Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

64700km si e cbr 600 f sport din 2001  :P

 

Eu am fost la service Honda aici la mine in Bucuresti si am cerut detalii despre zdranganeala motorului CBR :ph34r:

 

am primit urmatoarele sfaturi:

 

- distributia se schimba incepand de la 80 de mi de km doar daca se constata ca este foarte uzata,90 la suta din cazuri nu este uzata nici la 100 de mi de km,in mare parte din cazuri se schimba patina de la intinzator care se mai uzeaza in timp si nu mai intinde lantul suficient,ceea ce duce la marirea in intensitate a zgomotului distributiei.Chiar si in aceste cazuri nu trebuie sa ne facem griji,,nu se rupe lantul nici daca vrei sa il rupi''

 

- treaba cu densitatea uleiului este ascunsul mizeriei sub covor ca sa nu vada soacra :lol:

trebuie folosit uleiul recomandat de fabrica adica 10w40 fullsintetic si nimic altceva,nu suntem noi mai destepti decat inginerii de la HONDA.

 

Daca tot nu te linisteste aceasta conversatie iti recomand o constatare (consultatie)la reprezentanta si vei sti daca ai sau nu de schimbat ceva,costa doar 60 ron si dureaza o ora,eventuale reglaje stiu ca sunt incluse in pret,eu am fost multumit de ei.

 

inca ceva,din toata gasca noastra de aici din Buc cred ca nu este motor care sa nu zdrangane distributia sau tachetii,specific honda,inseamna ca merge fara probleme :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e interesanta propunerea ta, dar ce ai cu terasele cu "bike" in denumire? mie de exemplu otopeniul mi se pare un loc perfect de petrecut o dupa-amiaza sau seara la aer curat. sunt mese mari, incapem lejer 10 oameni la o masa... eu sincer sunt satul de stat prin oras in praf si mizerie. bikers otopeni e locul unde ma simt relaxat.

 

Era vorba de ceva mai aproape de Constitutiei,nu am nimik cu Otopeni-ul doar ca de multe ori am observat ca nu toti au chef sa mearga asa departe

Mesaj completat

mersi mult :P :P ii propun saptamana viitoare sa mergem...si reprezentanta unde e??? daca se poate si o harta ca sa nimerim exact :ph34r: :lol:

 

http://www.honda-bikes.ro/contact.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt nimeni nu prea are chef in afara de mine, Arhimede si AlterEgo :ph34r: eu nu pot sa ma rog de lume sa vina sa se simta bine. daca altii se simt bine in alta parte... asta e.

 

oricum daca se cade de acord sa stam dreq toti sau mai multi in acelasi loc, pub21 sau orice altceva fara "bike", eu ma bag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

64700km si e cbr 600 f sport din 2001  :lol:

Ia zii, zdrangane pe la 4500-5500RPM, asa, nu? :ph34r:

Un fleac, trebuie probabil sa schimbi doar intinzatorul de lant. Insa zdranganeala va reveni, mai devreme sau mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oi gasit si slana si seapa si nu am balit ca un parau!!!!! :P

 

 

Ar fi misto sa gasim un loc in care sa putem sa ne strangem si pe vreme mai nasoala care este aproape de linia de sosire, dar suntem multi si pareri diferite ar trebui sa propunem cateva locatii si apoi sa votam (uninominal :P )!

 

 

Acum stiind ca ai plecat cu motorul totusi sper ca nu ai facut cumva ca dupa bunatatea aia de slaninuta cu ceapa sa fi facut cumva pacatul sa o fi stins cu apa in loc de bere sau spritz :lol:

 

:ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt nimeni nu prea are chef in afara de mine, Arhimede si AlterEgo :P eu nu pot sa ma rog de lume sa vina sa se simta bine. daca altii se simt bine in alta parte... asta e.

 

oricum daca se cade de acord sa stam dreq toti sau mai multi in acelasi loc, pub21 sau orice altceva fara "bike", eu ma bag.

 

 

De fapt lumea are chef dar o plimbare pana in OTP si inapoi ne costa din timpul de somn ptr a doua zi :P , daca ar fi vineri sau sambata nu cred ca ar fi vreo problema cel putin din partea noastra.

Mesaj completat

Acum stiind ca ai plecat cu motorul totusi sper ca nu ai facut cumva ca dupa bunatatea aia de slaninuta cu ceapa sa fi facut cumva pacatul sa o fi stins cu apa in loc de bere sau spritz :P

 

:lol:

 

 

Am stins cu bere si wisiki ca era al naibii de racoare la 2000 de metri altitudine si uite unde am ajuns: :ph34r:

post-42572-1251835500_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt nimeni nu prea are chef in afara de mine, Arhimede si AlterEgo :ph34r: eu nu pot sa ma rog de lume sa vina sa se simta bine. daca altii se simt bine in alta parte... asta e.

 

oricum daca se cade de acord sa stam dreq toti sau mai multi in acelasi loc, pub21 sau orice altceva fara "bike", eu ma bag.

 

Pub 21 este o terasa ok...eu fac parte din cei care au renuntat usor usor la cam toate barurile cu specific si am cautat si alte locuri,misto chiar :lol: In centrul vechi sunt n-spe terase in aer liber unde poti savura linistit si relaxat un cico :P Pushu e martora :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Gixxx'' date='Sep 1 2009, 06:21 PM' post='20798 Pushu e martora :P

 

Ala micu cu motoru ala al lui ce crezi frate?

A pus ochii pe aia mica :lol:

 

Numai urari de bine,va potriviti :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Gixxx'' date='Sep 1 2009, 06:21 PM' post='20798 Pushu e martora :P

 

 

Ala micu cu motoru ala al lui ce crezi frate?

