Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Frumos, frumos, v'ati haiducit la cort, huh? Bravos!

Cum e drumul pe Trans? Am auzit ca s'a mai asfaltat si e mai bun...

 

PS: Bine ca ai dat jos ciorapul ala de curva de pe toba, arata mai bine asa. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumos, frumos, v'ati haiducit la cort, huh? Bravos!

Cum e drumul pe Trans? Am auzit ca s'a mai asfaltat si e mai bun...

 

PS: Bine ca ai dat jos ciorapul ala de curva de pe toba, arata mai bine asa. :D

 

Am zis si io ca poate scot un ban cu ea!!!!

 

 

Asa cum spuneam mai sus drumul dinspre Curtea de arges si Bilea este naspa dar cu unele portiuni asfaltate nemaipomenit ptr moto + urcarea care este acceptabila, pe partea cealalta acceptabil si recomand intoacere pe Valea oltului pe care asfaltul este bun!

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis si io ca in varf de munte s eplictisec ca nu e da fite dar se pare ca lumea se intoarca cu cu.rul in sus. Oricum a fost super fain, dupe ce scapi de curbele la 180 vine partea frumoasa( asta in coborare spre Sibiu caci catre Curtea de Arges am prins doar cateva portiuni prospat asfaltate de m-am speriat si eu si pasgerul cat de tare am tras de ea} ,i m-am dat si singur nitel nu numai cu pasager "sa pierd tot fun-ul" cum ar spune altii.

Si nu in ultimul rand...din partea mea numai drumuri frumoase lu' pretenu meu cu HONDA TRANSALP care m-a scos din rah.at cu bagajele. Fara numar, fara numar ...... etete na ca ramasei cu ticuri ! :D

 

 

F misto pozele :D Si acum spune cu mana pe inima ca nu ti-ai fi dorit un Transalp si tu :D

Mesaj completat

De mult ma bate gandu sa-mi iau si un TA dar nus de unde sa fac rost de cash :D Un Ta cu gume Metzeller Tourance rupe atat asfaltu si curbele aferente cat si drumurile fara asfalt :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F misto pozele :D Si acum spune cu mana pe inima ca nu ti-ai fi dorit un Transalp si tu :D

Mesaj completat

De mult ma bate gandu sa-mi iau si un TA dar nus de unde sa fac rost de cash :D Un Ta cu gume Metzeller Tourance rupe atat asfaltu si curbele aferente cat si drumurile fara asfalt :D

 

\Cat m-a acrit cu faza: de aia nu are prietena ca trebe sa care bagajele la cunostinte :D

 

 

Oricum ma gandesc serios sa o schimb(iar a venit molima cu schimbat moto printre noi) dar m-am indreptat catre un V_Strom de 1000 ptr ca am mai mereu pasager.

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca era la vanzari un varadero la vreo 3500euro echipat full. Are vreo 85mii km, dar oricum sunt motoare fara moarte. :D

Hai ca usor-usor ne touring-arim cu totii... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai ca Ivi vrea VFR, Gixxxu' vrea :D Transalp, adidasu' sta si se uita, noi doi si cu Luci ce mai tinem steagu.

Dar acolo vom ajunge cu totii pana la urma, la masini* mancatoare de km. It's the natural way.. :D

 

 

* adica VFR, FJR si alte d'astea..

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca era la vanzari un varadero la vreo 3500euro echipat full. Are vreo 85mii km, dar oricum sunt motoare fara moarte. :D

Hai ca usor-usor ne touring-arim cu totii...

 

Daca mi-as permite le-as pastra pe amandoua :D Avand in vedere faptu ca e criza si ca motoarele se dau f greu o sa ma dau peste tot cu vaca mea :D Chiar faceam un calcul pt mai-iunie anu viitor,vreau neaparat sa fac un tur made in Europe :D

 

N-am fost niciodata in Germania pe moto,cu ocazia asta pot sa incerc si eu unu' din celebrele circuite de viteza :D O plimbare de vre-o saptamana asa...

Mesaj completat

Pai hai ca Ivi vrea VFR, Gixxxu' vrea Transalp, adidasu' sta si se uita, noi doi si cu Luci ce mai tinem steagu.

Dar acolo vom ajunge cu totii pana la urma, la masini* mancatoare de km. It's the natural way..

 

 

* adica VFR, FJR si alte d'astea..

