Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Nu sunt prea bun cunoscator al modelului asa ca intreb... 750 sau 1100?

 

Ce ai facut tu acolo e super tare. Bravo!

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ebay Germania.

Io-l am pe asta.

 

PS: Nu-ti trebuie exclusiv de Bandit 600. 6le si 12le au cadre identice. Asa daca zici ca se potriveste pe gixxeru tau unu de bandit... acesta poate fi si de 600 si de 1200.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ebay Germania.

Io-l am pe asta.

 

PS: Nu-ti trebuie exclusiv de Bandit 600. 6le si 12le au cadre identice. Asa daca zici ca se potriveste pe gixxeru tau unu de bandit... acesta poate fi si de 600 si de 1200.

Am ginit deja cateva pe placul meu.Intodeauna imi prind urechile pe anumite site-uri.Mersi de link.

Editat de exores
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce intelege romanu prin streetfighter insa aici la noi, streetfighter inseamna un motor accidentat atat de rau incat nu mai poate fi reparat deci se ia motoru, frame-ul (daca nu e indoit) si restul chestilor ce se mai pot folosi se construieste un street fighter! aveti grija cand cumparati asa ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ebay Germania.

Io-l am pe asta.

 

PS: Nu-ti trebuie exclusiv de Bandit 600. 6le si 12le au cadre identice. Asa daca zici ca se potriveste pe gixxeru tau unu de bandit... acesta poate fi si de 600 si de 1200.

Poti sa pui te rog o poza mare cu motorul tau ? Vreau si eu sa imi fac un minim de modificare si acum testez piata :P Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce intelege romanu prin streetfighter insa aici la noi, streetfighter inseamna un motor accidentat atat de rau incat nu mai poate fi reparat deci se ia motoru, frame-ul (daca nu e indoit) si restul chestilor ce se mai pot folosi se construieste un street fighter! aveti grija cand cumparati asa ceva!

Pari foarte sigur de ceea ce spui.. Mai detaliaza, ca poate devine interesant :jump:

Ce inseamna un "motor accidentat atat de rau incat nu mai poate fi reparat" mai ales daca discutam de cadru fara pb, motor ok...? :P

Chiar sunt foarte interesat de "ce intelege romanu prin streetfighter" :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa pui te rog o poza mare cu motorul tau ? Vreau si eu sa imi fac un minim de modificare si acum testez piata :jump: Mersi

 

O gramada de picturi. :jump: Evident ca nu-l consider streetfighter si asta nu pt ca e naked si nu "SS accidentat rau" :P ci pt ca nu l-am modificat intr-o directie prea radicala. Bafta surubatorilor! Sa aveti idei si mijloace! Respect.

post-8276-1214843053_thumb.jpg

post-8276-1214843090_thumb.jpg

post-8276-1214843141_thumb.jpg

post-8276-1214843159_thumb.jpg

post-8276-1214843177_thumb.jpg

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o dovada de bun gust,discretie si calitate,emppu.bravo

cum ar arata oare cu o toba de carbon?poate ca mai fain,ce zici?te ai gandit la asta?

 

Ms de apreciere! :P

 

Stai linistit ca nu trece clipa fara sa ma gandesc cum ar arata o Yoshi Trioval carbonifera. Mai ales cand vezi la ce scoruri jenale sunt acolo. :jump: Creca din toamna o sa fie si una din aia pe motoreta. Asta stock nu mi se pare prea urata da e destul de mare si grea ca pamantu insa am bucatarit-o si nu suna deloc rau (are basi si medii faine nu suna ca o trompeta sparta. Mi-a iesit bine prajitura.) Dar evident nu se poate rosti in aceasi fraza cu the one an only Yoshimura, mai ales cand e vorba de Suzuki. :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE ZICETI DE ACHIZITIA MEA?

E UN ZXR750J

SPER SA AM NOROC CU EL

 

E simpatic. Sa-l stapanesti sanatos. A se observa in poza 3 Banditul 1200 imblanit. :jump: :P

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Emppu

 

fain ti-a iesit banditul asa... eu am un FZS 600 Fazer cu care am avut un accident, si am cautat innebunit piese si tot felul de combinatii cum sa o fac, pana la urma am renuntat si am facut-o cu piese originale (nu alte adaptari & choppereli ieftine). intrebare: de unde ti-ai luat farul fata si cat te-a costat? fa te rog niste poze in detaliu la sistemul de prindere al farului si al semnalelor ca ma bate si pe mine un gand cu a mea; vreau sa o las "dezbracata" de tot si sa incerc sa o aduc sa semene cu un street fighter-wannabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Emppu

 

fain ti-a iesit banditul asa... eu am un FZS 600 Fazer cu care am avut un accident, si am cautat innebunit piese si tot felul de combinatii cum sa o fac, pana la urma am renuntat si am facut-o cu piese originale (nu alte adaptari & choppereli ieftine). intrebare: de unde ti-ai luat farul fata si cat te-a costat? fa te rog niste poze in detaliu la sistemul de prindere al farului si al semnalelor ca ma bate si pe mine un gand cu a mea; vreau sa o las "dezbracata" de tot si sa incerc sa o aduc sa semene cu un street fighter-wannabe.

 

Multam de complement. :P

 

Farul este un gunoi chinezesc (imprastie o pata de lumina de toata jena) de la tanti Luiza. Am o banuiala ca, chinezaria asta e mai ok ca si calitate, da nu-s sigur.

Suportul din alu e superb din toate punctele de vedere si face toti banii (multi). E compus din 2 articole separate si se poate varia in dimensiuni.

Suportul de semnale e mic si discret si nu iasa in evidenta pe telescoape fiind cromat.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat o tura pe ebayul englezesc si am gasit niste faruri interesante pe acolo, cu tot cu suporti. o sa ma apuc sa search-uiesc si sa strang bani. in iarna am ganduri mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...