Sari la conținut

Surface Book, 2 in 1, 13.5", stylus, garantie 9 luni, 1500 lei fix


frigider
 Share

Postări Recomandate

Detin factura si garantie 9 luni, luat de la un amanet din iasi acum 3 luni, avea 12 luni initial.

Ecran cu touch 13.5", 267 ppi, 3000x2000 aspect 16:10 (deci este o idee mai inalt decat 16:9), 10-point multi-touch
Luminozitate f buna, reproducere culori foarte precisa (de asta l-am luat, 94% sRGB)
Se face tableta atasata la tastatura sau detasata. (daca o atasezi la baza ai si bateria din baza, autnomomie mai mare)
Are buton de lock si volum si jack de 3.5mm pe partea de tableta.
2 baterii (una in ecran si 1 in baza) - am scos raport si se prezinta foarte bine, vedeti poza.
Racirea e super, practic baza nu se incalzeste niciodata, ramane rece pt ca toata electronica e in ecran.
Foarte silentios, rar aud cooler de la CPU - la inceput cand faceam updateuri etc.
Racirea se face prin acele fante de jur imprejurul ecranului.
Are stylus, poate detecta si scris de mana in romana. Stylus are si radiera in cap, cand dai cu ea sterge.
Stylusul se poate fixa magnetic de ecran. Are 1 bateria AAAA, se gaseste usor, are cateva luni deci o sa tina ceva, nu prea am folosit stylus.
Tastatura iluminata 3 trepte, cursa scurta - se simte f bine.
Layout "normal", fara caractere dubioase.
Fn se blocheaza apasand 1 data pe el (daca vrei acces rapid la Home, End, PGup/dn, sau cu shortcut Fn + sageti (Fn+Lef = Home, Fn + Up = PgUp)
Touchpad mare si f precis
Sunet super, are 2 boxe Dolby "pe ecran" cu fata spre utilizator.
Incarcatorul se ataseaza magnetic (e super ca daca dai sa pleci cu lapt si uiti ca e in priza el se deconecteaza usor) si are led indicator (sa stii daca e in priza)
WiFi 5Ghz (802.11a/b/g/n/ac) si Bluetooth® 4.0
E finut, si inchis acolo unde 'se atinge' e mai subtire decat 1 deget.
Baza cu tastatura are baterie, se gasesc pe net si baze cu video NVidia de 1gb dedicata.
Baza are ceva porturi: 2 usb 3.0, 1 card reader si mini display port pt monitor extern. (trebuie adaptor din ala cu fir ca sta f jos aproape de masa si daca e 'butucanos' adaptorul va sta laptopul "pe el")
Balamaua nu are joc.
Incarcatorul e mic si usor, cablul e lung - si cel de il bagi in priza si cel de il bagi in laptop.
Lapt are 1.5Kg.

 

Specs pe scurt:
i5-6300U @2,40 Ghz, 2 Core, 4 Threads.
video integrat UHD 520
ssd 120Gb (se poate extinde cu card SD cu "capac" ca la mac, sa nu iasa in afara)
ram 8Gb.

Face fata taskurilor zilnice - navigat pe net (am 40-50 tab-uri deschise in chrome im momentul asta :D si are 7 Gb folositi din 7.9)

Atentie! Stylus are 2 butoane: cel de la radiera si unul langa varf.
Cel de la radiera e setat pe click dreapta si stiu ca cam imposibil il poti seta sa fie altfel.
Am vrut sa il pun "Alt" cu un soft cumparat (5lei din Microsoft Store) dar nu i-am dat de cap - parea super complicat, ce-i drept am si renuntat cam repede.
Buton din radiera se seteaza din win, vedeti poza.

Am si cutia lui, deci se poate si livra in tara fara probleme - dar o sa rog un avansa acolo de 1-200 lei sa stiu sigur ca il ridicati.

Pretul este fix, anuntul e pus la modul "daca se da - bine, daca nu, nu".
O sa las destinul sa decida :))

Contact 0 sapte 5 1 zero 2 sase 9 9 sase sau imi scrieti PM.

