Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Piese ramase din Chopperitul Squirtster-ului 1200 din poza

aici : /index.php?/topic/92561-accesoriipiese-pentru-chopperechopperisti/page__st__4670

 

z-bar-ul de pe el este de asemenea de vinzare ... are fire trase prin el pt comenzile sporty-ului .... ( 3 ore de munca )

Pret Doar 130 ron deoarece are CTC-ul facut pe poiana Brasov :) ( a fost cazut pe dreapta ) usor/insesizabil indoit ... nu il schimbam pentru ca e un pic indoit ci pentru ca optam pt unul mult mai ingust ...

 

Spor la decupat !

Basty

 

* iaca si pozele cu mine si Sporty. sau cu Sporty si cu mine :)

mamma Mia !:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ahoi! @Basty faina treaba ai facut la sporster, imi place ca scoti in evidenta faptul ca e rat bike, efectiv fiecare zgarietura pe el e o poveste credca.... Iar oglinzile au sarit in evidenta in ochii mei ca niste diamante zvarosky (gand de pitzi :)) ). Apropo oglinzile sunt special pentru Z-bar sa fie montate asa sau daca ma gandesc mai bine precis l-ai confectionat tu suportul ca sa fie asa, oricum ii sade bine bade!

@Cria asta-i exemplu de down and dirty ce a facut B@asty.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Spor la decupat !

Basty

 

 

* supla si eleganta! :)

 

Ahoi! @Basty faina treaba ai facut la sporster, imi place ca scoti in evidenta faptul ca e rat bike, efectiv fiecare zgarietura pe el e o poveste credca.... Iar oglinzile au sarit in evidenta in ochii mei ca niste diamante zvarosky (gand de pitzi :)) ). Apropo oglinzile sunt special pentru Z-bar sa fie montate asa sau daca ma gandesc mai bine precis l-ai confectionat tu suportul ca sa fie asa, oricum ii sade bine bade!

@Cria asta-i exemplu de down and dirty ce a facut B@asty.

 

* bey, eu nu stiu unde vezi tu zgarieturi...

oglinzile sunt misto, dar nu stiu cat te ajuta in pozitia aia la mers. eu ma folosesc de ele, mai ales in traficul din Bucuresti sunt f. utile.

 

iar Sporty-ul meu are destule "defecte" de imagine, o sa le aranjez cand o sa vina vremea :) pe tobe sunt niste tesituri care dau bine, desi nu le-am facut eu :D dar tobele or sa fie schimbate cu totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! @Basty faina treaba ai facut la sporster, imi place ca scoti in evidenta faptul ca e rat bike, efectiv fiecare zgarietura pe el e o poveste credca.... Iar oglinzile au sarit in evidenta in ochii mei ca niste diamante zvarosky (gand de pitzi :)) ). Apropo oglinzile sunt special pentru Z-bar sa fie montate asa sau daca ma gandesc mai bine precis l-ai confectionat tu suportul ca sa fie asa, oricum ii sade bine bade!

@Cria asta-i exemplu de down and dirty ce a facut B@asty.

La HD ai o simpla gaura in care ori bagi de sus oglinda si prinzi de jos, ori invers. Nu are nici un fel de suport special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La HD ai o simpla gaura in care ori bagi de sus oglinda si prinzi de jos, ori invers. Nu are nici un fel de suport special.

That's Nice :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! @Basty faina treaba ai facut la sporster, imi place ca scoti in evidenta faptul ca e rat bike, efectiv fiecare zgarietura pe el e o poveste credca.... Iar oglinzile au sarit in evidenta in ochii mei ca niste diamante zvarosky (gand de pitzi :)) ). Apropo oglinzile sunt special pentru Z-bar sa fie montate asa sau daca ma gandesc mai bine precis l-ai confectionat tu suportul ca sa fie asa, oricum ii sade bine bade!

@Cria asta-i exemplu de down and dirty ce a facut B@asty.

 

Salut Icelord

 

Rat ? nuu ....asa arata un motor dupa ce ma dau 1 luna ?? .... tocmai a fost desfacut pt un paintjob ... :)

In ciuda aparentelor si a defectului profesional , nu imi prea place sa am grija de vopsea , crom , sau sa spal motocicleta cu care merg ... Ulei TziTzei Si blana :)

 

Oglinzile sunt stock , doar intoarse ..

