitare , merge perfect 
Kw din actele de austria raman la fel sau se fac alte masuratori pentru a ma  cara legal la 18 ani cu a2.Multumesc

Editat de Dani525
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Dani525 changed the title to Ktm limitat in actele de Austria

Cand am inmatriculat o motocicleta limitata in Germania au trecut in CIV-ul romanesc datele din cartea germana; motocicleta era limitata fizic, dar nu a controlat-o nimeni nicaieri. Asta a fost acum multa vreme, nu stiu daca acum o pune cineva pe bancul de proba sa masoare puterea, dar nu cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie să faci nimic. Așa vin KTM-urile de enduro, cross, supermoto, etc. O înmatriculezi normal, o să ai aceleași date și-n actele de România. Te vei putea plimba legal cu ea.

 

Am avut și eu un Husaberg FS570 (tot KTM) cu 9kW putere trecută în acte de către producător.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

Am avut și eu un Husaberg FS570 (tot KTM) cu 9kW putere trecută în acte de către producător.

 

korekt, ai avut :))

 

erau de fapt 8kW si inca tot asa figureaza in talon

Editat de tzakedotnet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 5/24/2021 at 4:20 PM, sbk750 said:

De ziua ta ai primit un ktm 525 cu care tu incepator vrei sa mergi si pe sosea cu el , loc de veci ai ?

Eu ma dau pe motor de la varsta de 8 ani , stiu cu ce se mananca 

On 5/24/2021 at 4:20 PM, sbk750 said:

De ziua ta ai primit un ktm 525 cu care tu incepator vrei sa mergi si pe sosea cu el , loc de veci ai ?

Eu ma dau prin padure si cand mai ies pe asfalt as vrea sa fiu legal 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...