Sari la conținut

Recomandare poligon moto in apropiere de cartierul Rahova-Bucuresti


Guignol16
 Share

Postări Recomandate

Salut, 

Doresc sa ma înscriu într-o școală moto, m-am uitat pe internet cam la toate și am văzut ca majoritatea au poligonul ori la Electronicii, Ilioara sau Carrefour militari din câte am înțeles, problema este ca toate sunt cam la 13km de mine, eu stau în Rahova,probabil ca în orele de vârf fac și 1 o ora în trafic pana la Electronicii, întrebarea mea este dacă exista și alte poligoane la alte scoli, nu ma interesează asa mult calitatea motoarelor sau cine știe ce instructori, le-am dat mail celor de la Dinu 2000 și mi-au spus ca ar avea poligonul la autogara Filaret, problema este ca nu am găsit absolut nicăieri detalii despre acest poligon sau sa fii făcut cineva școală acolo, cunoaște cineva și alte poligoane inafara de celelalte, Ilioara, electronicii, militari? 

 

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Recomandare poligon moto in apropiere de cartierul Rahova-Bucuresti

Desi vei face scoala intr-un poligon apropiat tie, sistemul DRPCIV nu listeaza toate poligoanele in momentul in care te vei programa pentru examen.

Sunt sanse mari sa trebuiasca sa platesti o taxa separata la scoala, pentru deplasarea motocicletei si instructorului cu masina insotitoare la unul din poligoanele "disponibile" in sistemul DRPCIV, in ziua examenului.

 

Principalele poligoane din sistem sunt Electroniciii, Ilioara si Militari.

 

 

P.S: esti sigur ca merita compromisul cu deplasarea in detrimentul calitatii instructorilor si al motocicletelor?

Editat de Mihai Daniliuc
P.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, mircea.cazachevici said:

Eu am facut scoala acum multi ani in sectorul 5, la Bidi Trans. Atunci aveau poligonul pe bd Pieptanari, acum daca dai o cautare pe google dupa "poligon bidi trans", ti-l arata pe undeva pe str Bucuresti-Magurele.

Da-le un telefon, sa vezi.

Există, dar nu este poligon moto.

În plus, mai tot timpul este ocupat cu camioanele de școală parcate acolo. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
9 hours ago, Kodama said:

Hello! Pana la urma ce ai facut cu poligonul? Unde ai mers?

Cu doua saptamani in urma am trecut pe aici:

https://maps.app.goo.gl/SAygavSLmdcug7x16

Faceau unii ture, cred ca erau de la scoala Louis, sper sa nu gresesc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...