Sari la conținut

Accident,ora 15,30


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

...nu stiu exact cat de grav,din auzite venise smurd-ul,certy e ca un grup de vitezisti au trecut pe langa mine,eram stationat la iesire din bals,spre craiova....i-am ajuns eu la craiova ,pentru ca oprisera ei fireste,primisera un tel de la cineva si se intorceau sa vada ce s-a intamplat cu prietenul lor... :baldy: ...sigur au mers tare,sigur erau pustani,am vorbit cu unul din ei care ma intreba daca eu eram cel care cazuse... :ok: ...toata ziua m-am intrebat cum de si-au dat seama ca lipseste cineva din grupul lor abia dupa 40 km... :banana: erau din targoviste...de fapt nici nu si-au dat seama,...au primit telefon!!!!!sper sa nu fie grav...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cand ma intorceam azi de la Slatina am vazut si eu pe curbele de la Padurea Sarului parca doua motociclete si masina de politie undeva trase pe dreapta dar nu am vazut urme de accident ... desi celalalt motociclist care era cu mine mi-a zis, cand am oprit in Bals, de niste carene pe jos acolo unde erau motoarele si masina de politie. Sper ca nu a fost ceva grav. Sa zica cineva daca stie mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah frate nu mai vorbi daca nu ai fost acolo!Eu am fost de fata si stiu ce s-a intamplat!

Nu informa lumea gresit daca nu stiii!! :bounce: :) :drink:

 

 

Sa va spun cum a fost!

Cei despre care este vorba sunt niste motociclistin dini Pitesti, Targoviste si Slatina , care au decis sa se faca o plimbare intr-o zi insorita de inceput de primavara!

Grupul a oprit la Omv si apoi a plecat spre Craiova!

In drum un grup a plecat mai in fata iar altii au ramas, mergand mai incet!Astfel, cei care au ajuns in Craiova nu au putut sa isi dea seama de accidentul care se intamplase in urma lor!

Baiatul despre care este vorba avea un suzuki fazer mai nou.Eu am ajuns la locul accidentului dupa aproximativ 5-10 min dupa cele intamplate!

Din cele povestite am inteles ca baiatul a derapat pe nisip intr-o curba.A cazut,motocicleta lovindu-se de parapet!Motociclistul este acum la spital, nu este foarte grav lovit!Are o mana rupta si cateva alte contuzii!

 

Asa ca inca o data vreau sa iti supun FRATE DACA NU STI DESPRE CE A FOST VORBA NU TE BAGA, SAU CEL PUTIN NU MAI MINTII LUMEA! SI FRATE LASA VRAJALA CU PUSTII VITEZISTI CA POATE IN TARA ASTA SUNT MULTI ALTI "PUSTI" CARE MERG MAI BINE CA TINE!!

SMURDUL DE CARE AMINTEAI ERA O AMARATA DE SALVARE CARE A APARUT DUPA O JUMATATE DE ORA! :ok: :finger: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: ktm_geo am trecut azi pe langa voi ... eu cu un cbr rosu si inca un prieten cu un yzf alb :bounce: ma durea mana cand am terminat de salutat tot grupul (de fapt - grupurile) ca erati impartiti in mai multe grupuri. :)

scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah frate nu mai vorbi daca nu ai fost acolo!Eu am fost de fata si stiu ce s-a intamplat!

Nu informa lumea gresit daca nu stiii!! :bounce: :) :drink:

 

 

Sa va spun cum a fost!

Cei despre care este vorba sunt niste motociclistin dini Pitesti, Targoviste si Slatina , care au decis sa se faca o plimbare intr-o zi insorita de inceput de primavara!

Grupul a oprit la Omv si apoi a plecat spre Craiova!

In drum un grup a plecat mai in fata iar altii au ramas, mergand mai incet!Astfel, cei care au ajuns in Craiova nu au putut sa isi dea seama de accidentul care se intamplase in urma lor!

Baiatul despre care este vorba avea un suzuki fazer mai nou.Eu am ajuns la locul accidentului dupa aproximativ 5-10 min dupa cele intamplate!

Din cele povestite am inteles ca baiatul a derapat pe nisip intr-o curba.A cazut,motocicleta lovindu-se de parapet!Motociclistul este acum la spital, nu este foarte grav lovit!Are o mana rupta si cateva alte contuzii!

 

Asa ca inca o data vreau sa iti supun FRATE DACA NU STI DESPRE CE A FOST VORBA NU TE BAGA, SAU CEL PUTIN NU MAI MINTII LUMEA! SI FRATE LASA VRAJALA CU PUSTII VITEZISTI CA POATE IN TARA ASTA SUNT MULTI ALTI "PUSTI" CARE MERG MAI BINE CA TINE!!