 

Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Icelord

 

Rat ? nuu ....asa arata un motor dupa ce ma dau 1 luna ?? .... tocmai a fost desfacut pt un paintjob ... :)

In ciuda aparentelor si a defectului profesional , nu imi prea place sa am grija de vopsea , crom , sau sa spal motocicleta cu care merg ... Ulei TziTzei Si blana :)

 

Oglinzile sunt stock , doar intoarse ..

 

Basty

Am crezut ca o lesi asa scratch and scars .

Sunt curios ce combinatie de culori ii dai, apoi eu am renume pentru faptul ca n-am grija de motor. Dar de multe ori se intampla sa il zgariu sau sa-l murdaresc si sta asa cu saptamanile, eu am mentalitatea ca trebuie calarit si in final fiecare zgarietura si mizerie de pe el are o poveste.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

z-bar-ul de pe el este de asemenea de vinzare ... are fire trase prin el pt comenzile sporty-ului .... ( 3 ore de munca )

Pret Doar 130 ron deoarece are CTC-ul facut pe poiana Brasov :) ( a fost cazut pe dreapta ) usor/insesizabil indoit ... nu il schimbam pentru ca e un pic indoit ci pentru ca optam pt unul mult mai ingust ...

 

As fi eu interesat de el daca este putin mai putin indoit decat al meu. Se poate o poza cu indoiala?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam unde sa incadrez postul, asa ca am pus aici.

 

Am primit doua oglinzi pentru Sportsterul sotiei. Problema era ca la pozitia necesara, oglinda avea un joc si nu puteam sa le fixam. Din cauza ca, dupa nu stiu din ce an, fabrica a decis introducerea unor oglinzi mai simple, fara suruburi cu care de obicei strangi "bila de pivotare" (corectati daca nu-i corect). Nu sunt suriburi si sticla e pur si simplu lipit inauntru.

 

Singura solutie a fost incalzirea oglinzii. Am bagat oglinda in apa fierbinte si am inceput sa trag oglinda afara cu o ventuza. Usor usor am reusit.

Din pacate bila e fixata cu nituri. Speram sa gasesc suruburi, dar na....

 

Atasat aveti imaginea cu interiorul oglinzii. (Daca eventual cineva se izbeste de aceeasi problema sa stie macar unde sa incepe treaba)

 

In final, cu ajutorul unui ciocan, surubelnita si rabdare am resuit sa prelungesc viata oglinzilor.

 

Bafta!

 

pai cam asa e la toate oglinzile mai noi,....o sa desfac si eu cred,ca sa le sablez si vopsesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi eu interesat de el daca este putin mai putin indoit decat al meu. Se poate o poza cu indoiala?

Multumesc.

 

salut ,

 

daca mai esti intresat de ghidon lasa-mi o adresa si un mail pt poze mai multe ...

va mai dura citeva zile pina trag firele si prin noul ghidon , abia dupa aia pot sa il trimit ....

 

Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sportster 1200 din 89' reactualizat !

 

* awesome!!! vreau si eu unul! de cand l-am luat pe al meu ma bate gandul sa-l "reactualizez"...

 

sincer, e o piesa de arta :)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam ,

 

Lista de modificari :

 

Scurtat furca fata 7 cm

Schimbat amortizoare spate ( si scurtate si cele noi )

Ghidon Bastybikes

Sha Bastybikes Cu quicklock ( adica se desface si se monteaza in 2 sec )

aripa spate Bastybikes

suport numar Bastybikes

Roata Dominator fata ( mult msai usuara decit una de HD 21 ....)

Rezervor mutat mai in spate si vopsit la artist ..

Bobina mutata in lateral ...

redesfacut tot si vopsit in cimp ( cadrul + piese sasiu )

Motor vopsit ..

Tobele taiate (legatura intre ele )

Banda azbest pt tobe

 

 

 

In principiu de taiat din el :)

piesele ce nu mai sunt pe el sunt de vinzare ...

 

Cost Modificare 3500 euro (inclusiv cauciucuri noi si piese )

 

spor la decupat !

Basty

 

Ghidon Brat ce se potriveste pe sporty sablat si lacuit ( hobby style cu spray ..ca sa nu rugineasca ) pret : 150 lei

Roata fata 19' cu cauciuc sui camera -170 euro

 

tel

0735778581- Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam ,

 

Lista de modificari :

 

Scurtat furca fata 7 cm

Schimbat amortizoare spate ( si scurtate si cele noi )

Ghidon Bastybikes

Sha Bastybikes Cu quicklock ( adica se desface si se monteaza in 2 sec )

aripa spate Bastybikes

suport numar Bastybikes

Roata Dominator fata ( mult msai usuara decit una de HD 21 ....)

