Sari la conținut

Urgent ! Donatori De Sange Pentru Susu !


mau
 Share

Postări Recomandate

Hmm.. mie nu mi-au zis nimic de confirmare si eram vreo 3 care am donat pt Serban.

 

si eu am dus o confirmare la municipal. au zis aia ca o trimit la doctorul care se ocupa de el ca sa ii faca rost de sange.

m-a intristat ca am stat 2 ore acolo sa donez. mi-as fi imaginat sa mearga super repede sa incurajeze oamenii sa vina acolo. nu-mi pare rau de timpul pierdut,

imi pare rau ca felul in care se misca chestiile pe acolo trimite oamenii acasa.

sper sa se faca omul bine cat mai repede

Editat de daseth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eh nu e chiar asa de grav desi sunt panicat de ace ca de "conservarii" cu dacii ca sa zic asa. doar ca dureaza un pic cam mult dar ...asta e...

 

in legatura cu biletele acelea...este o asistenta acolo care il cunoaste (mai mult sau mai putin) pe baiat si s-a oferit sa se ocupe ea de toata treaba aia...asa a aparut si lista cu pricina...deci intrebati-le cu incredere pe asistente ca deja il cunosc dupa nume pe serban avram si stiu despre ce e vorba

 

am inteles de la asistenta respectiva ca l-ar fi operat azi iar (??)

daca e cineva care stie mai multe...si mai concrete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ajung maine in bucuresti cu prietenul meu cu ceva treaba dar primul lucru pe care il vom face va fii sa mergem sa donam sange...am vb cu mau acum si mi-a zis ca in momentul asta e in operatie.....sper din tot sufletul sa reuseasca operatia......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era intr-adevar asistenta aceea care parea sa fie in tema. dar mie nu mi-a zis nimic cum ca s-ar ocupa ea. mi-a dat foile alea si m-am dus la secretariat cu ele si aia de la secretariat m-am trimis cu foaia de donatie ma municipal. am lasat-o acolo la cabinetul lor de donatii sange

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea lui este daca poate dona in alt oras si sangele sa fie folosit pt serban pentru ca nu poate ajunge in bucuresti...

se poate dona oriunde...oricum nu ajunge sangele nostru propriu-zis la el...important pentru ei este stocul...

problema este sa ajunga dovada la medicii care se ocupa de el la spitalul universitar din bucuresti...asta nu stiu cum ati putea face...ar trebui sa existe solutii doar ca eu nu vad nici una acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum procedezi ca eu nu am mai donat de cat o data in armata, ma duc acolo (stiu unde ) si le zic ca donez pentru serban avram si atata tot!? ori cum maine dimineata o sa ma duc acolo si vad eu, sper sa ma descurc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma duc si eu luni dimineata ........oricum eu fac asta odata la 6 luni......stiu ca e bine in primul rind ptr tine ca individ :scratch: ........acum o intrebare ......

poate mai sunt ca mine motociclisti care doneaza singe oare nu am putea sa zicem ca singele nostru sa fie folosit ptr accidente de motocicleta ???? nu se stie niciodata cind am avea nevoie de el .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. singele salveaza or ce viata nu o anume viata.

Singe exista mult dar trebuie tot tinpul ca se consuma si nu pot sa-l inlocuiasca cu nimic.

Deci este o treaba civica de mare insemnatate.

Eu am dat alaltaieri.

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum de nu s-a ocupat nici un moderator/admin de stergera postului si "acordarea" unui imens uarn cu suspendare pentru nena ala de aduce motoare la comanda, pana acum.

 

Edit: a fost sters, userul suspendat

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depechemod...atunci cand donezi pentru cineva anume...la orice clinica de specialitate din tara...iti dau un bon care tebuie sa sa ajunga la medicii ce il trateaza pe respectivul...in cazul nostru.. pe serban avram la spitalul universitar din bucuresti

 

din moment ce pe noi astia din bucuresti ne trimiteau personal la spitalul universitar cu dovada asta...inclin sa cred ca nu au un alt sistem de a-i informa pe aia ca s-a donat sange pentru el...suna penibil totusi...

 

poate daca donezi din alt oras sunt si ei constienti ca nu poti sa te deplasezi cateva sute de km doar ca sa lasi o hartiuta...si poate au un mod de a-i informa pe medicii aia ca s-a donat sange pt el...vb aia exista telefoane, faxuri, computere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap ... este constient ... doctorii ne-au dat asigurari de bine

 

multumesc celor ce au donat pana acum ... si celor ce vor dona luni dimineata ... o sa trec eu sa iau bonul sa il duc la municipal

 

sper eu acum ... ca pentru marti sa nu mai fie nevoie de sange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat ca daca ai sub o anumita greutate nu poti dona sange ca as dona daca se poate si sub o anume greutate ca nu am donat niciodata si cand am incercat prima oara eram dupa ce am vazut un accident moto intamplanduse sub ochii mei nu mau lasat doctorii ca eram insarcinata in 5 luni

 

intrebare e : daca am mai putin de 45 kg (nerevenindu-mi dupa nastere - am slabit intr-o luna 20 kg - doctorii zic ca-s sanatoasa tun doar ca nu mai asimilez bine) pot dona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...