Sari la conținut

Rs 125 Sau Sport City 125


Postări Recomandate

Cu ce te deranjeaza daca "mesteci"? Care este placere sa ai impresia ca stai pe WC si dai din gaz (tot nu se duce),mai pui o frana etc.Oricum acum depinde pentru ce vrei tu sa il folosesti.Vrei sa mergi mai tare (demaraj/vit. maxima)etc. Daca ne zici la ce vrei sa il folosesti poate o sa te ajutam cu niste sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce te deranjeaza daca "mesteci"? Care este placere sa ai impresia ca stai pe WC si dai din gaz (tot nu se duce),mai pui o frana etc.Oricum acum depinde pentru ce vrei tu sa il folosesti.Vrei sa mergi mai tare (demaraj/vit. maxima)etc. Daca ne zici la ce vrei sa il folosesti poate o sa te ajutam cu niste sfaturi

Ai dreptate daia vreau eu motor. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mesteci la rs la cutie...da nu vad care e problema,mie unu mi se pare mult mai fain asa decat cu ambreiaj centrifugal.Da frate iti iei motor mai mare si mergi numai cu a intaia o tii turata,consum mare,si este foarte agresiva in ture mari,pentru ce?ca ti-e lene sa tragi de ambreiaj si sa dai 3 cm din picior? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mesteci la rs la cutie...da nu vad care e problema,mie unu mi se pare mult mai fain asa decat cu ambreiaj centrifugal.Da frate iti iei motor mai mare si mergi numai cu a intaia o tii turata,consum mare,si este foarte agresiva in ture mari,pentru ce?ca ti-e lene sa tragi de ambreiaj si sa dai 3 cm din picior? :grinbandit:

dupa vreo 10mii de km sau mai mult o sa intelegi cum e cu lenea asta ... + ca trebe sa mergi intr`un trafic de Bucuresti ca sa vezi ce inseamna cu adevarat aglomeratie si frecat de ambreiaj...oricum si mie mi se pare plictisitor cu scooterul dar in unele momente e chiar util :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa vreo 10mii de km sau mai mult o sa intelegi cum e cu lenea asta ... + ca trebe sa mergi intr`un trafic de Bucuresti ca sa vezi ce inseamna cu adevarat aglomeratie si frecat de ambreiaj...oricum si mie mi se pare plictisitor cu scooterul dar in unele momente e chiar util :haha:

Lenea de a schimba vitezele :grinbandit: cum vine asta :baldy: E si greu sa iti misto degetele de la mana si piciorul stang :bigstar: Hai sa fim seriosi! Scuterul este facut pentru ceva anume si un motor sport pt. ceva anume! In nici un caz scuterul nu este facut pt. cei lenesi care nu vor sa schimbe viteze. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lenea de a schimba vitezele :grinbandit: cum vine asta :baldy: E si greu sa iti misto degetele de la mana si piciorul stang :bigstar: Hai sa fim seriosi! Scuterul este facut pentru ceva anume si un motor sport pt. ceva anume! In nici un caz scuterul nu este facut pt. cei lenesi care nu vor sa schimbe viteze. :haha:

....si eu sunt de aceeasi parere. adica hai sa fin seriosi nu e faza de 'LENE' aici e altceva nu imi dau seama. nu pot sa cred ca exista lene in asa hal incat sa nu poti schimba vitezele. SI E SI FRUMOS!!! pt D-zeu!!! adica altfel te vede lumea cu un scuter cand treci bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz si nu se mai termina si altfel cu un motor cand schimbi marfa la ture. bzzz- bzzzzZ - bzzzZZZZ- BZZZZZZZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....si eu sunt de aceeasi parere. adica hai sa fin seriosi nu e faza de 'LENE' aici e altceva nu imi dau seama. nu pot sa cred ca exista lene in asa hal incat sa nu poti schimba vitezele. SI E SI FRUMOS!!! pt D-zeu!!! adica altfel te vede lumea cu un scuter cand treci bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz si nu se mai termina si altfel cu un motor cand schimbi marfa la ture. bzzz- bzzzzZ - bzzzZZZZ- BZZZZZZZ

foarte cool ce putem zice ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e lene sa schimbi viteezele dar mesteci toata ziua. la scuter nu mai faci treaba asta e ca o cutie automata, si uite ca si la masini din ce in ce mai muti prefera cutia automata........................ si mie parca tot motor imi place dar e mai comod p scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti printre putini care isi pun problema ce sa aleaga dintre un scuter si un motor... depinde acum si felul tau de a fi, daca esti mai temperat si nu te pasioneaza stilul sportiv atunci ia-ti scuter :scratch:

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ori ce ar fii nu se compara orice scooter cu un rs ... hai sa fim seriosi ... pana la urma la scooter doar tii acceleratia in blana si nu simti nimik , mai cool e senzatia cand dai din 1 in a-2-a ... decat cea de ati amortii mana pa acceleratie si fundul pe sha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ori ce ar fii nu se compara orice scooter cu un rs ... hai sa fim seriosi ... pana la urma la scooter doar tii acceleratia in blana si nu simti nimik , mai cool e senzatia cand dai din 1 in a-2-a ... decat cea de ati amortii mana pa acceleratie si fundul pe sha

fac pariu ca nu ai 50 de km pe rs ala

dak il ai bineintzeles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...