Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Era o gluma, ref la vremurile bune de asta vara cand era soare si ne intorceam de la Amckart (eu, Gixu, Silviu, Petre si Vlad). Wheelie, speriat oamenii pe strada.

 

A fost misto.

 

Si stai linistit, sunt oameni care stiu sa mearga linistit cand sunt incepatori in grup. Eu glumeam.

 

Adidasule, se potriveste man stopul sau nu? Ca erai cam stresat.

 

Sa vina caldura ca-mi arde glanda de un Amkart :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut CBR-istilor !

Stie cineva cat ulei se pune in telescoape si de care?

....am un f4i 2002

462ml per tub, SAE 10W. Motorex sintetic este foarte bun si rezonabil la pret, oricum 1 litru iti ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cei doi ani de existenta a grupului de CBR-isti au aparut si disparut un numar destul de mare de oameni. La intruniri vine cine vrea,la plimbare vine cine e competent(fara sa sune a jugnire).

Foarte corect cuvantul plimbare... acum, fiecare se plimba cum stie el mai bine... eu daca ies sa ma plimb, merg incet... ca deh.. e plimbare, nu intrecere... Daca am chef sa dau blana, dau blana... Dar nu in oras... nu gasesc sensul si distractia in a merge cu 200 in oras, constient de faptul ca nu toti conservarii sunt constienti de noi in trafic.

Revin cu ce am zis mai sus: mi-am luat motoreta sa ma bucur de ea si de libertatea ce ti-o ofera.

 

Nu vreau sa ziceti mai incolo ca sunt ipocrit, dupa ce invat sa merg cu motoreta... dupa ce stiu cat de bine franeaza cat de bune sunt cauciucurile, etc... sunt mai mult ca sigur ca voi fi in coasta ta putin mai tarziu in viata, dupa ce imi creste si mie coeficientul de experienta ;)

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: o foto facuta acum, calitate execrabila, dar se intelege ceva ceva...

poza

 

Hey... arata ca a mea :D... doar ca ai rezervorul rosu? :wacko:

 

 

...

Adidasule, se potriveste man stopul sau nu? Ca erai cam stresat.

Nope, cica ar fi o problema la prinderi, nu se pupa suruburile sau ceva de genul asta. Habar nu am, vrea acum sa-i inlocuiasca doar sticla ca in principiu doar aia era sparta :)

 

Al meu ala cu LEDe a fost putin mai scurt in interior si a trebuit sa pun niste suruburi mai lungi iar intre cleme si stop am bagat niste piulite pe post de distantieri.

 

 

..

deci daca producatorul a prevazut 2 locuri pe acea mobra si a admis ca se poate schimba centrul de greutate sauu ca mobra coboara inca 5 cm din garda la sol dar totul este in regula si se poate circula in conditii normale nu vad care ar fi problema modificarii?

 

Pushule mobra ta va arata ca si cand vei avea tot timpul un pasager in spate dar nu-i vei simti greutatea ;) deci nu are treaba

 

Alternativ se poate pune niste blumb in codita :)... acuma fara gluma... daca compresezi la maxim amortizorul spate sau peste zona de mijloc se afecteaza in mod cert ciclistica pentru ca roata spate nu va mai urmari terenul cum trebuie din cauza suspensiei afectate si astfel se risca pierderea aderentei, recte "ciclistica" mucificata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ne mai intalnim maine? din cate se vede nu prea aveti chef

 

Eu propun intanirea la Alter ego ora 19.00

 

Cei care au placerea sunt asteptati :wacko:

Eu am MARE chef, dar sper sa ne adunam mai multi! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie sa declaram amanata marea intalnire pana la deschiderea oficiala a sezonului de mobreala.

