Sari la conținut

Zgarieturi Parbriz


RaveGSXR
 Share

Postări Recomandate

Salut, am cateva zgarieturi superficiale pe parbriz. Anul trecut cand am fost cu motorul la rar, mi-a zis cineva care era la rand, ca parbrizul, viziera, se repara printr-o operatie asemanatoare slefuirii. Din pacate nu am luat nr lui de telefon.

Cine se baga la asa ceva? Pe langa parbrizul GPZ-ului mai am si viziera de Schuberth :cheers: care s-a "exfoliat" pe interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu pentru viziera si parbrizul meu.

am tot la fel zgarieturi superficiale...

anybody...?

 

pai mergi si tu vreo 20000km si ti le scoate vantul, praful si ploaia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista niste solutii din ec am vazut eu care chipurile scot zgarieturile superficiale de pe ecranele telefoanelor mobile..... un fel de polish... cred ca merge si la viziera sau parbriz ca tot din plastic este.... incercati pe la mag de accesorii gsm!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit-o cu viziera Schuberth.

Partea proasta e ca stratul ala care s-a exfoliat era anti-aburire.

 

Cat despre parbriz, ii poti da cu polish de vopsea fara probleme (de preferat si cu masina de polish)

Daca nu, PASTA DE DINTI. Are exact acelasi rol ca si polish-ul (e facuta din granule foarte mici de calcar sau argila, ma rog... ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi pe www.okazii. ro un produs XERATOL -32 lei.
Nu e mai ieftin dar e mai simplu si cu siguranta mai BUN - viziera noua 125 RON

 

Cat despre parbriz, ii poti da cu polish de vopsea fara probleme (de preferat si cu masina de polish)

Daca nu, PASTA DE DINTI. Are exact acelasi rol ca si polish-ul (e facuta din granule foarte mici de calcar sau argila, ma rog... ).

Sigur nu nenorocesc parbrizul? Poate il fac "alb si stralucitor" si cu "gingii sanatoase"... ca in reclama colgate :cheers: Editat de webber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mai ieftin dar e mai simplu si cu siguranta mai BUN - viziera noua 125 RON

 

Sigur nu nenorocesc parbrizul? Poate il fac "alb si stralucitor" si cu "gingii sanatoase"... ca in reclama colgate :cheers:

 

poti sa incerci si cu CIF... ala de curatat baia...

 

eu mi-am facut geamul de la ceas nou-nout si era super zgariat.... garantat 100% merge..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mai ieftin dar e mai simplu si cu siguranta mai BUN - viziera noua 125 RON

 

Sigur nu nenorocesc parbrizul? Poate il fac "alb si stralucitor" si cu "gingii sanatoase"... ca in reclama colgate :eek:

 

Pasta de dinti are aproape aceeasi compozitie ca si polish-ul. este abraziva, insa doar un pic :cheers: (asa, cat sa nu zgarie smaltul dintilor, ci doar sa il curete).

 

Ideea este ca daca vei folosi o masina de polish si niste polish (fie el ieftin sau chiar pasta de dinti), zgarieturile vor disparea garantat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...