Sari la conținut

Evacuare moto


blinx
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Ce evacuare mi-ati recomandati pentru o Yamaha mt 03 din 2022? (maxim 500 Euro)

 

Si imi puteti spune ce pot face sa omologhez toba. Din ce am inteles la unele vine deja omologate, dar daca nu trebuie sa merg sa o omologhez eu la RAR? 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, blinx a spus:

 

 

Si imi puteti spune ce pot face sa omologhez toba. Din ce am inteles la unele vine deja omologate, dar daca nu trebuie sa merg sa o omologhez eu la RAR? 

 

Nu se poate omologa la RAR o evacuare. Daca vine din fabrica cu hartii care sa ateste faptul ca respectiva evacuare este destinata modelululi tau si cu aprobare de a fi folosita pe strada este ok, poti sa o montezi si sa te plimbi linistit . Daca nu, te gandesti la alta varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cumperi de la producători consacrați și te asiguri de pe site-ul lor ca este omologata și nu race only. 

Pentru aceeași motocicleta, de la același producător, poți avea și street approved și race only, tobe diferite. 

In cutia ei o sa găsești hârtia care spune ca este omologata pentru utilizare stradala. În plus, tobă o sa aibă stantata pe carcasa seria de omologare. 

Eu am hârtia de omologare mereu în topcase. 

Vad luni la primul Itp de când am motorul asta ce replici îmi aud, fiindcă nu am timp sa pun originala. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@_Raul_am avut eu pe TDM tobe aftermarket MIVV m-au intrebat la itp daca sunt pt model, le-am zis ca da si am scos hartia de omologare de sub sa dar nu s-au mai uitat la ea. mi-au zis sa o tin la mine in caz ca ma opreste politia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...