A pus ochii pe aia mica :P

 

Numai urari de bine,va potriviti :ph34r:

 

:lol: Ala micu n-a pus ochii pe Pushu mai mult decat au pus ceilalti(mai mici sau mai mari) :P Ala micu este prieten cu Pushu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala micu n-a pus ochii pe Pushu mai mult decat au pus ceilalti(mai mici sau mai mari) :ph34r: Ala micu este prieten cu Pushu

 

 

Somebody desear(18:30) Biker's (URSU)? Dar aveti grija ca o sa fiu insoti de cativa FREAK-ii de aia de stau la cort, cu enduro-touring !!!!!! :P :P

 

Ce vine asta micu prin invaluire dikta cica e preten cu PUSHU. :lol: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa! Hai la Ursu'! Hai sa mergem sa nu avem unde lasa mobra, sa parcam in rond la Alba Iulie, mancam shaorma de la Dristor, bem un suc in picioare la ursu, apoi troleibuz inapoi la moto. Fun! :lol:

 

Atunci sa mergem in OTP! :P Gasim oricand loc de parcare,locuri libere la mese iar daca ceri mancare pana iti vine faci ochii mari gandindu-te la shaorma de la Dristor :P

Mesaj completat

Somebody desear(18:30) Biker's (URSU)? Dar aveti grija ca o sa fiu insoti de cativa FREAK-ii de aia de stau la cort, cu enduro-touring !!!!!!

 

Ce vine asta micu prin invaluire dikta cica e preten cu PUSHU.

 

Eu lucrez in aceasta seara :ph34r: Maine seara dupa meeting vedem pe unde o ardem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci sa mergem in OTP! :P Gasim oricand loc de parcare,locuri libere la mese iar daca ceri mancare pana iti vine faci ochii mari gandindu-te la shaorma de la Dristor :ph34r:

 

Macar nu stau in picioare si nu trebuie sa merg cu troleibuzul inapoi la moto. :lol:

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar nu stau in picioare si nu trebuie sa merg cu troleibuzul inapoi la moto. :lol:

 

Un club exclusivist are clienti exclusivisti! :P In plus,acolo n-au troleu... :P

Mesaj completat

Pana iti vine poti sa rontai alunele alea de ti le aduce la masa moca. Carcotasilor! :ph34r:

 

Ai si tu dreptate,ambreiaj trecut prin pesmet si...mai bag o aluna in sec :P

Mesaj completat

Acum ca sa ne facem intelesi,eu glumesc ! Ursu a reprezentat ceva pt fiecare fost din gasca veche...Faptul ca intre timp a intervenit monotonia sau schimbarile usor excesive de personal nu inseamna ca dau cu piciorul dar nici ca-i fac reclama. Personal eu unu sunt ajuns la saturatie si prefer dupa cum am mai zis locuri neexclusive

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa! Hai la Ursu'! Hai sa mergem sa nu avem unde lasa mobra, sa parcam in rond la Alba Iulie, mancam shaorma de la Dristor, bem un suc in picioare la ursu, apoi troleibuz inapoi la moto. Fun! :lol:

 

YUPII!!! inseamna ca am loc la URSU ! cine nu mai vine ? ca sa stiu cati putem venit. Paradoxal cand am mai fost la URSU am tot gasit loc, sa fie din cauza celor care prefera OTP? :ph34r:

Apropo la ora aia cred ca marea majoritate sunt la ARC(miercuri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și eu glumeam mă nebune. Sper că s-a înțeles corect... Ursu' va rămâne mereu o perioadă plăcută din trecut. Acum merg pe acolo să mă văd cu lumea care mai frecventează locul, în rest prin alte locuri posibile. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Gixxx'' date='Sep 1 2009, 06:21 PM' post='20798 Pushu e martora :P

 

 

Ala micu cu motoru ala al lui ce crezi frate?

A pus ochii pe aia mica

Numai urari de bine,va potriviti

 

 

 

Citesc topicul in pauza de masa luata la ora 17:00, ca asa e pe plantatie, si-mi sare mancarea din gura! Nu ma pot opri din ras!!!

Data viitoare cand ma mai combinati sa ma anuntzati si pe mine! :ph34r: :lol: :P

 

PS: terase mishto sunt si-n centrul vechi si-n regie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc topicul in pauza de masa luata la ora 17:00, ca asa e pe plantatie, si-mi sare mancarea din gura! Nu ma pot opri din ras!!!

Data viitoare cand ma mai combinati sa ma anuntzati si pe mine! :ph34r: :lol: :P

 

PS: terase mishto sunt si-n centrul vechi si-n regie :P

 

Ai preferinte? ca sa stim pe cine trimitem la Mircea Radu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc topicul in pauza de masa luata la ora 17:00, ca asa e pe plantatie, si-mi sare mancarea din gura! Nu ma pot opri din ras!!!

Data viitoare cand ma mai combinati sa ma anuntzati si pe mine!

 

PS: terase mishto sunt si-n centrul vechi si-n regie

 

Hai ma recunoaste ca suntem impreuna si ne ascundem... :ph34r: :lol: :P Si pe mine tot la munca m-a prins cititu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei oameni buni am si io o problema: stie cineva un garaj prin zona Stoian militaru, Piata progresu sau pe aproape de inchiriat?

 

Laur are motoru parcat intr-o curte pe Secuilor...e 50 de lei pe luna,dar nu e acoperita :lol:

Mesaj completat

Vreau si eu o husa buna si pana intr-un mil :P Actuala da semne grave de oboseala,mi-am gasit motorul ud sub husa :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...