Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incredibil dar adevarat,a aparut o problema foarte dificila la un F ,hai repede cu sfaturi sa rezolvam ca altfel facem reclama proasta.

 

Cum se poate repara:

-desfaci capacele laterale din spatele parbrizului care sunt prinse fiecare cu cate un surub

-apoi bordul cu ceasuri are trei prinderi cu capace de cauciuc peste juruburi,le scoti

-dupa ce desfaci suruburile,cu tubulara de 10 si le scoti cu mare atentie deplasezi un pic bordul catre afara

-in spatele bordului ai 2 mufe care intra in bord,cu atentie dar forta le tragi afara(la mine au iesit mai greu)

-pe spatele bordului ai o sumedenie de suruburi care trebuiesc desfacute pentru a scoate masca neagra cu geamuri a ceasurilor

-apoi vei reusi sa constati de ce acel buton a ramas blocat si sa remediezi problema.

 

Timp estimat de lucru cu toate sculele necesare 1 ora

 

Spor la treaba si te asteptam cu vesti B)

 

Multumesc mult pentru indicatii, ma pun pe demontat la ea, sper sa nu dea cu rest :friends: A mai patit cineva asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putin probabil,astia cu F 3 devenim din ce in ce mai putini B) restul au facut upgrade :friends: eu vreau sa trec 100 de mii cu a mea :friends:

asa sa te ajute divinitatea...te sustin.

 

Eu am 4500km anul asta ca incepator (1APR2009-prezent) pe un F3...shi imi place mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vre un 600rr 2007 ?

B)

 

Sunt inca in pending, ca nu stiu ce vreau.

De ce? Stii tu unul ieftin, bun, de strada si de incredere? :friends:

 

Din ce am cercetat cred ca un RR minim 2005 va fi urmatorul. Totusi sa nu ma apuce pandaliile si sa va treziti ca mi-am luat vreun SM! :friends: (/joke)

 

Legat de italience... inca nu stiu daca le vreau, @Gixxxu' astept sa dau o tura cu frigiderul tau! :hug:

 

@X-Cite Asa e, sa fie! Sa aibe grije de ea si in special de el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine iese la o tura? B)

 

ies eu mai pe seara, poate merg chiar in Constitutiei, daca nu vine aversa aia de ploaie care ma tot streseaza pe weather.com...

 

Mesaj completat: Hopaaaa, am uitat, tre sa-mi schimb numarul cu ala nou. Asa ca mai intai tre sa umblu pe la prieteni dupa un pistol de nituit.

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci Silviu, vand F4i...mai nou ca (cum) era al tau...:hug:

 

Daca nu ii pui RR pe el tot degeaba... B) :friends:

Mesaj completat

Deci cine vine la plimbare, in cazuri extreme pot sa iau si pasageri care nu mai au motor si spera sa-si ia RR :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna ok si ca pasager pe sifonier, nu de alta dar vreau sa fac o tura cu el sa vad cum este. :P

Hai! Care mereti? Hotarati-va mai repede c-o tai la sala si o sa fiu langa Constipatiei. :)

La ce ora ramane deci (asta daca acceptati si rideri nemarcanti) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa cum am zis mai sus, 5..5 si ceva (fix! :) ) in Constitutiei

 

:P pai eu lucrez pana la 5... Daca vin cu numarul rosu pe ea patesc ceva? Alaltaieri am inmatriculat-o definitiv, dar nu am apucat sa schimb placuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai neamule, iesiti din barloage!

Azi e vineri, aveti program mai scurt si incepe weekendul. :(

 

Vezi ca ai ramas in urma cu avatarul... :)

Mesaj completat

N-am fost decat eu cu Silviu si am stat fix cat a durat sa trecem intersectia :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...