 

Cum ieri din 5 pagini de discutii nimeni nu s-a inghesuit sa vorbeasca despre asta cred ca e mai bine asa,asta da de inteles ca printre noi nu prea avem mari consumatori de alcool :wacko: ,daca majoritatea asteapta intlnirea membrilor pe mobre ,adica acolo unde se bea doar cico,suc,apa,limonada si alte licori nonalcoolice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint alcoolist serios dar fiind prins de trebi si mohoreala (nu mahmureala) as zice sa lasam pe weekendu urmaretz.

 

Si petrecerea continua....... ! Se pare ca nu ne dezmintim de spiritul romanesc : mandrii ca brazii cu mucisori pi pept !!! :wacko:

 

 

Sow: mai vre cineva la movie in seara asta? Oferta este la Liberty central si se v-a viziona 1000000000 D o poveste din copilarie : ALICE IN ROMANIA......pardon IN TARA LU MINUNE !!!! Fara numer mei voinicilor ! Defect de zona !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ref. la Alice in Chains Wonderland, cineva zicea pe un forum ca e atat de plictisitor incat pana si gagica'sa a adormit la cinema.. :)

 

E cu Johhny Adaanc in prim plan,ce pretentii aveti? :wacko: De la Donnie Brasco incoace e cunoscut drept Capitanul PLm ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era o gluma, ref la vremurile bune de asta vara cand era soare si ne intorceam de la Amckart (eu, Gixu, Silviu, Petre si Vlad). Wheelie, speriat oamenii pe strada.

 

A fost misto.

 

Ti-e cam dor asa de noi a? ;)

Maine si luni cica-s 9-10 grade, dar miercuri iar sunt 3. Sa se duca iarna asta vereeeeeeeeeeeee ca n-o mai suport din decembrie! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut`o pe ANKa mai devreme la kronaumoto..frumoasa foc , e misto rau stopu` ala :) ;)

 

 

:D She's guilty as charged.

 

 

Am cautat rimstripes dar la 59 de roni.... :wacko: la My-Moto aveau la 52... frack it... deja am o idee.

 

Oricum mi-a placut... pretul... pe o casca Nitro... integrala... cu chinguard... breath guard... linerul parea fain... colorit fain... nu avea vizor de soare dar... la 250 de roni... :) . In plus nu avea multe excrescente si venturi silly pe ea... parea clean tare si silentioasa. A folosit frunu din voi asa ceva?

 

era ceva in genu asta:

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/73

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) She's guilty as charged.

 

 

Am cautat rimstripes dar la 59 de roni.... :wacko: la My-Moto aveau la 52... frack it... deja am o idee.

 

Oricum mi-a placut... pretul... pe o casca Nitro... integrala... cu chinguard... breath guard... linerul parea fain... colorit fain... nu avea vizor de soare dar... la 250 de roni... ;) . In plus nu avea multe excrescente si venturi silly pe ea... parea clean tare si silentioasa. A folosit frunu din voi asa ceva?

 

era ceva in genu asta:

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/73

 

E super misto casca(daca vrei sa plimbi vreo gagica). :) Este 250 ron pt ca atat face. Daca vrei o casca buna trebuie sa fii pregatit sa scoti din buzunar de la 150-200 eu in sus pt ea(si asta la reduceri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu casca asta am luat'o acum 1 saptamana pentru un amic. La banii si reducerea asta e super casca! Prima mea casca a fost tot un Nitro, am tinut'o 3 sezoane. Era putin cam zgomotoasa, dar in rest...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea casca a fost tot un Nitro, am tinut'o 3 sezoane. Era putin cam zgomotoasa, dar in rest...

