Sari la conținut

Accident Piata Dorobanti


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Am trecut si eu cu masina pe-acolo si cand am vazut scuterul am oprit.

 

Cei doi de pe scuter erau in ambulanta cu ceva julituri la fata, fordul (parca ford era ca era de partea cealalta a intersectiei) era cu usa fata si spate stanga infundate. Scuteristul a trecut pe rosu... conservarii de buna credinta si constienti cu prieteni motosticlisti.

 

Salutari pe aceasta cale ii transmit tipului cu Movistar pe care l-am vazut x 2 prin zona in pullover :P care later edit e chiar cel care a deschis postul.

 

Cer senin.

 

 

 

pawl a dat de mult Movistar-ul, mai da si tu un update! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e sa reinviem un topic vechi, pun si eu o faza vazuta azi.

 

Fiind condamnat la conserva din cauza unui lant pe duca, stateam in trafic azi prin Piata Charles de Gaulle. Un scuterica pe trotuar. Se opreste, puna casca dintre picioare in cap, peste sapca intoarsa, evident, fara sa si-o lege. Isi face loc si trece ultimul de semafor, pe rosu (eu eram in spatele lui, pe banda doi). Politistul din intersectie transmite prin statie, probabil, faptul ca asta a trecut pe rosu si un alt motopolitist incearca sa-l opreasca, fara succes. Cashcheta in cob, casca pe cap si dupa el catre Victoriei. Cand ii ajung din urma, scuterica, putin bronzat, de altfel, era pe margine, cu ochi mari si privire rugatoare in fata unui politist care deja incepuse sa scrie o amenda. In acelasi timp mai opreste un scuterist, de data asta care a mers legal, probabil pentru verificari. Nu cred ca se va schimba ceva in curand in privinta scuteristilor fara bun simt, dar se pare ca se incearca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e sa reinviem un topic vechi, pun si eu o faza vazuta azi.

 

Fiind condamnat la conserva din cauza unui lant pe duca, stateam in trafic azi prin Piata Charles de Gaulle. Un scuterica pe trotuar. Se opreste, puna casca dintre picioare in cap, peste sapca intoarsa, evident, fara sa si-o lege. Isi face loc si trece ultimul de semafor, pe rosu (eu eram in spatele lui, pe banda doi). Politistul din intersectie transmite prin statie, probabil, faptul ca asta a trecut pe rosu si un alt motopolitist incearca sa-l opreasca, fara succes. Cashcheta in cob, casca pe cap si dupa el catre Victoriei. Cand ii ajung din urma, scuterica, putin bronzat, de altfel, era pe margine, cu ochi mari si privire rugatoare in fata unui politist care deja incepuse sa scrie o amenda. In acelasi timp mai opreste un scuterist, de data asta care a mers legal, probabil pentru verificari. Nu cred ca se va schimba ceva in curand in privinta scuteristilor fara bun simt, dar se pare ca se incearca.

 

 

Acu' , ca sa fiu Gica-Contra: de aia cu jipane cat muntele care opresc la culoarea rosie a semaforului, se asigura ca nu-i politie in intersectie si pleaca TOT PE ROSU, nu se iau!Se iau de prichindeii-kamikaze, asa isi fac planul la amenzi! ... :)

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TARKA 2: Chiar nu m-am uitat la ce data a fost deschis topicul...ce sa-i fac daca l-a inviat altul inainte. Era printre cele actuale, am citit si-am comentat. Scuzati oroarea comisa!

Editat de YuriRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' , ca sa fiu Gica-Contra: de aia cu jipane cat muntele care opresc la culoarea rosie a semaforului, se asigura ca nu-i politie in intersectie si pleaca TOT PE ROSU, nu se iau!Se iau de prichindeii-kamikaze, asa isi fac planul la amenzi! ... :)

Eh, asa ar trebui polutia sa-i ia si pe aia care au F4 de o saptamana si se dau cu 150 pe Iuliu Maniu ca le e frica pe autostrada (Baraaaa...), pe conservarii care parcheaza aiurea, pe TIR-istii care nu stiu sa-si tina banda si pe pietonii care traverseaza acolo unde e presemnalizare de trecere de pietoni. Iau si ei pe cine pot, deh...

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, apropo de eroii astia de pe scuter mi se pare totusi funny ca ei fara casca si-or stricat putin freza si spart putin nasul in timp ce niste vitezani foarte echipati ar fi mierlit-o in aceeasi situatie.

cheia pt decriptarea acestui paradox? VITEZA.

asa ca mai bine scuterist in slapi da cu 20km/h decat pizder hayabuser plin de echipamente la 200km/h.

parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, apropo de eroii astia de pe scuter mi se pare totusi funny ca ei fara casca si-or stricat putin freza si spart putin nasul in timp ce niste vitezani foarte echipati ar fi mierlit-o in aceeasi situatie.

cheia pt decriptarea acestui paradox? VITEZA.

asa ca mai bine scuterist in slapi da cu 20km/h decat pizder hayabuser plin de echipamente la 200km/h.

parerea mea.

 

 

 

proasta parere! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...