Predare personala in bucuresti (metrou Leonida cu testare etc) sau trimit cu Fan dar solicit 1-200 lei avans sa am macar transport asigurat daca nu il ridicati.

Plata Cash sau revolut.

*dupa atata lauda parca nu mai imi vine sa-l dau :D


 

IMG_1647.JPG

IMG_1648.JPG

IMG_1649.JPG

IMG_1650.JPG

IMG_1652.JPG

IMG_1653.JPG

IMG_1654.JPG

IMG_1655.JPG

IMG_1656.JPG

IMG_1657.JPG

IMG_1658.JPG

IMG_1659.JPG

IMG_1660.JPG

IMG_1661.JPG

IMG_1662.JPG

IMG_1663.JPG

IMG_1664.JPG

IMG_1665.JPG

IMG_1666.JPG

IMG_1667.JPG

IMG_1668.JPG

IMG_1670.JPG

IMG_1672.JPG

IMG_1673.JPG

IMG_1674.JPG

IMG_1675.JPG

IMG_1676.JPG

IMG_1677.JPG

IMG_1678.JPG

IMG_1679.JPG

IMG_1680.JPG

68 taburi chrome.png

battery report.png

buton radiera.png

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te caut cu lacatelul, sper :) 

 

 

*** nu stiu daca am zis, are niste zgarieturi fine pe spate, de la "mutat" pe masa..

 

nu tragem teapa, nu ne batem joc.

IMG_1681.JPG

IMG_1682.JPG

IMG_1683.JPG

 

 

** pozele arata ca naiba, facute cu un tel vechi (7 ani), daca doriti pot face cu ceva din secolul curent.

Repede niste poze mai decente

IMG20230207143043.jpg

IMG20230207143028.jpg

IMG20230207143009.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Surface Book, 2 in 1, 13.5", stylus, garantie 9 luni, 1500 lei fix

Recomand jucaria. Fiabilitate exceptionala!  pe langa integrarea completa cu SO-urile de la MS dar si cu toate linux-urile)

Ma oftic - taman ce mi am luat un Lenovo ca a mea era.

Nu va uitati la "specs" - merge ca un sistem din 2023. Incredibila a fost si pentru mine experienta cu Surface-ul (ma rog la alte preturi ca noua e mai scumpa ca un rinichi).

 

Vorbesc din experienta. Nu am bucurii la "frigider".

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, foxbat a spus:

Recomand jucaria. Fiabilitate exceptionala!  pe langa integrarea completa cu SO-urile de la MS dar si cu toate linux-urile)

Ma oftic - taman ce mi am luat un Lenovo ca a mea era.

Nu va uitati la "specs" - merge ca un sistem din 2023. Incredibila a fost si pentru mine experienta cu Surface-ul (ma rog la alte preturi ca noua e mai scumpa ca un rinichi).

 

Vorbesc din experienta. Nu am bucurii la "frigider".

 

mersi, si eu o recomand :D  

Acum 6 ore, frigider a spus:

Cel de la radiera e setat pe click dreapta si stiu ca cam imposibil il poti seta sa fie altfel.

*Cel de langa vârf e greu/f greu/imposibil de setat.

 

asta ar fi aplicatia pt remapat buton de langa varf, am gresit, nu e 5 lei e 25.

 

daca e o problema remaparea asta o instalez sa fim siguri ca merge.

 

 

2023-02-08 08_02_27-Microsoft Store.png

 

 

* daca tin bine minte softul ala de setat buton de langa varf era trial si parca ii dadusem de cap dar nu stiu ce nu mi-a convenit..

mi-au revenit in cap imagini cum testam Alt-ul... 

 

 

**am uitat sa zic, se deschide capacul cu o mana, fara sa tii de baza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce reducere e vorba?

Daca vin cu mai multi colegi, reducerea pentru fiecare se aduna?

 

 

*acest post este un pamflet si trebuie luat ca atare. 
 

Free up de la mine putere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...