Sari la conținut

BMW ConnectedRide Navigator (Nav 7) ?


Postări Recomandate

Hellow,

 

Am gasit un articol interesant, si anume, BMW planuieste sa lanseze un nou device NAV, probabil Nav7, sau ConnectedRide Navigator

 

https://www.bmw-motorrad.co.uk/en/individualisation/navigation-and-communication/connectedride-navigator.html

 

Ce parere aveti? Teoretic este in-house development si nu Garmin, dar probabil o sa fie un telefon overpriced blocat pe o singura aplicatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, RedRat a spus:

Mișto. Site de UK, totul în engleză, mai puțin rubrica "updates" care e în hitlerească! Probabil așa va fi și device-ul, toate bune și frumoase iar la un moment dat începe să latre în limba führerului. :puke:

 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, RedRat a spus:

Hellow,

 

Am gasit un articol interesant, si anume, BMW planuieste sa lanseze un nou device NAV, probabil Nav7, sau ConnectedRide Navigator

 

https://www.bmw-motorrad.co.uk/en/individualisation/navigation-and-communication/connectedride-navigator.html

 

Ce parere aveti? Teoretic este in-house development si nu Garmin, dar probabil o sa fie un telefon overpriced blocat pe o singura aplicatie...

 

Este navigatia din aplicatia BMW Connected, care probabil ca prin acel hardware va putea fi controlata si din comenziile ghidonului. 

 

Toate modele mari de la BMW vor trece la noul bord, care are navigatia integrata (alea erau si piata principala pentru optiunea asta), restul probabil ca aveau nevoie de o solutie de compromis. Nu cred ca BMW va mai continua parteneriatul cu Garmin, asa ca probabil ca asta este solutia 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum intre noi fie vorba -> am ajuns sa ne bazam prea mult pe navigatii in loc sa mai mergem si la "ochi". 

 

Am descoperit intamplator un traseu foarte frumos pe la Bulgari: a 3-a granita a lor cu Turcia:

 

image.thumb.png.004e46fc123adfa8988c5c511b0993ab.png

 

Intamplator am mers pe asta ca navigatia ma baga pe hamzabeili sau pe kapikule. Si surprize surprize si mai liber ca pe la celelalte doua, iar drumul senzational, peisaj, frumos, curbe, natura...... 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Escanor a spus:

Wow dar sunt nervoși rău la preț. 

 

Sunt curios daca merge și cu modelele noi cu TFT-ul ala mare.

 

TFT-ul mare are integrata treaba asta.

Asta este si motivul pentru care exista jucaria aia, ca nu toate modelele au TFT-ul mare cu navigatia integrata. Asa ca BMW daca deja avea un soft dezvoltat inhouse care il pune pe modelele cu TFT mare, ce rost mai avea sa continuie parteneriatul cu Garmin. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, MaxMusterman a spus:

 

TFT-ul mare are integrata treaba asta.

Asta este si motivul pentru care exista jucaria aia, ca nu toate modelele au TFT-ul mare cu navigatia integrata. Asa ca BMW daca deja avea un soft dezvoltat inhouse care il pune pe modelele cu TFT mare, ce rost mai avea sa continuie parteneriatul cu Garmin. 

 

 

Posibil asta mic dedicat sa mearga mai bine decat pe alea mari integrate -> Multi se plang pe RT-urile si K-urile noi ca pica conexiunea si le fac inutilizabile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.09.2023 la 2:23, RedRat a spus:

probabil o sa fie un telefon overpriced blocat pe o singura aplicatie...

 

Exact asta pare sa fie. Dar sa nu uitam ca BMW este o marca cu personalitate si caracter deci Navi asta probabil se va bloca si deconecta periodic iar 

problema va fi rezolvata printr-un recall peste 4 ani intr-un service BMW unde, desigur, experienta va fi una deosebita

Editat de DesertEagle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, DesertEagle said:

 

Exact asta pare sa fie. Dar sa nu uitam ca BMW este o marca cu personalitate si caracter deci Navi asta probabil se va bloca si deconecta periodic iar 

problema va fi rezolvata printr-un recall peste 4 ani intr-un service BMW unde, desigur, experienta va fi una deosebita

Exact !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...