Sari la conținut

Supermoto A1


Dan Bacau
 Share

Postări Recomandate

3 hours ago, Dan Bacau said:

Salut, as dori si eu un supermoto de A1 in genul unui Husqvarna te 125. As dori sugestii

 

Fii mai precis. Vrei enduro modificat pentru stradă sau SM de fabrică? Din prima categorie cred că majoritatea sunt ilegale pentru A1 (prea multă putere sau/și un raport kW/greutate prea mare), multe sunt 2t, cu revizie la ore, etc. În a 2-a categorie ai modele gândite pentru stradă, legale pentru A1: Aprilia SX 125, Derbi Senda 125SM, Yamaha WR 125X, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, PzKpfW said:

 

Fii mai precis. Vrei enduro modificat pentru stradă sau SM de fabrică? Din prima categorie cred că majoritatea sunt ilegale pentru A1 (prea multă putere sau/și un raport kW/greutate prea mare), multe sunt 2t, cu revizie la ore, etc. În a 2-a categorie ai modele gândite pentru stradă, legale pentru A1: Aprilia SX 125, Derbi Senda 125SM, Yamaha WR 125X, etc.

Salut, eu as fi dorit un enduro modificat pentru strada iar singura optiune este Husaberg TE 125 dar nu stiu daca este bun.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de cine a fost modificat și cât de bine a fost făcută conversia. Pentru o conversie serioasă ai nevoie de roți, arcuri, frână față (disc, etrier, pompă). Iar pentru mers pe stradă mai ai nevoie de oglinzi, semnale, suport de număr. Pe lângă asta, cum spuneam, un enduro vine cu revizii la ore de funcționare. Dacă nu-ți place să șurubărești sau nu te pricepi, te-aș sfătui să nu te complici cu așa ceva, mai ales ca începător și să-ți iei ceva SM de fabrică. Dar faci cum vrei.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...