Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Tankpaduri mai frumoase si mai diversificate unde gasesc? Magazin sau site :lol:

powermotors zic ca au mai multe http://www.motoscuter.ro/ro/index.php?req=...itlul=Accesorii

iar kawa motors au si pozne http://www.kawamotors.ro/index.php?cat1=6

dar la kawa sa suni inainte, sa vezi ce-a mai ramas din ei c-au avut un min incendiu acu 1-2 luni.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu patesc nimic, masina nu e a mea, aveam 120 (110 reali, cam asa, nu? ), am redus la 110 si apoi m-am tirat, nu am stat sa ma opreasca aia mai incolo :D

s-ar putea primesti sau sa primeasca proprietarul o surpriza acasa. o cunostinta de-a mea a patit exact asa - l-a prins radarul, nu a oprit, dar i-au venit dupa cateva zile acasa :lol:))

a ramas fara permis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma dau touring :D PP e pentru mers semi/finutz, pe strada.

Daca si io merg finut, ma duc la manastire

 

:P

 

Eu am Pilot Sport si nici atunci cand merg finut si batraneste nu te tii dupa mine :D Am mai zis ...cauciucu ala nu merge singur pe strada :D

 

Sa-ti recomand 2 -3 manastiri TRU? :)

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu o am mai mare... ba nu, eu, ba nu... :)

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...stiu ca probabil s'a mai discutat...

vreau sa achizitionez cauciucuri pt a mea ceberica...sunt in dubii intre:

 

Dunlop 280

Dunlop 208 RR

Michelin Pilot Sport

Pirelli Diablo

 

voi ce ziceti?

:)

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...stiu ca probabil s'a mai discutat...

vreau sa achizitionez cauciucuri pt a mea ceberica...sunt in dubii intre:

 

Dunlop 280

Dunlop 208 RR

Michelin Pilot Sport

Pirelli Diablo

 

voi ce ziceti?

:)

 

 

eu zic, si sunt de parere ca acesta e un cauciuc foarte bun pentru cbr-ica al tau...bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D208 e diferit de d208 RR (Race Replica, in varinata de strada).

Nu va luati gume de pista pentru strada si invers. In afara de siguranta ar mai fi durabilitatea, de maxim 5000 km (si asta in conditii de mers cat se poate de calm) pe strada cu unul de pista :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sportmax_1.jpg

 

 

Eu ma gandesc serios la un BT 002 sau 003 pe fata. Momentan am Dunlop D208 si nu le-am testat inca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Pilot Sport si nici atunci cand merg finut si batraneste nu te tii dupa mine. Am mai zis ...cauciucu ala nu merge singur pe strada

 

Sa-ti recomand 2 -3 manastiri TRU?

Compari F2'92 cu Fireblade :D ? 300 cc diferenta, o herghelie de cai, diferenta de ani ...

Da-te tu cu a mea, cu gume bunicele si ma dau eu cu a ta cu Pilot_ce_vrei_tu si te fac

oricand in oras. Pe curbe nu ma pot lauda cu 20 de iesiri la Cheia. De fapt, in afara de

iesirile la Valea Doftanei si la ziua Nebunikai am iesit foarte putin anu' trecut.

 

Si da, cand erai cu fosta ta mobra cred ca te facea si Alexuta :D :) (LE: chiding,

it iz a jauc, sper ca nu te superi)

 

Acu' hai sa lasam copilarismele, sa nu mai comparam mere cu pere, fiecare are motoru'

lui si nu-s doua la fel. Imi plac toate CBR-urie, F-uri (1-5) sau pe steroizi si le respect

chiar daca-s mai vechi (da mai, exista :P) sau mai noi, la fel ca pe stapanii lor.

 

Stii Gixxule ca n-am sanse sa fac 900 cu 600 si n-are rost s-o mai lalaim pe tema asta.

De la prostioare d-astea ne-am certat in trecut si nu merita sa repetam istoria.

 

Laure RR-ul in principiu, zic unii, se incalzeste mai greu decat gumele normale, pt ca e

mai de circuit dar odata incalzit e unul din cele mai aderente. Are dreptate adidasu, se

duc chiar si de 2 ori mai repede decat unele normale (5k fata de 8-9-10k - km)

 

Uff nu gasesc grafice cum a pus adidasu' da' pt battlaxuri, ca prea lauda tot universu'

bt 002 si 003..

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D208 e diferit de d208 RR (Race Replica, in varinata de strada).

Nu va luati gume de pista pentru strada si invers. In afara de siguranta ar mai fi durabilitatea, de maxim 5000 km (si asta in conditii de mers cat se poate de calm) pe strada cu unul de pista :D

 

Adevarat,

 

Am si eu un amic, are f4i sport si umbla doar incaltzat cu Pirelli Diablo Corsa. A zis k la 5000 de km cauciucu de pe spate e terminat de tot. Pe fatza rezista o idee mai mult. Si baiatu e finutz, merge incet fara sa traga tare de motor, si bineinteles fara burnout-uri :)

I-am spus k daca nu are stil de condus sportiv, sa isi puna un cauciuc touring, dar a zis k a incercat si touring, dar nu ii place. Diablo corsa a spus k sunt f f f f bune si ii ofera stabilitate si aderentza tot timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi cum faci sa le incalzesti :) Sa-mi zici si mie ce parere ai, ca m-ai facut tare curios :D

 

PS: plimbarica sau Arc anyone?

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa revin cu un "review" dupa ce le montez, dupa ce fac minim 200 km si sa fie conditii meteo favorabile, altfel e irelevant. :)

 

No Arc for me, trebuie sa ma car cu gumele acasa si am niste treaba pe seara. Enjoy it! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am cumparat motocicleta acum un an si ceva, am schimbat cauciucul spate (Diablo Corsa 3) cu unul identic. Am cumparat si unul pentru fata, dar nu l-am montat ca nu era cazul. Acum, cauciucul ala cred ca il scot la vanzare ca am termen de la sef sa vand motocicleta anul asta si sigur nu apuc sa schimb cauciucul fata. Deci cine vrea un Diablo Corsa 3 fata nou, evident sub pretul pietei, sa-mi dea un mesaj.

 

Ca experiente personale nu prea pot spune multe lucruri, decat ca mie mi s-au parut foarte aderente odata incalzite, iar din partea altora care se dau mai "reising" ca mine cam tot semnalele alea le-am avut.

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cateva zile de gandire, m-am hotarat: NU mai vand printesa.

 

Anul asta raman cu ea asa ca primeste cadou un 2CT pe spate (ala de pe fata are 2000 km), oglinzi noi, crash-paduri montate (Silviuleeeeee).

 

In curand furtune frana cu insertie metalica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce mi-au ajuns gumele, Dunlop D208RR. Deci sa ma astept la doar 5000 km durabilitate?

Sper totusi sa tina mai mult. :)

 

Ruleaza-le macar 100 km cat sa-si faca rodajul, sa se duca ceara aia de pe ele si apoi rupe stilu' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...