Sari la conținut

Sugestie bagaje moto


Postări Recomandate

Am eu una care pare identică doar că scrie pe ea Menat (parcă). De zburat n-a zburat (oricum o asigur de ghidon întotdeauna), stă și între brațe pt că e f mare. Buzunarul ăla pt telefon îmi era inutil, poziția nu-mi permitea să îl văd.  Ca inconvenient - apăsa pe butoane la viraj maxim (claxon & demaror)...🤯

Folosit pe FZ6S Fazer, ulterior am cumpărat 🏍 cu sidecase-uri originale și n-am mai avut nevoie.

 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu te uiți de genti de rezervor cu inel? Gen SW Motech sau Givi? Se prind direct de un inel special de rezervor, nu ating rezervorul deci nici nu riști să îl zgârii vreodată, se pot și bloca deci o poți lăsa și pe rezervor fără să fii stresat că va fi furata. Și te uiți pe site-urile lor și vezi că au pentru modelul tau. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Escanor said:

De ce nu te uiți de genti de rezervor cu inel? Gen SW Motech sau Givi? Se prind direct de un inel special de rezervor, nu ating rezervorul deci nici nu riști să îl zgârii vreodată, se pot și bloca deci o poți lăsa și pe rezervor fără să fii stresat că va fi furata. Și te uiți pe site-urile lor și vezi că au pentru modelul tau. 

Am vazut la sw motech una, si impermeabila, am zis sa mai cer cateva pareri inainte de a comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Escanor a spus:

De ce nu te uiți de genti de rezervor cu inel? Gen SW Motech sau Givi? Se prind direct de un inel special de rezervor, nu ating rezervorul deci nici nu riști să îl zgârii vreodată, se pot și bloca deci o poți lăsa și pe rezervor fără să fii stresat că va fi furata. Și te uiți pe site-urile lor și vezi că au pentru modelul tau. 

Plus că se scot foarte ușor atunci când alimentezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa cumperi o geanta cu magneti trebuie sa fii constient ca oricat de atent vei fi, rezerveorul se va zgaria si matui inevitabil daca nu-l protejezi suplimentar ( folie).

Daca te gandesti sa folosesti pouch-ul impermeabil pentru telefon/navigatie trebuie sa stii ca vara sunt sanse f mici ca telefonul sa-ti functioneze asa pt ca se incinge foarte tare de la soare si lipsa ventilatiei.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, binox said:

Inainte sa cumperi o geanta cu magneti trebuie sa fii constient ca oricat de atent vei fi, rezerveorul se va zgaria si matui inevitabil daca nu-l protejezi suplimentar ( folie).

Daca te gandesti sa folosesti pouch-ul impermeabil pentru telefon/navigatie trebuie sa stii ca vara sunt sanse f mici ca telefonul sa-ti functioneze asa pt ca se incinge foarte tare de la soare si lipsa ventilatiei.

 

 

Pt telefon nu am nevoie, este impermeabil si folosesc quad lock ca suport, ma gandeam doar la alternative de bagaj pana reusesc sa cumpar cutiile originale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, PuFFO412 a spus:

Pt telefon nu am nevoie, este impermeabil si folosesc quad lock ca suport, ma gandeam doar la alternative de bagaj pana reusesc sa cumpar cutiile originale

In loc de geanta de rezervor, ti-as recomanda genti laterale textile.

Se gasesc suporti dedicati pentru modelul tau de mobra sau, poti rezolva mai ieftin cu putin bricolaj (trebuie sa pui niste distantiere ca sa nu atinga de roata, nu trebuie sa fie la fel de solide ca la gentile hard).

Am eu niste genti laterale pentru vitezana, PM daca te intereseaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Leon said:

In loc de geanta de rezervor, ti-as recomanda genti laterale textile.

Se gasesc suporti dedicati pentru modelul tau de mobra sau, poti rezolva mai ieftin cu putin bricolaj (trebuie sa pui niste distantiere ca sa nu atinga de roata, nu trebuie sa fie la fel de solide ca la gentile hard).

Am eu niste genti laterale pentru vitezana, PM daca te intereseaza...

Cele laterale le voi lua cele originale, este un baiat pe forum care vinde, doar ca acum nu sunt in buget. Daca o sa le mai aiba la momentul in care am banii, le iau de la el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PuFFO412 a spus:

Cele laterale le voi lua cele originale, este un baiat pe forum care vinde, doar ca acum nu sunt in buget. Daca o sa le mai aiba la momentul in care am banii, le iau de la el

Pai, daca esti hotarat pe ele...da-i un avans si roaga-l sa ti le pastreze pana la salariu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 hours ago, Leon said:

Pai, daca esti hotarat pe ele...da-i un avans si roaga-l sa ti le pastreze pana la salariu.

Pai nu e doar pana la salariu, sunt doar alte prioritati momentan. Deci o sa mai dureze cateva luni. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...