Sari la conținut

Ktm exc-f 250 2006 smucește


Postări Recomandate

Buna ziua sunt începător în ale motociclismului am vreo 30 de ore pe enduro , însă de când am procurat motocicleta smucește când accelerez în viteză, sunt câteva smucituri succesive ce nu lasă motorul să se tureze mai mult se întâmplă doar când motorul este cald și maneta de accelerație este trasă aproximativ la jumătate , am reglat valvele de altfel ,dar problema încă persistă, 0.15 pe admisie și 0.17 pe evacuare, va rog ajutor nu am nici un mecanic prin zona și vreau să îmi pregătesc motocicleta pentru noul sezon 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Imi pare rau, capacitatea ta de a scrie o fraza atat de lunga depaseste capacitatea mea de a o citi si a o intelege.

 

 A ramas omu fara solutii - cauta disperat rezolvarea 

 solutia  - mantuirea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amin pe dracu.parca voi ati fost mai buni la-nceput.Sariti imediat pe greseli gramaticale.Ati inteles problema omului foarte bine,da preferati să fiti răi...rusinicaaaa.E greu sa-l pui sa-si schimbe bujia,filtru de aer? Sa-si vetifice alimentarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, pinnochio a spus:

Amin pe dracu.parca voi ati fost mai buni la-nceput.Sariti imediat pe greseli gramaticale.Ati inteles problema omului foarte bine,da preferati să fiti răi...rusinicaaaa.E greu sa-l pui sa-si schimbe bujia,filtru de aer? Sa-si vetifice alimentarea?


Cand nu stiam, nu ma bagam. Ma duceam la un mecanic, plateam, rezolvam. 
Si nu scriam in halul asta. Nici in clasa a treia, daramite cand mi-am luat mobra.

Si nu mi-am facut cont pe forum cand s-a stricat troaca, ci inainte sa-mi iau permis si mobra ca sa citesc cu ce se mananca motociclismul. Si cand am postat prima oara abia aveam permis si mobra si am postat ca sa scriu doua vorbe despre mine si ea, sa salut lumea si sa imi fac politicos intrarea in comunitate. (nu, contul nu e facut in 2009, sunt doua conturi unite din motive obiective... prima postare a fost prin 2005)

 

Deci d-aia ne enerveaza userii astia noi, nu din cauza ca sunt incepatori. Toti am fost, dar scriam altfel si ne purtam altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, pinnochio a spus:

Amin pe dracu.parca voi ati fost mai buni la-nceput.Sariti imediat pe greseli gramaticale.Ati inteles problema omului foarte bine,da preferati să fiti răi...rusinicaaaa.E greu sa-l pui sa-si schimbe bujia,filtru de aer? Sa-si vetifice alimentarea?

Nimic nu e greu,nici sa iei o remorca sa-ti duci motocicleta la un service.Textele cu:langa mine nu am niciun mecanic,deriva din comoditate si zgarcenie(asta nu la toti,ci la foarte multi).

De agramatism nu mai vorbim ca deja e firesc si clasic...culmea,ar trebui sa-i mai si intelegem...

Asa ca,i-a mai gandeste-te inainte sa scrii ceva de genul,poti mai mult. :)

 

 

WhatsApp Image 2023-03-16 at 16.41.27.jpg

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze omului,că-i poluez topicu.Să vă pove ceva,am avut un prieten,extraordinar de bun la sudura,rezistenta materialelor,cam tot ce tine de-ale ferului.Scrisese si o carte,avea brevete.Nahhh...mai mergeam la el cu chestii de rezolvat.Mai intrebam...cum se face aia,cum se face cealalta.Raspunsu lui era...Lasă băăă,vi la mine.Ehhh,a murit de guvid,a dus cu el toate secretele....😪😪Nu pierdeti nimic,daca dati un sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, pinnochio a spus:

Nu pierdeti nimic,daca dati un sfat.

Dai un sfat cui simți că îi folosește. Dacă omul are 0 cunoștințe și înclinații către mecanică degeaba, cel mai bun sfat e s-o ducă la mecanic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știți ce nu înțeleg eu , cum naiba s-au adunat pe grupul acesta toți deștepții care își dau ei seama de om doar după ce scrie sau cum scrie , credeați nu am schimbat filtrul de aer , credeați că nu am schimbat bujia credeați că nu am reglat supapele am făcut aproape orice însă după părerea mea au mai rămas jet-urile de la carburator care ar putea fi înfundate , și faptul că nu găsesc vreun mecanic este complet adevărat sunt din republica Moldova și pur și simplu nu repara aproape nimeni astfel de motociclete pentru că sunt o raritate și cei care o fac mi-au spus ca nu știu de la ce ar putea să fie

