Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

am o problema cu motoru meu:

cand bag a intaia si las ambreiaju cuteodata nu debraiaza de tot si dupa un timp se aude ca un fasait la maneta si debraiaa dintr-o data

asa face si in a doua cateodata(ambreiajul e hidraulic)

sunt foarte incepator si o lamurire mi-ar fi de mare folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O gramada de picturi. :jump: Evident ca nu-l consider streetfighter si asta nu pt ca e naked si nu "SS accidentat rau" :P ci pt ca nu l-am modificat intr-o directie prea radicala. Bafta surubatorilor! Sa aveti idei si mijloace! Respect.

Elegant discret si la obiect.Felicitari mie imi place. :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o problema cu motoru meu:

cand bag a intaia si las ambreiaju cuteodata nu debraiaza de tot si dupa un timp se aude ca un fasait la maneta si debraiaa dintr-o data

asa face si in a doua cateodata(ambreiajul e hidraulic)

sunt foarte incepator si o lamurire mi-ar fi de mare folos

 

-iti dau nr meu de tel. 0723696670 si adresa de ms sebystone si vb daca vrei sa te ajut, imi este lene sa scriu mult :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa fac niste modificari la moto, dar jur ca nu ma pricep catusi de putin... sunt oarecum antitalent :crack:

vreau sa fac un parbriz si un bug spoiler la asta mica:

post-4793-1214998760_thumb.jpg

 

toba am gasit si la un baiat pe forum aici... vreau sa-i pun un leovince carbon care arata cam asa:

post-4793-1214999051_thumb.jpg

 

Ma gandeam ca poate as putea sa-i vopsesc si cadru impreuna cu jentile in rosu sau portocaliu? nush... mai zicea cineva ca ar merge si cuprat, ce parere aveti?

 

Pentru bug spoiler se poate face un cadru separat care sa se lege de cadru/motor/ceva? si daca da, credeti ca o sa tina? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ar interesa tot.imi dai te rog mai multe detalii?poze mai mari,din diferite unghiuri.mailul(si idu de messenger il gasesti la profil).multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La modificari de genul `taiat coada de balena, si inlocuit cu codita noua mica si sexy` este nevoie de mers cu acte la politie sau ce stiu eu mai ce? :blbl: sau pur si simplu se ia bomfaieru` si se taie? :D :D ca ma cam tenteaza sa fac din bike-ul meu un streetfighter :-L :D stiu ca necesita multa munca si alea alea :disappointed: , dar va merita... numa sa nu apara probleme financiare :-" :D

asfalt uscat tuturor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Nu stiu de unde am gasit poza dar ma ARDE de o aripa ca cea din figura.

 

 

Cine face asa ceva sau de unde as putea-o achizitiona?

89ib4.jpg

E plin pe E-Bay de asa ceva.. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi da ele sunt acolo eu aICI Deci ideea e cine aduce sau face in Romanica asa ceva Ideea e asa Eu am banu el are piesa Eu dau banu el da piesa Capisci?

Exista o functie numita search.. Capisci? :kali: Sunt destui care aduc de pe e-bay. Oricum, daca vrei, iti poti face comanda si singurel.. Bunavointa sa fie!

Sau poti sa astepti pana s-o deschide un chiosc cu d-astea pe langa Hala Traian.. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista o functie numita search.. Capisci? :kali: Sunt destui care aduc de pe e-bay. Oricum, daca vrei, iti poti face comanda si singurel.. Bunavointa sa fie!

Sau poti sa astepti pana s-o deschide un chiosc cu d-astea pe langa Hala Traian.. :scratch:

Multa vorba putina informatie.Cu search am probat mamen....

Editat de Thunder Rock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa vorba putina informatie.Cu search am probat mamen....

Neclar cum ai probat tu functia aia.. Daca ai un card atasat unui cont in valuta, iti deschizi frumos un cont de pay-pal (vezi aici---> https://www.paypal.com/ ) Mai apoi iti faci si un cont pe e-bay si vei putea plati... Incredibil, nu? :scratch:

Aceleasi piese de care intrebai tu, le mai gasesti prin magazinele din Franta, dar in afara de a merge pana acolo sa ti le cumperi nu mai stiu alta varianta..

Asa ca "mamen"... Informatie ai destul, bunavointa cam lipseste in schimb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neclar cum ai probat tu functia aia.. Daca ai un card atasat unui cont in valuta, iti deschizi frumos un cont de pay-pal (vezi aici---> https://www.paypal.com/ ) Mai apoi iti faci si un cont pe e-bay si vei putea plati... Incredibil, nu? :scratch:

Aceleasi piese de care intrebai tu, le mai gasesti prin magazinele din Franta, dar in afara de a merge pana acolo sa ti le cumperi nu mai stiu alta varianta..

Asa ca "mamen"... Informatie ai destul, bunavointa cam lipseste in schimb!

 

 

Esti intradevar f dragut.Varianta cu plata online o exclud...asa sunt eu mai neincrezator.Voiam ca cineva care aduce asa ceva de pe ebay sau oriunde altundeva sa faca si el bani de un comision si sa faca miscarea.

 

Oricum merci ca te -ai implicat .Se pare ca va trebui sa ma risc dar cum nu e o valoare f mare .... :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti intradevar f dragut.Varianta cu plata online o exclud...asa sunt eu mai neincrezator.Voiam ca cineva care aduce asa ceva de pe ebay sau oriunde altundeva sa faca si el bani de un comision si sa faca miscarea.

 

Oricum merci ca te -ai implicat .Se pare ca va trebui sa ma risc dar cum nu e o valoare f mare .... :scratch:

Nu te risti prin paypal.. D-asta iti tot spun! Google it, ca sa nu mai ai atatea dubii..

Ideea e cat se poate de simpla: mergi la o banca si iti deschizi un cont in valuta (EUR si USD, ca sa nu fie nici un fel de pb), dar intrebi inainte daca banca respectiva lucreaza si cu sistemul de paypal. Iti cauti pe e-bay piesa/piesele dorita/dorite si faci comanda.. Mergi apoi la banca si depui in contul respectiv banii necesari pentru plata comenzii tale (piesa + transport) la care adaugi comisionul de paypal.. De preferat sa rotunjesti totusi suma aia, ca sa nu apara pb idioate de genul mai aveai nevoie de 2.7 euro in cont. Apoi vii inapoi acasa si confirmi si plata comenzii.... And that's it!

Poti tine contul respectiv deschis strict pentru treaba asta, ca sa nu ai dubii ca iti dispar bani aiurea de acolo! Simplu, nu? Si nici riscul parca nu e asa de mare..

Oricum, si cei care fac comenzi pe e-bay cer avans, de multe ori chiar foarte considerabil, asa ca riscul e mai mic daca iti faci tu comanda singurel! :kali:

Si da.. Chiar sunt foarte dragut :D Doar ca tu esti putin cam lenes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

uitati ce am gasit eu prin anglia :D

 

http://londonbikers.com/forums/Topic291828...1.aspx?Update=1

 

 

si sincer ca fiu ma tenteaza destul de tare :rolleyes: aveam in gand sa dau atat pe un laptop ..deci zic eu ca merita banii aia (defapt nici munca nu intra n banii aia) .. da ma gandesc ca vreau sa merg si cu pasager si codita aia arata foarte comod(not)

 

am luat-o la vale .. ptretu ala era pt altceva .. eh visam si eu :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...