 

Pe mine nu zgomotul ma deranjeaza cel mai tare, ci faptul ca se abureste viziera la casca mea. Cand oi avea bani :wacko: vreau sa-mi iau ceva cu pinlock, restul nu e bun de nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E super misto casca(daca vrei sa plimbi vreo gagica). ;) Este 250 ron pt ca atat face. Daca vrei o casca buna trebuie sa fii pregatit sa scoti din buzunar de la 150-200 eu in sus pt ea(si asta la reduceri)

 

 

Gind la gind... mai putin partea cu banetul. Acum sint pe spongi si casca asta de 250 ar fi cheltuiala in plus nejustificata... mi s-a zgariat putin viziera de la Caberg ca am dat-o pe jos de doua ori in 5 secunde si de aia ma bate un gind. Nu as lua-o pe post de casca principala la mine... de rezerva si ocazional pasager. Oricum eu port S si s-ar potrivi in principiu la ce tip de pasager as cara...

 

Ca main helmet eu vreau un flip-up... probabil probikerul ala KX4 ( http://www.louis.de/_40f6a6cc7ef9ca02c6d63...artnr_gr=215001 )

 

Eu la casti nu dau doi lei pe shoei si alte uber firme. Am propria mea conceptie despre cit de bune sint castile si pentru mine banii ceruti peste 100 de euro de "super branduri" sint taxa pe ignoranta.

 

Casca la mine tre sa se potriveasca pe cap bine, sa nu se abureasca prea repede, sa aibe chin guard, sa aibe "breathe guard" (Cabergul actual nu are cine stie ce), sa aibe vizor de soare, Sa nu fie zgomotoasa... adica design simplu fara multe gaurele si aripioare de plastic retarde si alte iesituri si... sa nu iti fiarba creieru in ea dar daca asta presupune deranjarea conditiilor de dinainte poate sa lipseasca... si liner detasabil.

 

Toate castile sint facute din plastic (antipenetrare... cica... si antiabraziune), spumat... substanta absorbanta a socului, liner sa nu te zgarie si sa transpiri fericit in el... in rest... niste "rahaturi" vopsite sa iti ia ochii depasite tehnologic de ani de zile.

 

Ah... si Nitro ala e 250 roni de la 900... Shoei si restu sint grijulii sa distruga castile inainte sa ajunga sa le vinda la valoarea reala. :wacko:

 

Dar... asta e discutie de putem sa o purtam la meetinguri...

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu casca asta am luat'o acum 1 saptamana pentru un amic. La banii si reducerea asta e super casca! Prima mea casca a fost tot un Nitro, am tinut'o 3 sezoane. Era putin cam zgomotoasa, dar in rest...

 

si eu ma gandeam la un moment dat sa iau casca asta, dar toata lumea mi-a zis ca e varza... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Casca la mine tre sa se potriveasca pe cap bine, sa nu se abureasca prea repede, sa aibe chin guard, sa aibe "breathe guard" (Cabergul actual nu are cine stie ce), sa aibe vizor de soare, Sa nu fie zgomotoasa... adica design simplu fara multe gaurele si aripioare de plastic retarde si alte iesituri si... sa nu iti fiarba creieru in ea dar daca asta presupune deranjarea conditiilor de dinainte poate sa lipseasca... si liner detasabil....

Descrierea ta se potriveste destul de bine cu Scorpion EXO 1000. O au la honda pe la vreo 1000 de RON. Eu am notat-o cu 7.5-8/10, dar sa spunem ca sunt destul de pretentios.

 

Video

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu casca asta am luat'o acum 1 saptamana pentru un amic. La banii si reducerea asta e super casca! Prima mea casca a fost tot un Nitro, am tinut'o 3 sezoane. Era putin cam zgomotoasa, dar in rest...

banuiesc ca e numai buna pt pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Descrierea ta se potriveste destul de bine cu Scorpion EXO 1000. O au la honda pe la vreo 1000 de RON. Eu am notat-o cu 7.5-8/10, dar sa spunem ca sunt destul de pretentios.

 

Scorpion, castile astea m-au impresionat. Sunt foarte foarte usoare si se pare ca stau bine si la nivelul de zgomot. Cand mi-am luat casca am stat in dubii daca sa imi iau un Scorpion sau nu, pana la urma am ales un Shark pentru ca era promotie si pretul foarte bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...