 

Transalpu' era varianta ieftina... :D Un Varadero,o Africana,un GS sau un V-strom sunt variantele ne-bugetare

Mesaj completat

Chiar,weekendu' asta se baga cineva la un derum spre mare? Eu inca incerc sa fac un schimb de tura si daca reusesc...sambata dimineata vad eu unde plec. Mare= Prima destinatie

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi-as permite le-as pastra pe amandoua :D Avand in vedere faptu ca e criza si ca motoarele se dau f greu o sa ma dau peste tot cu vaca mea :D Chiar faceam un calcul pt mai-iunie anu viitor,vreau neaparat sa fac un tur made in Europe :D

 

N-am fost niciodata in Germania pe moto,cu ocazia asta pot sa incerc si eu unu' din celebrele circuite de viteza :D O plimbare de vre-o saptamana asa...

Mesaj completat

daca hotarasti ceva zi-ne si noua ptr ca in week-end ne-am imprietenitr cu niste nemti(el, ea romanca stabilita acolo de 12 ani) care ne-au invitat pe la ei.

Transalpu' era varianta ieftina... :D Un Varadero,o Africana,un GS sau un V-strom sunt variantele ne-bugetare

mare dreptate ai!!!!!

 

Mesaj completat

Chiar,weekendu' asta se baga cineva la un derum spre mare? Eu inca incerc sa fac un schimb de tura si daca reusesc...sambata dimineata vad eu unde plec. Mare= Prima destinatie

 

Daca era peste 2 saptamani aveam sanse sa mergem si noi .

 

 

 

 

Si acu intrebare de baraj :ce ulei si de unde ai luat tu cand ai facut schimbul? As avea si io nevoie dar si de filtru.

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era peste 2 saptamani aveam sanse sa mergem si noi .

 

 

 

 

Si acu intrebare de baraj :ce ulei si de unde ai luat tu cand ai facut schimbul? As avea si io nevoie dar si de filtru.

 

Ulei aveau acum ceva timp la My Moto in Cotroceni la promotie...daca n-ai pretentii prea mari de la motor poti sa-i bagi si un Motul 5100 semisintetic...Eu unu am bagat Microl Petronas fullsintetic cumparat de la Liviu(Monsteristu) si pana acum s-a comportat decent( aproape 6000 km)

 

Lasa un nr de tel si iesim diseara la o terasa din zona sa vb la o bere,doar suntem vecini :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei aveau acum ceva timp la My Moto in Cotroceni la promotie...daca n-ai pretentii prea mari de la motor poti sa-i bagi si un Motul 5100 semisintetic...Eu unu am bagat Microl Petronas fullsintetic cumparat de la Liviu(Monsteristu) si pana acum s-a comportat decent( aproape 6000 km)

 

Lasa un nr de tel si iesim diseara la o terasa din zona sa vb la o bere,doar suntem vecini :D

0722676177 Ulei de criza as vrea. Alin imi spusese sa incerc motorex. cat despre ideea de a ne vedea diseara nu prea cred ptr ca inca incerc sa-mi revin dupa ziua de ieri cand ne-a plouat de la Rm Valcea pana in Pitesti. da si tu nr si daca ies te sun poate il luam si pe Alin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare sa-mi iau Transalp daca dau CBR-u...hmmmm.... :D

La inaltimea ta cred ca ti-ar veni bine!Oricum o sa vezi daca te apuci de colindat prin tara ce naspa este sa nu ai unde sa pui bagaje. Dar poti sa te lauzi oricand ca te dai ca satanistii si cat ai tocit caucioacele !!!! Fiecare motor are avantajele si dezavantajele lui, in functie de ce vrei sa faci cu el alegi sau te razgandesti !

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa stii ca si pe CBR se pot pune cutii si lateral si in spate/sus....si ai cara destule bagaje...este destul de touring si poti sa mergi destul de frumos la drum asa...n-ai incercat tu si n-ai investit in asa ceva...dar sa stii ca nu tre sa schimbi moto sa cari bagaje...trust me.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa stii ca si pe CBR se pot pune cutii si lateral si in spate/sus....si ai cara destule bagaje...este destul de touring si poti sa mergi destul de frumos la drum asa...n-ai incercat tu si n-ai investit in asa ceva...dar sa stii ca nu tre sa schimbi moto sa cari bagaje...trust me.

