Sari la conținut

Prezentare bijuterie (hornet 900)


Laur Puia
 Share

Postări Recomandate

De mult timp cautam o motocicleta care sa imi satisfaca nevoile cum aceasta o face, acum ceva timp mai precis vreo 10 ani am detinut o honda 919 care ma lasat cu un gust amar despre aceasta marca, pana acum cativa ani cand un prieten a venit cu o honda hornet 900, eu avand in acel moment o yamaha r1, din vorba in vorba am vazut ca motocicleta are 2 evacuari si l-am intrebat ce fel de hornet este acela modelul nefiind foarte raspandit el mi-a zis e un hornet de 900, am ramas uimit ca exista asa ceva si am vrut neapărat sa dau o tura cu ea, cand m-am intors inapoi am stiut ca o sa am una prin felul ei de a merge cat si prin felul in care motocicleta arata. Zis si facut ani au trecut si eu am uitat de hornet, pana intr-o zi cand mi-am vandut toate motocicletele si am gasit-o pe ea, din intamplare era motocicleta unui prieten care are mai multe motociclete dar nu mergea cu nici una, arata foarte bine insa am vrut sa o fac pe gust ul meu. 

Prima data am inceput cu distributia jocurile termice ulei antigel si restul consumabilelor, apoi cauciucuri placute si cel mai vizibil lucru adica estetica motocicletei, au fost vopsite jantele electrostatic furca, si toate carenele motocicleta avand 19 ani, apoi crash padurile r&g capetele de ghidon, am gasit si o pereche de tobe care se aud formidabil dominator gp, un parbriz after market dar si un far cu led, saua retapitata suport de numar facut de mine din aluminiu cele dupa piata nu imi placeau, stop spate cu semnalizari in el, becurile din bord le am schimbat cu leduri pentru o vedere mai buna noaptea asupra bordului cat si pentru felul in care arata, aceasta este babuta mea. 

IMG_20231124_103323.jpg

IMG_20231124_103324.jpg

IMG_20231124_103319.jpg

IMG_20231005_173619.jpg

IMG_20231005_173622.jpg

IMG_20231005_173616.jpg

IMG_20231005_173602.jpg

IMG_20231005_162849.jpg

IMG-20231201-WA0014.jpeg

IMG-20231201-WA0019.jpeg

IMG-20231201-WA0021.jpeg

IMG-20231201-WA0023.jpeg

Editat de Laur Puia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi am detinut peste 20 motociclete si m am dat cu peste 100 de la beta 250 in 2 timpi la m1000rr, acest hooligan este fix pe sufletul meu, de la felul in care arata pana la felul cum merge si suna in acelas timp eu fiind fan kawasaki. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca motocicleta asta e "regina de garaj", altfel nu-ti vad bine certificatul de inmatriculare la intalnirea cu RAR, cu tevile alea penibile pe post de evacuare si lampadarul chinezesc in fata, ca sa nu mai vorbim de pozitia numarului de inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut niciodata norocul de a da peste dansi, dar asta ar insemna sa mergem numai cu masini si motociclete stock ideea este ca poti merge tu asa cat vrei ca sa dai un exemplu de asa da. Nu sunt tipul de om care sa fie un exemplu si nici nu pretind ca tot ce fac eu e bine. Seara faina. 

Editat de Laur Puia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa babeta! Nu am fost fan niciodata al Hondei Hornet din motive subiective, dar nu pot spune ca nu imi place. Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...