Sari la conținut

Înmatriculare în Cluj


TudorD
 Share

Postări Recomandate

Salut! Mi-am achizitionat un CB125F (A1) si urmeaza sa fiu programat pentru RAR in 23(luni). Dupa ce termin o sa o duc la inmatriculari.

Nu am mai facut asta pana acum si ma intreb oare cat dureaza inmatricularea in jud. Cluj mai ales daca vreau numere preferentiale.-am citit undeva ca nr preferentiale dureaza mai mult si deja fierb de o gramada de timp sa dau si eu o tura asa ca daca dureaza mai mult pot fi scoase ceva numere rosii sau ceva provizoriu?:)-

:peace:

 

Cred ca trebuia sa scriu in sectiunea de acte dar doar acum am realizat 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Înmatriculare în Cluj

 

la Primarie ai fost sa-ti declari mobra?

 

la Politie la inmatriculari te-ai programat macar??

dupa ce ai predat actele la ghiseu, in cateva zile, o saptamana iti trimit prin posta talonul acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, TudorD a spus:

Salut! Mi-am achizitionat un CB125F (A1) si urmeaza sa fiu programat pentru RAR in 23(luni). Dupa ce termin o sa o duc la inmatriculari.

Nu am mai facut asta pana acum si ma intreb oare cat dureaza inmatricularea in jud. Cluj mai ales daca vreau numere preferentiale.-am citit undeva ca nr preferentiale dureaza mai mult si deja fierb de o gramada de timp sa dau si eu o tura asa ca daca dureaza mai mult pot fi scoase ceva numere rosii sau ceva provizoriu?:)-

:peace:

 

Cred ca trebuia sa scriu in sectiunea de acte dar doar acum am realizat 

www.drpciv.ro

Numere rosii poti scoate pe 3 luni cum zicea colegul. Trebuie sa te programezi online pe drpciv.ro, dureaza cam 2 saptamani.

Trebuie declarata la finante si impozite, in cadrul primariei si te programezi pt inmatricularea permanenta, tot pe drpciv.ro, dureaza cam 1 luna.

Combinatia de numere preferentiale libere le poti verifica tot pe site-ul de mai sus, la sectiunea disponibilitate numar.

 

Defapt toate informatiile le gasesti pe www.drpciv.ro.

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 hours ago, zo10000 said:

www.drpciv.ro

Numere rosii poti scoate pe 3 luni cum zicea colegul. Trebuie sa te programezi online pe drpciv.ro, dureaza cam 2 saptamani.

Trebuie declarata la finante si impozite, in cadrul primariei si te programezi pt inmatricularea permanenta, tot pe drpciv.ro, dureaza cam 1 luna.

Combinatia de numere preferentiale libere le poti verifica tot pe site-ul de mai sus, la sectiunea disponibilitate numar.

 

Defapt toate informatiile le gasesti pe www.drpciv.ro.

 

Spor!

Multumesc !! Cata birocratie.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, TudorD a spus:

Multumesc !! Cata birocratie.. :)

Mda. Asa-i la noi, dar macar am mai facut un mic pas in fata cu programarile online.

Daca nu vrei sa faci tu toate astea, te duci la un birou de acte, faci o procura si iti rezolva ei toate actele, contra cost, desigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, zo10000 said:

Mda. Asa-i la noi, dar macar am mai facut un mic pas in fata cu programarile online.

Daca nu vrei sa faci tu toate astea, te duci la un birou de acte, faci o procura si iti rezolva ei toate actele, contra cost, desigur.

O sa ma gandesc cum procedez. Oricum RAR ul il am in 23

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...