Sari la conținut

Ulei De Motor


RaDuCu_CostEL
 Share

Postări Recomandate

Salut.Deci mi-am luat scuteru si nu aveam deloc ulei si l-am adus asha acasa si dupa vreo 30 de min. de dat maxim la motor , motoru nu mai tragea calumea (adik il acceleram si el nu fugea) .Intrebarea este : Din cauza ca nu aveam deloc ulei sa in calzit motoru si nu mai fugea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati, daca ne-ntalnim pe strada imi zici saru'mana nene, da' hai sa lasam asta si sa revenim pe subiect, daca matalutza nu zici (sau poate nu stii) ce scuter ai: 2T sau 4T... si mai ai impresia si ca dupa o juma de ora forja fara ulei nu are ce sa patzeasca..poate-ti dai matalutza foc cu tot cu drujba ca e posibil s-o fi phootat definitiv si irevocabil...ceea ce-ti si doresc de altfel pt ca asa merita agaricii ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa traduc :nono: - daca ai un scuter cu motor in 2 timpi si care merge cu amestec, ar trebui sa nu faci nici un metru cu el fara ulei. 1 km. fara ulei e mai mult decat suficient pentru a aduce motorului daune grave, eventual iremediabile. Daca ai un scuter cu motor in 4 timpi (lucru de care ma cam indoiesc) ar fi trebuit sa-l iei cu plinul de ulei facut din magazin, sau de unde l-oi fi luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga Floriol, desi cre' ca Bunica ar fi mai bun numa' ca-i scump.

 

Salutare

 

Eu cred ca daca ne-am abtine un pic de la astfel de raspunsuri am da dovada de mai multa maturitate decat cel care intreaba si daca nu avem un raspuns la post si vrem doar sa face misto nu ajungem nicaieri. Raspunsuri de genu se primesc cam des din pacate si nu cred ca asta ne ajuta foarte mult chiar daca avem scutere.

 

Respect :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat problema.Se pare ca avea ulei suficient (da eram yo prea chior noaptea) si problema era ca imi trebuia un colier pt. furtunu ala gros care vine la carburator.Am pus colier nou si acuma rupe normele!

Ps:Va multumesc toturor!

Ps:Salutari cu faru' si asfalt uscat. :nono:

Ps2:EU oricum fac din far la toti scuteristii!

Editat de RaDuCu_CostEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...