Sari la conținut

Grupul "chooperistilor" De Cursa Lunga


Seven
 Share

Postări Recomandate

:nono: Eu in schimb sunt la servici,pot doar dupa 20.30...Las' ca tot mi-am facut portia de mers, astazi.... Si-am schimbat si stopul ala original,mare si patratos :rose: !

Cu vremea urata,sper sa fie alarma falsa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 200
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:rose: Lasa si tu un nr. de tel.,ca eu n-am computer,folosesc unu' de la servici...Daca e frumos si cit-de-cit cald,o sa iesim sigur.Trei tel. nu mi-o fi greu sa dau...! Macar pina la Buftea,la pizzerie,si tot ne ducem ! Ultima data,daca nu ma insel,se adunasera acolo vreo 13-14 motoare,majoritatea cruisere...E?!

 

 

0723.38.69.17 - mihai. Incep ca dracu: weekendu asta ma mut cu toate alea...la alta adresa (motive obiective legate de ridicarea chiriei la o suma uricioasa :nono: ). Duminica "voi fi terminat" aceste lucruri iar daca .....aaaa.....stii :rose: ..si mai iesiti undeva....vin cu placere. Daca nu , ramane pe saptamana viitoare

Sa ne vedem sanatosi :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te mai atent.

Eu ma uit atent zilnic si singurul chopperist pe care il vad e doar cel care imi apare in oglinda. Toata iarna nu prea am vazut chopperisti nici singuri, daramite in haita. Profit de ocazie ca sa spun ca scuteristii sunt pe primul loc, oriunde te intorci dai de ei. Si nu e vorba doar de curieri sau pizzari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te mai atent.

 

 

ce-as mai vrea sa vad cel putin un grup de choppere zilnic, ma unge pe suflet sunetul motoarelor, nu ma mai satur privindu-le

 

:nono: :rose: :rose: :rose: :rock: :P :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :)

 

asa ca pe viitor ma voi uita foarte atent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate se pare, in weekend va fi vreme buna, asa ca asteptam propuneri pentru o escapada ... de preferat cu cazare (preturi rezonabile) ca sa putem merge mai departe si sa stam linistiti sa facem un foc de tabara, un gratar...poate o chitara...

pana maine ma gandesc si eu la o destinatie...pana in 200 de km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pensiunea Valea Popii pana in Cheia 60 km de Ploiesti plus 60 pana la Ploiesti = 120KM au cazare cu 2 sau 3 paturi duble ,un fel de restaurant poti manca ceva si teren de poti juca bascket sau tenis dupa preferinte si cei mai important destul de ieftin asta ca stiu si am fost eu.

 

Acum aveti aici o lista intreaga http://cheia.in-romania.ro/

 

Sau aici http://www.cazari.ro/valea_teleajenului.htm

Si am gasit si detalii

Cabana Valea Popii 2* Localitate: Cheia jud. Prahova

Adresa: DN 1A, Bucuresti - Cheia, jud. Prahova

Telefon: 0721.08.09.41; 0244/29.43.27

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi ,

 

Nu cred ca e smart spre Cheia. Eu am o casa la Cheia si am fost sambata trecuta pe acolo, pentru ca din cauza vantului de peste 100 kmh mi-a cazut cosul de pe casa. E zapada , nu mare, dar viscolita. OK, e situatie de saptaman trecuta, dar nu cred ca conditiile de drum s-au imbunatatit atat de mult in ziele ce au trecut. In plus, acuzm 2 nopti au fost -13°C. Nu ca indraznesc sa dau sfaturi, dar poate ar fi mai bine sa asteptam vremuri mai bune (la propriu?).

 

In plus, cand o fi sa fie, stiu o groaza de carciumi bunicele la Cheia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dar gandestete ca vor fi 15 grade maxim adica la 9 dimineata vor fi 2-3 si seara inapoi 2-3, 15 vor fi pe undeva in jurul orei 15 asa ca 4 ore dus pana acolo cel putin si mersul prin Baragn cu vantul batand totusi(sa nu credeti ca nu va bate) nu se compara cu mersul prin oras unde se simte cu 5 grand in plus mai cald ,si asta am simtit-o pe propia piele, asa ca mi se pare cam departe.

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Alaltaieri am licitat in joaca,pe ebay,si-am castigat!!!O PERECHE de talkie-walkie puternice (emit 5 W,bat in camp deschis max. 30 km).Asta ca sa putem vorbi intre noi,mai ales la drum lung (ramane unu' fara gaz,are vreo nevoie stringenta :baldy: ,patzeste ceva,etc.)Mai am o pereche de Cobre,care emit 3 W.Mai tre' sa fac rost de bani pt. LARINGOFOANE,ca sa fie set complet...Cu asa ceva nu mai conteaza vint,zgomot de motor...Nu mai zic ce utile sunt la plecat prin strainataturi...

Ieri mi-au venit niste piese pt. motor,daca e gata pana vineri,poate merg si eu,asa,la un drum de-o zi,de 200-300 km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... daca si in sud va fi frig nu ne ramane dacat sa dam ture prin Bucuresti

 

in alta ordine de idei cati sunt pt o zi si cati pt 2 zile - eu ma bag la 2 zile si raman pe varianta Vama Veche altceva mai atractiv in sud chiar nu stiu

 

am sunat la hotel Frontiera si este REZERVAT in acest weekend - ramane varianta localnicilor - daca stiti pe cineva care inchiriaza in zona bagati un telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai gasit cazare la Balcik dar trebuie facuta rezervarea din timp

Hotel Hollandia 3* - 15 eur/pers/npt (B&:banana:

Holiday Beach 3* - 17 eur/pers/npt (B&:baldy:

Mistral 4* - 27 eur/pers/npt (B&:ok:

 

daca varianta asta nu este ok datorita timpului nefavorabil poate sa ramana pe alt weekend

 

propuneti o alta destinatie de o zi poate sunt mai multi doritori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK,

 

- pizza la Buftea

- pizza la Giurgiu

- pizza la ...

 

La Giurgiu e un restaurant (numai cu peste) in Dunare, pe un ponton; e destul de ok acolo. Pe de alta parte si la Buftea merge.

 

Eu ma bag sambata, dar la o iesire de maxim 200 km dus-intors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Restaurantul din Giurgiu cu preparate din peste este o alegere buna - merg si eu Sambata

... si atunci ramane Buftea pe Duminica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 9 este un pic cam devreme pt Giurgiu dar poate mai lungim putin plimbarea pana la Turnu Magurele sau la Bg - :banana:

sau poate sunt alte variante mai bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o luam spre Giurgiu, poate ma lipesc pe drum de voi, eu stau pe la Parcul Carol, deci in drum. Nu m-as mai baga pana la Arc.

Cred ca 9 e devreme....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...