Sari la conținut

Instructor Timisoara


Maxgrl
 Share

Postări Recomandate

Buna,

Sunt in  cautare de un instructor bun in Timisoara, mi s-a pus pata sa ma apuc de moto, nu am prieteni motociclisti si nu stiu de unde sa o apuc. Am gasit 2 scoli Cons si Paul, la Paul totul suna foarte bine, problema ii ca ar trebui sa strabat tot orasul pentru a ajunge la poligon, la Cons as fi la 5-10 min de poligon. Exista posibilitatea sa alegi cu ce instructor faci scoala, de la scoala respectiva sau se face cu cel desemnat sau se schimba in functie de ziua de poligon? 

Daca se poate niste sugestii de instructori buni, eventual alte scoli moto ( preferabil cu poligon in zona de sud) 

PS: sa nu fie unul misogin, fara atitudini de genul nu au ce cauta femeile la volan sau pe moto,  am avut o experienta proasta la Tudo acum 8 ani cand am dat pentru categoria B si nu mai vreau sa se repete. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu era misogin ci doar realist. Așa am pățit și eu cu a mea. N-are aptitudini, abia merge pe bicicletă, ea nu și nu, ca vrea să se ducă la școală. A pus-o ăla pe-o mobră și preț de 2 ture n-a reușit să pună picioarele pe scărițe. A mers lipa-lipa. I-a zis ăla că încă nu e de mers pe motor. Măcar a fost fair play și nu i-a luat banii înainte de a o testa. 

Altfel, școala moto e doar ca să iei examenul nu înveți mai nimic care să te învețe mersul pe două roți. Eu aș căuta-o pe cea mai ieftină și cea mai rapidă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 minutes ago, orangefresh2 said:

Eu am ales Cons Auto. La toate scolile e pretul cam la fel, +- 50,100 lei. Scolile in Tm incep in Martie. Sergiu nu mai stiu cum il cheama pe instructor, e de treaba.

De Sergiu de la Cons am auzit si bune si nebune :)  , ar fi de treaba doar ca ora de condus ar fi de fapt jumatate de ora. Daca ma inscriu la Cons pot sa solicit sa fac cu Sergiu sau cum sunt alocati instructorii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum nu prea conteaza , ca e 30 min, ca e 60, trebuie sa aprofundezi plecari de pe loc si manevrabilitatea motocicletei. Oricat de serioasa ar fi scoala, mai mult de atat nu inveti , asa ca tot pregatirea ta in particular dupa ce vei lua moto+examen va fi, de fapt, ce te initiaza in treaba asta. Da, poti solicita sa faci cu el, cel putin eu asa stiu..Nici asta n ar conta prea mult,ce instructor te indruma. Cum a zis si cel de mai sus, alege-o pe cea mai rapida si ieftina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

stiu ca e topic cam vechi dar...

 

nu e chiar asa sa mergi la cel mai ieftin si gata. Sergiu e ok daca esti facut pentru Moto, te invata ce trebuie ca sa iei examenul. Daca esti fata iti recomand sa mergi la Paul desi treci tot orasul. Sergiu e mai din topor si nu e pentru cei "slabi de inger".  

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
On 4/12/2023 at 3:11 AM, ioio_viola said:

stiu ca e topic cam vechi dar...

 

nu e chiar asa sa mergi la cel mai ieftin si gata. Sergiu e ok daca esti facut pentru Moto, te invata ce trebuie ca sa iei examenul. Daca esti fata iti recomand sa mergi la Paul desi treci tot orasul. Sergiu e mai din topor si nu e pentru cei "slabi de inger".  

 

 

Am ales Paul pana la urma, si nu-mi pare rau, curand am si examenul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...