Am întrebat și pe alte forumuri și din afara, acolo oamenii chiar mi-au dat sfaturi fie ele bune fie mai puțin bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, lupu andrei a spus:

Știți ce nu înțeleg eu , cum naiba s-au adunat pe grupul acesta toți deștepții care își dau ei seama de om doar după ce scrie sau cum scrie , credeați nu am schimbat filtrul de aer , credeați că nu am schimbat bujia credeați că nu am reglat supapele am făcut aproape orice însă după părerea mea au mai rămas jet-urile de la carburator care ar putea fi înfundate , și faptul că nu găsesc vreun mecanic este complet adevărat sunt din republica Moldova și pur și simplu nu repara aproape nimeni astfel de motociclete pentru că sunt o raritate și cei care o fac mi-au spus ca nu știu de la ce ar putea să fie

Am întrebat și pe alte forumuri și din afara, acolo oamenii chiar mi-au dat sfaturi fie ele bune fie mai puțin bune.

 

Daca incepeai prin a te prezenta frumos, de unde esti, daca expuneai clar ce hibe are motorul, daca alegeai ca sa scrii in propozitii scurte si inteligibile, incat cine citeste sa nu-si dea cu capu' de pereti, eventual un cu un "va rog frumos...", poate se gasea cineva ca sa-ti dea sfaturi pertinente! In felul in care ai venit si-ai scris aici, precum si cum continui, nu cred ca va dori cineva ca sa-si piarda timpul cu unu' ca tine (zilnic apar de-ai ca tine minimum doi-trei). Nu gramatica si felul in care ai scris te caracterizeaza, ci modul cum ai intrat pe acest forum ca sa ceri ajutor si cum ii dai mai departe cu ale tale cunostinte mecanice, care sincer, pe mine ma lasa rece! Si daca tot te pricepi la atatea, ce-ti mai trebuie ajutorul nostru, astia desteptii?!

Asa ca iti atarg atentia, la prima jignire precum cea de mai sus (da, aia cu toti desteptii care isi dau ei seama...o consider jignire adusa tuturor membrilor forumului), voi face tot ce-mi sta in putinta ca sa nu te mai obosesti sa accesezi acest forum!

Sanatate si mult noroc iti doresc!:ok:

 

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, lupu andrei a spus:

Știți ce nu înțeleg eu , cum naiba s-au adunat pe grupul acesta toți deștepții care își dau ei seama de om doar după ce scrie sau cum scrie , credeați nu am schimbat filtrul de aer , credeați că nu am schimbat bujia credeați că nu am reglat supapele am făcut aproape orice însă după părerea mea au mai rămas jet-urile de la carburator care ar putea fi înfundate , și faptul că nu găsesc vreun mecanic este complet adevărat sunt din republica Moldova și pur și simplu nu repara aproape nimeni astfel de motociclete pentru că sunt o raritate și cei care o fac mi-au spus ca nu știu de la ce ar putea să fie

Am întrebat și pe alte forumuri și din afara, acolo oamenii chiar mi-au dat sfaturi fie ele bune fie mai puțin bune.


Pretenash, asta nu e un "grup", e un forum. Si da, ne-am adunat aici toti desteptii, ca sa va lasam pe voi, restu', singuri pe "grupuri". Si da, ne dam seama dupa cum scrii "de om". Poti sa fii si din Papua Noua Guinee.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, lupu andrei a spus:

Știți ce nu înțeleg eu , cum naiba s-au adunat pe grupul acesta toți deștepții care își dau ei seama de om doar după ce scrie sau cum scrie , credeați nu am schimbat filtrul de aer , credeați că nu am schimbat bujia credeați că nu am reglat supapele am făcut aproape orice însă după părerea mea au mai rămas jet-urile de la carburator care ar putea fi înfundate , și faptul că nu găsesc vreun mecanic este complet adevărat sunt din republica Moldova și pur și simplu nu repara aproape nimeni astfel de motociclete pentru că sunt o raritate și cei care o fac mi-au spus ca nu știu de la ce ar putea să fie

Am întrebat și pe alte forumuri și din afara, acolo oamenii chiar mi-au dat sfaturi fie ele bune fie mai puțin bune.

 

 

 Dacă aici, după cum spui tu, ai găsit numai mecanici  incompleți  adevărați sau complet falși, de ce nu mergi în Republica Moldova? - poate acolo găsești mecanici complet adevărați   

 

Ai cumpărat o motocicleta/petardă, - țepea (pe limbajul tău) care nu este conform planului tău și acum vrei  soluții la botul calului  - și nu faci mai nimic  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...