 

Florin baga niste km prin tara pe 600f si o sa vezi ca o sa-ti doresti ceva mai comod. Romania e compusa in mare din peisaje superbe si drumuri nasoale...SS-u nu prea se pupa cu combinatia asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa stii ca si pe CBR se pot pune cutii si lateral si in spate/sus....si ai cara destule bagaje...este destul de touring si poti sa mergi destul de frumos la drum asa...n-ai incercat tu si n-ai investit in asa ceva...dar sa stii ca nu tre sa schimbi moto sa cari bagaje...trust me.

 

S-ar putea sa te tradeze pozitia( nush cum e la tine avand in vedere pozitia) si io pana acu nu am vazut motociclete care au in denumire cuvantul sport sa duca coburi sau ladite. Marea majoritate se limiteaza la gentute laterale, tankbag si rucsac in spatele lui sau al pasagerului dar nici odata asa !

post-42572-1251735540_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine dupa 40+ km de coborare pe minunatul drum Poiana Teiului-Bicaz ma durea splina

Te opresi si setezi suspensia pe soft. La asfalt opresti iar si setezi suspensia pe hard. Si tot asa........

 

 

 

Hai ca poate cu discutia asta trec si io de 100 post-uri.La cat se trece la alt nevel? :D Asta ptr cine isi mai aduce aminte discutiile din trecut( io da ca am citit toate tampeniile si sfaturile de pe acest topic :D )

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am mers si pe 954...pe 600F se sta chiar lejer sa stii Alex...si la drum lung e ok, 600F n-are S in denumire.

 

Daca iti pui suport din ala in spate unde sa-ti pui cutie, brat...o sa poti cara si tu bagaje vei vedea Alecs.

 

Abia la 500 de posturi ti se schimba statutu si asta dureaza o vesnicie...4 ani in cazul meu...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am mers si pe 954...pe 600F se sta chiar lejer sa stii Alex...si la drum lung e ok, 600F n-are S in denumire.

 

Daca iti pui suport din ala in spate unde sa-ti pui cutie, brat...o sa poti cara si tu bagaje vei vedea Alecs.

 

Abia la 500 de posturi ti se schimba statutu si asta dureaza o vesnicie...4 ani in cazul meu...:D

 

F-ul a fost SS-ul Honda la clasa 600 pana sa apara 600rr. Suspensiile sunt totusi hard iar orice incursiune pe un drum de calitate proasta isi cere drepturile. Cu 600f-u faci turul Europei sau orice tur se desfasoara pe un drum ok,evident ca poti sa o bagi pe orice drum dar mai mult ca sigur undeva isi va cere si ea drepturile, o fi ea Honda dar... :D

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am mers si pe 954...pe 600F se sta chiar lejer sa stii Alex...si la drum lung e ok, 600F n-are S in denumire.

 

Daca iti pui suport din ala in spate unde sa-ti pui cutie, brat...o sa poti cara si tu bagaje vei vedea Alecs.

 

Abia la 500 de posturi ti se schimba statutu si asta dureaza o vesnicie...4 ani in cazul meu...:D

pai atunceasa sa bagam mare!!!!!

 

Florin cand am sa te vad pe tine cu asa ceva pe moto, inclusa la categoria Sport/touring si in nici un caz touring/sport,atunci o sa-mi pun si eu! :D

Mesaj completat

Nasol cu vremea asta de afara, avem chef de chat-uit( sper sa fie trecut ca si post) !!!!

 

 

Ah ca nu a fost! haiu lume la chat sa face si io o sutara de poaste!!!! ( sa stiti ca raceala si trauma de la Bilea sunt de vina)

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti, daca sunt nevoit sa merg indoit cu bagaje ca Transalpul ala, mai bine merg cu masina. Fara suparare.

Iar despre cum vad eu touringareala: bagaje minimale, rezervari la moteluri/pensiuni, baie in camera, confort. Eu asa vad treaba asta, nu stat murdar, la cort, sa trebuiasca sa il car si pe ala si sa nu am unde ma spala. Daca fac touring vreau sa dorm confortabil in pat, pentru a fi a doua zi fresh, nu indoit de shale de la izopren.. :D

 

Uite cum am fost 1 saptamana in grecia, cu Ramona cu tot. Deci se poate. :D

post-3288-1251738752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...