Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Salutare detinatorilor de cbr rr!

 

Nu am detinut niciodata moto , m'am dat dar nu foarte mult.

As dori sa.mi iau un moto japonez dupa 2005 gen GSX'R - CBR RR- ZX-6R * 636NINJA

Ce imi recomandati tinand cont de faptu ca sunt incepator+ costuri + ciclistica.

Orice informatie mi-ar putea fi de folos,

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pentru 600rr din 2007 ce modificari trebuie sa fac sa am faza scurta pe ambele faruri si faza lunga tot pe ambele

 

Sa schimbi farurile :-)

Oglinzile sunt astfel facute incat unul sa fie faza scurta, iar celalalt faza lunga. Daca vrei sa faci o investitie iti recomand www.theretrofitsource.com

Date jos oglinzile, montate lupe bixenon. Am avut pe 600RR-ul meu si a fost cea mai buna investitie pe care am facut-o in motorul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am un 600RR din 2008 de vanzare

 

Am pus link-ul de pe bikeshop

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzari-motociclete-second-hand--honda-cbr%20600%20rr-din-2008-466048.html

 

Va astept la proba, in Buc, cu un telefon in prealabil

 

0741660232 - Victor

 

victor8502@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpara cu incredere daca e in mintile ei,am detinut una ,are o ciclistica grozava,foarte usoara,frane bune,daca-i cumperi si un amortizor de ghidon te-ai scos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alecs arata-mi o poza, te rog :) eu nu mai am stripes, aveam unele rosii dar de la soare s-au transformat in roz si le-am dat jos... acum caut altele, si sunt deschis la idei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici niste poze :)

Daca tot se posteaza pe aici si mobre de vanzare...dau si eu RR-ul meu 2004 cu 4000 euro fix si NENEGOCIABIL. Este cel din prima poza portocaliu complet :)

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, m-ai deprimat. imi vine sa ma duc la a mea sa ii dau foc. superbe motoare ai, absolut superbe! :friends:

 

carenele le-ai luat gata vopsite sau le-ai vopsit pe cele vechi? daca le-ai vopsit tu, unde le-ai facut si cu cat? nu de alta dar vreau si eu sa o fac repsol pe a mea, cel mai probabil cand se va termina sezonul (cu toate ca ma mananca sa o fac ACUM), ca sa ma bucur cat mai mult de ea. insa nu stiu daca sa pun lupe in faruri sau nu. cineva care are asa ceva imi poate zice daca se vede mai bine noaptea, daca merita, un pret estimativ? mersi anticipat :)

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stie cineva un 1000 rr din 2006-2007 de vanzare ok ? (pana in 6000-6500 euro)

Si inca o itrebare in 2006 exista modelul Repsol si daca da cel din poza este repsol 2006 original ? (pe net eu am vazut cu cadrul negru dar nu stiu daca este autentic sau doar carenele sunt Repsol)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pare a fi original... nu bag mana in foc dar vad ca , cam toate alea OEM sunt pe ea si aici ma refer la semnalizatoare, suport de numar, manete + capete de ghidon... pm... daca ma insel imi cer scuze dar para originala si stock...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stie cineva un 1000 rr din 2006-2007 de vanzare ok ? (pana in 6000-6500 euro)

Si inca o itrebare in 2006 exista modelul Repsol si daca da cel din poza este repsol 2006 original ? (pe net eu am vazut cu cadrul negru dar nu stiu daca este autentic sau doar carenele sunt Repsol)

Sunt mai mult decat convins ca motocicleta din poza nu este un Repsol autentic cu carene originale. Pe nici un model sigla repsol nu e impartita RE PSOL. Si mai sunt o gramada de alte detalii foarte diferite de original. Iar in 2006, dupa cate stiu eu nu s-a scos nici un repsol.

Poate te ajuta linkul acesta, in care cu cativa ani in urma am dezbatut aceasta problema, cu argumente solide.

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...