Sari la conținut

Suport telefon


Chaos.
 Share

Postări Recomandate

Salutare colegi, 

 

Va rog sa imi recomandați un suport de telefon, unu care sa nu se miște pe drumuri mai denivelate și dacă este ceva care sa amortizeze din șocuri pentru a a afecta telefonul. 
 

Multumesc, Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Chaos. a spus:

Va mulțumesc! Spor

Dacă ai iPhone, RAM zice că: 

"Exposure to vibrations, like those generated by high-powered motorcycle engines, might impact iPhone cameras."

 

„Expunerea la vibrații, cum ar fi cele generate de motoarele de motociclete de mare putere, ar putea afecta camerele iPhone”.

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Doctor X a spus:

Dacă ai iPhone, RAM zice că: 

"Exposure to vibrations, like those generated by high-powered motorcycle engines, might impact iPhone cameras."

 

„Expunerea la vibrații, cum ar fi cele generate de motoarele de motociclete de mare putere, ar putea afecta camerele iPhone”.

De 3 ani de zile folosesc suportul pe un Bandit 1250, pe distante lungi.
Nu am avut nicio problema.
P.S. Nu am iPhone :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, pierrotlefou a spus:

De 3 ani de zile folosesc suportul pe un Bandit 1250, pe distante lungi.
Nu am avut nicio problema.
P.S. Nu am iPhone :)

Și atunci ce te-a făcut să apeși pe butonul "reply"? Eu m-am referit strict la iPhone. 

https://support.apple.com/en-us/HT212803

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, Doctor X a spus:

Și atunci ce te-a făcut să apeși pe butonul "reply"? Eu m-am referit strict la iPhone. 

https://support.apple.com/en-us/HT212803

Informatia pe care ai postat-o specifica ce modele de iPhone pot avea probleme, fiind vorba de stabilizarea optica a sistemului de lentile sau de sistemul auto-focus. Din notele din subsol se pare ca lista de modele e restransa.
Eu am folosit smartphone high-end cu stabilizare optica si, in 3 ani de utilizare a suportului RAM pe motocicleta, nu am avut probleme. Precizez ca am modelul Quick Grip XL care nu are nici o componenta de cauciuc care sa amortizeze vibratiile.
Daca in plus se tine cont de "might impact", eu cred ca lucrurile nu sunt atat de grave. Dar fiecare face cum crede.
Spor!

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astfel de atenționări sunt publicate de către producători tocmai pentru că au existat îndeajuns de multe probleme raportate de către clienți încât să fie luate în considerare.

Pe de altă parte, cam cât de tare vibrează un Bandit 1250 și pe ce fel de drumuri mergi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Doctor X a spus:

Astfel de atenționări sunt publicate de către producători tocmai pentru că au existat îndeajuns de multe probleme raportate de către clienți încât să fie luate în considerare.

Pe de altă parte, cam cât de tare vibrează un Bandit 1250 și pe ce fel de drumuri mergi?

Eu sunt de acord ca fiecare constructor se protejeaza in cazul unor probleme venite de la utilizatori. Mai ales bikeri. Asa ca nu ma surprinde ca Apple o face. Nu am vazut nimic de la altii.
Eu personal nu consider Bandit-ul ca avand vibratii mai ales ca nu simt nici in ghidon, nici in scarite etc. De mers merg pe drumuri bune, de preferat cat mai virajate. Si am facut niste trasee pana la 600 km/zi. Sau 2500km in 6 zile.
Precizez ca am folosit mobilul pe post de GPS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...