Sari la conținut

Gabi & Dragos Dupa' Ursu' Din Bosketi


Postări Recomandate

Tura faina prin zapada, mocirla, forestiere si potecutze....or sa mai urmeze niste poze si filmulete(le pun dupace la primesc...sau la pune direct Gabi)

Gheata f multa, zapada la greu, radacini inghetate, sol inghetat...f multe drifturi si trante p gheata

 

delectati-va...acesta este un preview

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am urcat din racadau pe Tampa si i-am tinut coama pana am coborat in drumul forestier al poienii...apoi am coborat la drumul vechi pt ca era f multa zapada si nu puteam razbi. Am urcat in poiana, am traversat baza partiei pe la teleski, am intrat in padure si am coborat intr-o vale plina de zapada...am iesit urmand cursul unui parau. Eh, ne-am mai invartit si noi nitel. Gabi iti poate da detalii

Tu ce faci, freci menta?? hai la endureala!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati trecut prin Saua Tampei - Poiana Stechil?

 

Intreb, pt. ca din putinul timp in care m-am dat eu anul trecut, am fost in Noiembrie pe acolo, si bucata aia mi s-a parut cam cea mai grea...

E o portiune cu urcare destul de puternic in panta, usor spre stanga, cu 2-3 metri de radacini dezgropate, unde n-am putut 2 insi sa trecem capra peste, noroc ca treceau pe carare vreo 3 padurari, si ne-au ajutat.

 

uite si o poza de la radacini, poate recunoasteti locul :)

post-10709-1171760243_thumb.jpg

 

pe urma la vreo 100 m era o panta nasoala unde le-am suit impinse, apoi un bustean bloca poteca, si trebuia sa il ocolesti prin lastaris... nasol. Am cazut de vreo 2-3 ori pe bucata aia... :cheers:

 

btw, n-o frec, am fost azi la ski, si maine la fel :blbl:

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, vad ca ai mai scos si tu caprita la pascut, s-o fi saturat de atat asfalt :cheers: .Mai vin-o si prin Targoviste ca noi ne dam in fiecare sambata si duminica . :scratch:

Editat de bibanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati trecut prin Saua Tampei - Poiana Stechil?

 

Intreb, pt. ca din putinul timp in care m-am dat eu anul trecut, am fost in Noiembrie pe acolo, si bucata aia mi s-a parut cam cea mai grea...

E o portiune cu urcare destul de puternic in panta, usor spre stanga, cu 2-3 metri de radacini dezgropate, unde n-am putut 2 insi sa trecem capra peste, noroc ca treceau pe carare vreo 3 padurari, si ne-au ajutat.

 

uite si o poza de la radacini, poate recunoasteti locul :moto:

post-10709-1171760243_thumb.jpg

 

pe urma la vreo 100 m era o panta nasoala unde le-am suit impinse, apoi un bustean bloca poteca, si trebuia sa il ocolesti prin lastaris... nasol. Am cazut de vreo 2-3 ori pe bucata aia... :D

 

btw, n-o frec, am fost azi la ski, si maine la fel :ok:

 

:ok:

nu recunosc locu pt ca am bagat forja si am tras de capre....din ce imi descrii, e ceea c am facut ieri :cheers:

noi am urcat cat de cat bine...de cazut, nu...dar a trebuit sa fac urcarea in 2 tentative si sa fiu inpins peste radacini a 2-a oara. Trante ne-am luat pe gheata la coborarea pe forestier spre Drumul Vechi(gabi) si eu pe drumul vechi la coborare :lol: ...am o vanataie tare trendy pe sold :blbl:

lasa ski-ul si scoate motoreta!!! :)

 

 

In sfarsit, vad ca ai mai scos si tu caprita la pascut, s-o fi saturat de atat asfalt :what: .Mai vin-o si prin Targoviste ca noi ne dam in fiecare sambata si duminica . :scratch:

dap...mi-am gasit partener de crime p-aici...

de venit, nu cred pt ca imi tocesc gumele :eek: si mie mi-e dor de o baie in noroi cu Cristi, Bebe, Marius si Alin :)

asta e...cum se spune p-aci, "Brassoi vagyok" :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tura faina prin zapada, mocirla, forestiere si potecutze....or sa mai urmeze niste poze si filmulete(le pun dupace la primesc...sau la pune direct Gabi)

Gheata f multa, zapada la greu, radacini inghetate, sol inghetat...f multe drifturi si trante p gheata

 

delectati-va...acesta este un preview

 

 

 

 

 

 

Imi e dor si mie sa ies cu motorul.Poate next tine ma iei si pe mine ...ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: datii bataie mai am un pic si poate vin si eu cu voi!!!! :rose: pt inceput este ok tura!!!dar fac pariu ca nu va tineti dupa dr-ul 600 al meu!!!!!!!!! :rose: (glumesc bineinteles!!sau poate nu!!!!????) :rose:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ce tot tzopai p-acolo??? hai si tu la noroi!!

 

Offtopic:

Pt. mine s-a terminat cu hard endureala pana imi iau alt motor... Ca tocmai am aflat pe pielea mea cat costa un plastic (care dealtfel se sparge si daca o culc pe iarba)

 

Dupa 3 endureli anu' trecut am dat 9 milioane pe 2 plastice si o semnalizare.

 

Drum forestier 4 me...

 

Ontopic:

 

:nono: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: datii bataie mai am un pic si poate vin si eu cu voi!!!! :rock: pt inceput este ok tura!!!dar fac pariu ca nu va tineti dupa dr-ul 600 al meu!!!!!!!!! :rose: (glumesc bineinteles!!sau poate nu!!!!????) :rose:

 

 

 

Daca ai impresia ca ma mananca-n poponeata k pe maimutza sa vin pe domeniul tau, pe traseele tale si sa ma chinui sa te alerg....ai perfecta dreptate!!! MA MANANCA!!!!

mi-e scarba de asfalt pana la rasnov....si de gheata de pe forestierul spre poiana :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am urcat din racadau pe Tampa si i-am tinut coama pana am coborat in drumul forestier al poienii.

 

M-am prins din poze despre ce traseu e vorba... se numeste Valea cu Apa... foarte misto intr-adevar...dar aproape de Poiana e o bucata de traseu unde trebuie traversata o bucata de stanca...destul de dificil...anii trecuti coboram cu bicicleta pe traseul ala...:rose:

Foarte misto! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...