Sari la conținut

Limite de viteza pentru categoria A1


Rares2005
 Share

Postări Recomandate

Acum 8 ore, Speedy.K a spus:

Ti-am spus ce se intampla daca mergi la 10 m in spatele camionului, mai ales cu tartareata de 125, se baga toti peste tine ca sa se aseze intre tine si camion in ideea de a-l depasi ulterior. Si eu am facut si as mai face asa cu conserva. Nu stau nici cu mobra nici cu masina dupa tiruri nici pe linie continua, acolo unde se poate.

Sunt curios cum se va descurca cu racheta de 14 CP sa depaseasca un TIR care merge cu 80-90 km/h.

Si cu ce te incurca daca se baga unul intre tine si TIR?

Iar linia continua ce rost mai are? Decorativa? Optionala?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de drumuri virajate. Iesi din curba unde tirul nu are 90, arunci un ochi, vezi ca se poate, ii dai o inferioara si te-ai dus. Merge si cu scuteru de 50, verificat in Grecia pe serpentine.

 

Si da, continua e degeaba pentru mine. Tocmai am facut azi TF, daca respecam linia continua eram si acum pe la Balea in spatele unor confrati motociclisti care incercau sa conserve gumele...sau ceva asa...

Asta nu inseamna ca recomand incpatorilor sa depaseasca pe continua, despre aia am vorbit doar in ceea ce ma priveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Era vorba de drumuri virajate. Iesi din curba unde tirul nu are 90, arunci un ochi, vezi ca se poate, ii dai o inferioara si te-ai dus. Merge si cu scuteru de 50, verificat in Grecia pe serpentine.

 

Si da, continua e degeaba pentru mine. Tocmai am facut azi TF, daca respecam linia continua eram si acum pe la Balea in spatele unor confrati motociclisti care incercau sa conserve gumele...sau ceva asa...

Asta nu inseamna ca recomand incpatorilor sa depaseasca pe continua, despre aia am vorbit doar in ceea ce ma priveste.

Ce sa mai spun? Ai grija de tine 🤗

Sa stii ca unii merg la plimbare cu mobra, iar altii alearga cu mobra (tot la plimbare) ... Fiecare cum pofteste.

Depasitul unui cameon cu o moto de 125cc este o chestiune complicata. Un incepator trebui sa stie sa isi calculeze cu mare atentie distanta in care poate face depasirea.

Eu m-am mai suit pe mobra de 125cc si pe cea de A2. Asta asa, ca sa imi dau seama cum sta treaba cand sunt pe mobra mare.

Nu ar strica ca inainte de sfaturi date colegilor incepatori sa mai faceti o tura cu asa ceva.

Cand esti pe +100CP toate par usor de facut.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...