Jump to content

TET-ul cel făr de furtună - Grecia

Recommended Posts

Tradițional (adică am mai făcut asta o dată), de Rusalii ne luăm o săptămână să bălăurim pe drumuri rupte și să dormim în pădure. Anul ăsta pusesem gând rău dragonilor de pe TETul maramureșean, numa' că și vremea ne-a pus gând rău și ne amenința cu furtuni și uragane. Cu două zile înainte de a pleca în tură s-a înfiripat gândul de a ne muta în țările calde, respectiv Grecia și a face cât de cât același lucru, dar mai pe uscat.

Oleacă de scremut logistic si joi noapte, pe 17 iunie, eram în drum spre Grecia. A fost mișto și cu de toate: souflaki, salate, pană, explodat de 5 filtre de benzină, peisaje belea, rupt o flanșă (cush hub), dronă care să facă totul epic când abia mai eram în stare să ne tragem sufletul. Frumos, cât de cât...

Și pentru că e mai ușor de făcut să pară epică o tură când arăți rapid ce-a fost mai frumos, mai jos un scurt video:

Pe măsură ce mai vine cheful de luat cele 44 de ore de filmare la puricat, o sa mai apară in thread și alte video-uri oleacă mai detaliate.

Promițător..și eu tot spre Grecia, poate închiriez ceva.

Să vină filmulețele!

Un început timid, cu câteva sughițuri - prima zi: cum și de ce am ajuns în Grecia.

On 7/4/2021 at 9:43 AM, Flower-Power said:

Promițător...

Să vină filmulețele!

De la următorul ne înveselim: promitem!

On 7/4/2021 at 9:43 AM, Flower-Power said:

și eu tot spre Grecia, poate închiriez ceva

concediu fain! ai de toate acolo: curbe, offroad, mâncare, plajă...

Merci..da este foarte frumos deși suntem în sălbăticie.. 🙂dar asta îmi place.

• 2 weeks later...