Sari la conținut

Accident Str. Caramfil


CrashRider
 Share

Postări Recomandate

post-8759-1172850072_thumb.jpgpost-8759-1172850092_thumb.jpgFoto primite acu' juma de ora pe mms de la un amic aflat in trafic...

Locatzie: Str. Caramfil G. Nicolae (schoala Herestrau / ambasada Chinei, etc...)

Ora: aprox 17:00

 

...din pacate amicu' meu e varza asha ca nu shtie detalii...n'a oprit shi nici n'a facut nishte pfoto mai dibace...asha ca poate se prinde cineva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dracu s-a intamplat? Motociclistul era unul din cei de acolo sau fusese dus la spital?

 

Aveti mare grija ca mazga de pe jos e criminala, ca sa nu mai vorbim de neatentia soferilor, mai ales cand ploua!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: am trecut pe acolo dupa ce s-a intamplat accident si am oprit cu inca 2 prieteni

motociclistul era relativ OK zicea ca s-ar putea sa aibe un deget rupt ca il cam durea.

din cate am vazut citroenul avrut sa faca stanga spre podul Baneasa ,venind de pe straduta cu Ambasada Chinei iar cbr-ul venea regulamentar dinspre podul Baneasa

motociclistul a pus frana (era o urma de frana de la roata spate a mobrei) dar jos era o mazga extrem de alunecoasa (deabia incepuse sa ploua marunt )si a intrat in partea stanga fata a masinii

motoreta avea furca indoita cu toata fata praf facuta iar masina aripa indoita si roata avea vreo bieleta rupta sau bascula ceva caci era desumflata si lovea in pragul masinii

mascaricii de la circulatie i-au spus baiatului sa vina el cu mobra la politie impreuna cu masina dar nici una neputandu-se deplasa .

important e ca baiatul era bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact in acelasi loc era sa o patesc si eu acum ceva timp, soferii baga botul jumate chiar toata banda in strada, noroc ca am avut loc sa degajez pe langa el pe contrasens.

E o singura banda pe sensul pe care venea motociclistul si asa ingusta, asa ca daca se baga vreun nesimtit si nu il vezi din timp nu prea il mai poti evita...

Naspa, poate daca era uscat o mai oprea...

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste info legate si de ce a patit soferu'... puncte penalizare, amenda etc

 

ce comic esti :banana:)

 

si chiar, tu ce crezi ca pateste? ii taie astia capu?

motociclistu s-a ales cu paguba. o sa aibe asigurarea conservarului si o sa incerce sa-si repare motorul. dar dupa ce il faci praf, greu de crezut ca o sa mai mearga ca inainte. so... mare atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un tovaras care are o masina identica cu Citroenul ala. Dar nu stiu numarul de inmatriculare.

 

Frate sunt 1000 de masini ca alea in bucuresti. Scrie si tu ceva constructiv daca tot te bagi in seama.

 

On topic:

 

ieri a fost mazga nasoala pe jos. Am vazut 3 masini derapand in curbe (neadaptarea vitezei la condiitile de trafic ...).

 

Sa speram ca baiatul e bine. Motorul fiind nou poate are casco. Si RCA ii da despagubire serioasa. Pacat ca s-a intamplat la inceput de sezon.

 

Iar pt gaborii cu 2 clase care l-au chemat la sectie cu motor cu tot :banana: :baldy: :ok: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o tampenie , cum sa aduca motoru la sectie in starea aia? eu cand am avut accident am chemat un oarecare politist de la circulatie sa-mi faca constatarea (mi-a facut-o pe o foitza rupta de carnetel :bounce:) ) a semnat-o si am atasat-o la procesu verbal si a fost ok :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa faza asta...cum ies ei cu botul si abia apoi incep sa se asigure si intr-un final se opresc ca sa treci tu prioritarul...

motocicleta cred ca avea ABS...ca la una normala pe udatura dc frana cu spatele se ducea in balarii pana sa nimereasca masina...zic eu...

dar,totodata, ABSul nu lasa urma continua de frana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa faza asta...cum ies ei cu botul si abia apoi incep sa se asigure si intr-un final se opresc ca sa treci tu prioritarul...

motocicleta cred ca avea ABS...ca la una normala pe udatura dc frana cu spatele se ducea in balarii pana sa nimereasca masina...zic eu...

dar,totodata, ABSul nu lasa urma continua de frana...

Honda CBR 1000RR Repsol nu are ABS. Insanatosire grabnica baiatului accidentat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa faza asta...cum ies ei cu botul si abia apoi incep sa se asigure si intr-un final se opresc ca sa treci tu prioritarul...

motocicleta cred ca avea ABS...ca la una normala pe udatura dc frana cu spatele se ducea in balarii pana sa nimereasca masina...zic eu...

dar,totodata, ABSul nu lasa urma continua de frana...

era o linie dreapta si cam lunga exact pana unde zacea cbr-ul lovit ,tu crezi ca era de la frana fata ? , sa stii ca daca tii mobra bine intre picioare si dreapta poti merge si 50 m cu roata spate blocata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o linie dreapta si cam lunga exact pana unde zacea cbr-ul lovit ,tu crezi ca era de la frana fata ? , sa stii ca daca tii mobra bine intre picioare si dreapta poti merge si 50 m cu roata spate blocata.

 

Clar! Fata e periculos sa o blochezi. Spatele e fun.

 

:bounce:

 

Mai stiti ceva de baiat? E ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok baiatul, are 2 degete rupte din pacate .... :drink:

 

Hmm, a scapat binisor, si eu am avut exact la fel , tot 2 degete rupte la mana dreapta la ultimul accident pe care l-am facut, in 2005,... insa acum functioneaza bine... :bounce:

Palma e prima cu care face contact solul in caz de un accident cu motorul tarash pe o parte... purta manusti accidentatul ?

 

Bafta la rabdare si recuperare... !

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu mi-s autorul. sunt ok , numai ca s-a belit si cadrul motorului si tre sa stau dupa el si acum. de abia pe 9 aprilie vine si uite asa stau 6 sapt uitandu-ma la stele, nu de alta dar avea 5 sapt de cand am scos-o din showroom.

Reparatia e mai scumpa decat CIP-ul... omg, dar asta e ...

O sa fie ca noua, dar mai dureaza.

Cu degetele e ok, dar inca nu mi-a revenit mobilitatea in ele. De abia ieri am scos atela si o sa mai treaca cateva zile pana or sa fie cat de at ok. Noroc ca nu a fost mai rau.

Sa auzim de bine de acum inainte !!!

Editat de Fire929
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...