Rezervor mutat mai in spate si vopsit la artist ..

Bobina mutata in lateral ...

redesfacut tot si vopsit in cimp ( cadrul + piese sasiu )

Motor vopsit ..

Tobele taiate (legatura intre ele )

Banda azbest pt tobe

 

 

 

In principiu de taiat din el :)

piesele ce nu mai sunt pe el sunt de vinzare ...

 

Cost Modificare 3500 euro (inclusiv cauciucuri noi si piese )

 

spor la decupat !

Basty

 

Ghidon Brat ce se potriveste pe sporty sablat si lacuit ( hobby style cu spray ..ca sa nu rugineasca ) pret : 150 lei

Roata fata 19' cu cauciuc sui camera -170 euro

 

tel

0735778581- Basty

 

 

foarte, foarte tare :ok:

 

niste informatii vinzi?

1. cum ai coborat suspensia fata? schimbate arcurile, taiate?

 

2. roata fata de dominator merge bolt-on sau trebuiesc facute modificari? (ma intereseaza pentru vulcan).

 

 

 

thks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

sorry , nu imi vind trick-ul :) doar produsul finit ...

 

ce pot sa iti zic ca a fost munca titanica sa pun roata de dominator , alt ax , frezat din furca , frezat din etrier , Modificat disc ... o gramada de cacaturi ... daca stiam din prima ce ma asteapta preferam sa comand una pe 21 ' pt sporty ...

 

 

Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

sorry , nu imi vind trick-ul :) doar produsul finit ...

 

ce pot sa iti zic ca a fost munca titanica sa pun roata de dominator , alt ax , frezat din furca , frezat din etrier , Modificat disc ... o gramada de cacaturi ... daca stiam din prima ce ma asteapta preferam sa comand una pe 21 ' pt sporty ...

 

 

Basty

 

 

nu-i bai :)

 

m-oi invata si singur, da zi-mi macar atat: ciclistica mai este ok dupa ce ai lasat-o mai jos?

 

mergi ok pe curbe?

 

ca mie de asta mi-era cel mai frica la coboratul grazii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i bai :)

 

m-oi invata si singur, da zi-mi macar atat: ciclistica mai este ok dupa ce ai lasat-o mai jos?

 

mergi ok pe curbe?

 

ca mie de asta mi-era cel mai frica la coboratul grazii....

 

Ciclistica este mult, mult , mult mai ok de cind am lasat-o !

asta la sporty care are un cadru foarte ingust ... daca ai un cadru mai lat s-ar putea sa nu te mai lase sa te inclini la acelasi unghi ca si inainte ...

 

dar manevrabilitatea este superioara daca duci greutatea mai jos deoarece nu mai trebuie sa tii aceeasi greutate ...

Prietena mea a zis ca e mai usor de condus sporty-ul modificat decit GS-ul de 550 al ei .... si o cred !

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Capac rezervor Harley Davidson nou cu cheie - 50 euro

Set jug orig. Harley Davidson folosit (6 grade si cu 6 cm mai lata decat varianta std.) - 150 euro

Radiator racire folosit idel pentru Harley Davidson Sportster dar nu numai - 30 euro

 

/index.php?/topic/92561-accesoriipiese-pentru-chopperechopperisti/page__pid__3196124__st__4730#entry3196124

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciclistica este mult, mult , mult mai ok de cind am lasat-o !

asta la sporty care are un cadru foarte ingust ... daca ai un cadru mai lat s-ar putea sa nu te mai lase sa te inclini la acelasi unghi ca si inainte ...

 

dar manevrabilitatea este superioara daca duci greutatea mai jos deoarece nu mai trebuie sa tii aceeasi greutate ...

Prietena mea a zis ca e mai usor de condus sporty-ul modificat decit GS-ul de 550 al ei .... si o cred !

 

basty

 

* got it! ;)

 

CHEERS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ciclistica este mult, mult , mult mai ok de cind am lasat-o !

asta la sporty care are un cadru foarte ingust ... daca ai un cadru mai lat s-ar putea sa nu te mai lase sa te inclini la acelasi unghi ca si inainte ...

 

dar manevrabilitatea este superioara daca duci greutatea mai jos deoarece nu mai trebuie sa tii aceeasi greutate ...

Prietena mea a zis ca e mai usor de condus sporty-ul modificat decit GS-ul de 550 al ei .... si o cred !

 

basty

 

 

thks

la mine e vulcanu de 800, nu-i mai lat decat sporty-ul

 

jos cu el in cazul asta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...