Sari la conținut

Intrunire Brasov 2004


lorandorha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si pe final, intrebare. Merita un Yamaha RD 125 din 1982, cu 17.000 km la bord, refacuta complet la motor anul trecut si cu inca 1000 km de atunci pe ea. Tipul zice ca actele sunt in regula si motorul nu a avut probleme in afara de cel de anul trecut. I s-a rupt ceva in interior, numai tin minte ce. Tipul cere 900 euroi, ne-negociabili. Merita sau nu? Motorul e cel din poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, misto poza, macar sa vad si eu ca momentan is handicapat:))))

 

sper ca te-ai distrat pe acolo

bafta

A fost misto, pacat ca a inceput sa ploua dupa-masa. In rest a fost super misto.

Bafta si la mai mare!

 

-==Lori==-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e asa cum spune omul, motor bun acte in regula merita dar trebe vazut si restu furca sau altele sa nu ai vreo surpriza

dar mai ales la acte

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e asa cum spune omul, motor bun acte in regula merita dar trebe vazut si restu furca sau altele sa nu ai vreo surpriza

dar mai ales la acte

bafta

mersi de sfat dar mie mi se pare cam scump pt un motor asa "mic", sa zic asa. Il mai sun si ma duc sa-l testez pe sapt viitoare. Mersi inca odata, acuma plec si eu pe la femei :ph34r: Apropro, merge-ti la intalnirea de la Targu Secuiesc pe 2-4 iulie?

 

P.S. Nu m-am intalnit cu colegii tai de la club. Mi se pare ca l-am vazut ieri pe BIG dar nu sunt sigur ca el a fost. Azi nu i-am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa intalnire, misto oameni brasovenii, decorul natural este excelent incat nici nu mai conteaza daca ploua, sper ca la Constanta sa putem face si noi la fel. Asta v-o spune un constantean nascut in or. Victoria Jud. Brasov - deci spuneti-mi voi daca sunt subiectiv.....................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa intalnire, misto oameni brasovenii, decorul natural este excelent incat nici nu mai conteaza daca ploua, sper ca la Constanta sa putem face si noi la fel. Asta v-o spune un constantean nascut in or. Victoria Jud. Brasov - deci spuneti-mi voi daca sunt subiectiv.....................

Asa este, frumoasa intalnire! Va doresc bafta si voua la Constanta.

 

-==Lori==-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cortu' nostru...... si mai erau inca pe atata!!!! vb aia: maine o facem si mai lata! de ce maine cand se poate azi!

:ph34r: :(

post-13-1087161278_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axo!!!!!! Ai grija ca in curand o patesti....... Nu care cumva sa-ti superi nevasta!!!

:ph34r:

post-13-1087161382_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu nevasta la intoarcere! :ph34r:

am venit cu neprana numai intr-o 100-130! :(

doua mici altercatii cu politia si cam atat la incidente!

Dupa ce-am stat cuminte pe DN la o coada infernala m-am suparat si-am inceput niste depasiri pe interior a la 120. Am trecut ca bomba pe langa o masina a politiei stationata de si-a inghitit probabil ala tigara. :( Sirene, suparari insa m-a prins dupa cativa km buni si atunci am auzit cele mai incredibile cuvinte: "Conduceti mai incetisor!!!"

Si eu care imi faceam planuri de segmentari pe drum si viteze maxime de croaziera de 80! Si asta in blana...

 

Ca sa vezi! :(

post-13-1087162161_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos...Nu credeam ca o sa vad sticle de bere Azuga si ALTUNDEVA in afara de beciul bunicului meu la Azuga :ph34r:

Nenea Univet, daca esti din Brasov, de ce ne-ai tradat judetul pentru campia de la C-ta? :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BV?

 

A fost frumos... pacat ca am tras o cazatura frumoasa in BV cu motorul. Eu si TRO5.

 

Sfatul meu: nu puneti frana fata brusc ca veniti in cap.

 

La intoarcere am mers pe Valea Siriului si Intorsura Buzaului.

Aproape de Urziceni a inceput o furtuna si ne-am adapostit intr-o benzinarie. Batea vantul asa de tare incat a rupt niste planse din acoperis.

 

Am ramas sinistrati asa: Eu, Boggy (INXS), Mada (Harley_X), Axa cu Scame, Vio.

Inca 2 motoare au ramas in urma din cauza unei pene de cauciuc.

 

Cum ploaia nu s-a oprit... am ajuns acasa murat la 1:30 (AM).

 

Asteptam pozele de la Axa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea a fost o reusita, chiar daca m-a plouat si la dus, si acolo, si la intors :( Atmosfera excelenta, campingul cum il stiti - super.Prieteni o gramada de prin toata tara, beri...cateva gramezi bune :ph34r: :( .Am combatut cu succes saracia ofertei de haleala din camping, precum si prezenta sporadica a berii apoase la pahar, printr-o excursie la Selgros in BV, de unde am carat crapelnita si cata bere am putut duce pe motor (4 baxuri :( ).In conditiile ploii torentiale de sambata dupamasa ne cerem scuze lu' George pentru sticla de Jack Daniel's , nu am vrut decat sa o gustam! :( :( :(

 

 

La intoarcere am ales alt drum decat clasicul DN1( plicticos, aglomerat si periculos duminica dupamasa), si anume Valea Siriului (Nehoiu-Buzau-Buc).Drumul a fost superb,serpentine printr-un decor de vis,pustiu, asfalt foarte bun (cu exceptia a 20 km de sosea bombardata, deliciu pt Guzu meu :( ).Spre Urziceni ne-a prins o vijelie crancena, ziceai ca e sfarsitu lumii...de-abia ne-am tinut pe motoare cativa km pana la primul adapost, unde am asteptat vreo 3 ore sa se termine urgia...ploaia a continuat asa ca am ajuns in Buc in jur de ora 1 noaptea , murati bine de tot, obositi, dar intregi si inca visand la peisajele superbe de pe valea Siriului.

 

 

Cat de curand vin si cu poze sa-mi sustin declaratia

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...