SMURDUL DE CARE AMINTEAI ERA O AMARATA DE SALVARE CARE A APARUT DUPA O JUMATATE DE ORA! :ok: :finger: :finger:

Am vb cu Ady_viteza. El facea parte din grupul ce a ajuns la Craiova. Nenea ce a picat avea un FZR si era incepator. Probabil s-a luat dupa ceilalti, netinand cont de faptul ca ei sunt muuult mai experimentati ca el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu eram tot din grupul ala de pusti corditzi care au ajuns la craiova mai nene ... iar baiatul care a cazut era un amic de al nostru din tgv got it nu mai da din gura aiurea mai jethro tull

in grupul care plecase inainte erau 6 motoare si ne-am dus sa ne dam pe curbe pt ca e o zona super misto in spatele nostru au ramas cei din pitesti si slatina si inca unii din targoviste care mergeau mai incet pe dorin (baiatul implicat in accident ) la mancat ..... in ..... sa se tina si sa ii dea tare dupa noi si a alunecat intr-o curba ( de remarcat faptul ca era mult in spatele nostru ) omul fiind incepator trebuia sa stea cu ceilaltzi din grupul 2 ca se mergea mai incet ca doar daia ramasese si BIU si altzi din tgv mai in spate

In concluzie nu e nimeni de vina putea sa se intample oricui sa alunece ... eu zic sa inchidem acest topic ca nu cred ca are rost acuma sa povestim si sa ne certam 100 de pagini cine a fost de vina cu ce smurd la luat si prosti din astea baiatul e ok la spital in slatina motoreta e intreaga chiar eu am mers pe ea pana intr-o parcare mai jos de locul accidentului ( nu are decat faru bordu si plasticele saprte fierul nu are nimik ) maine dorin va fi externat starea lui de acum este ok ce putem sa facem etse sa ii uram insanatosire grabnica si cat mai repede pe 2 rotzi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul care s-a strans la OMV in Slatina s-a impartit in cateva grupuri mai mici in functie de viteza pe care a vrut fiecare sa o adopte. Dorin, baiatul cu Fazer-ul, era in momentul accidentului singur, deci nimeni nu poatespune cu exactitate cum a cazut, se pare insa ca a derapat intr-o curba , pe nisip, de acolo a ricosat in parapetul de pe marginea drumului . Cretitudini: mana stanga rupta din umar si clavicula deplasata se pare, contuzionat la cervicala dar se pare ca fara fisuri si fracturi, contuziii si zgarieturi mana dreapta , stare de soc post accident. I s-a facut si ecograf si acesta nu a a aratat leziuni interne. In prezent este internat la Spitalul Municipal din Slatina, unde probabil i se va pune umarul in gips si va sta internat pana luni cand i se va face transferul la Targoviste.Astea sunt vestile pe care din pacate vi le pot da, eu fiind unul din cei care au stat cu el la spital cateva ore . In privinta experientei nu stiu ce sa zic, astazi l-am cunoscut , dar pana unde a vut accident a mers preventiv, nu a incercat sa impresioneze pe nimeni . Asta este a avut ghinion. Se intampla si celor mai buni. va rog nu dati cu pietre daca sunteti pacatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu stiu exact cat de grav,din auzite venise smurd-ul,certy e ca un grup de vitezisti au trecut pe langa mine,eram stationat la iesire din bals,spre craiova....i-am ajuns eu la craiova ,pentru ca oprisera ei fireste,primisera un tel de la cineva si se intorceau sa vada ce s-a intamplat cu prietenul lor... :) ...sigur au mers tare,sigur erau pustani,am vorbit cu unul din ei care ma intreba daca eu eram cel care cazuse... :drink: ...toata ziua m-am intrebat cum de si-au dat seama ca lipseste cineva din grupul lor abia dupa 40 km... :bounce: erau din targoviste...de fapt nici nu si-au dat seama,...au primit telefon!!!!!sper sa nu fie grav...

 

Stimabilule!!!

Cum de iti permiti sa vorbesti asa de niste oameni pe care nu ii cunosti?????

Cum de iti permiti sa vorbesti fara sa cunosti datele problemei?????

 

Nu iti inchipui cat mai enervat!!!!

 

PS:Chiar asa: tu erai cu masina sa inteleg ca pe motor nu am vazut sa treci pe langa noi!!!!! Ahaaaa si deci te bagi in seama singur...........tu cel care pe vremea asta frumoasa decat sa mergi cu motocicleta ai preferat sa iti dai cu parerea despre niste oameni care azi au reunit 3 resedinte de judet.........

Bafta mult Dick!!!!

 

Oricum nu meriti detalii despre cele intamplate.....

 

BIU

 

PS:Daca te superi exprima la telefon ....il ai in semnatura....

 

 

Pai in cazul asta insanatosire grabnica si mai multa atentie!!!

sa dea domnu'

 

SI FRATE LASA VRAJALA CU PUSTII VITEZISTI CA POATE IN TARA ASTA SUNT MULTI ALTI "PUSTI" CARE MERG MAI BINE CA TINE!!

 

E prea mult spus pentru unul ca el..................... pentru ca el, surpriza.....merge cu masina si blameaza motociclisti........

 

Am vb cu Ady_viteza. El facea parte din grupul ce a ajuns la Craiova. Nenea ce a picat avea un FZR si era incepator. Probabil s-a luat dupa ceilalti, netinand cont de faptul ca ei sunt muuult mai experimentati ca el

 

Are A din 2003 si din cate stiu a rulat....cei drept de putin timp pe Fazer.....insa.....se poate intampla oricui, din pacate.......

Hai sa fie bine!!!!!1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze k m-am bagat...am vrut decat sa dau niste detalii unui om care habar nu avea despre ce era vb!

Sunt baiatul din Slatina, cel cu sapca alba si fara motor deocamdata! :bounce: :drink: :)

Ai tot dreptul sa iti exprimi opinia in conditiile in care ai fost acolo...nu inteleg gresit.....eu de Dick-ul ala care blameaza motociclistii pushtani din Targoviste vorbeam....

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pusti pe langa varsta pe care o are dansul cred ca s-a referit...

nu cred ca are importanta daca era cu masina sau cu moto...omul si-a facut griji pt un compatriot motorist...acum ca nu stia detalii, e parte a 2 a...asta e...

 

oricum ride safe.

raven

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai frate, a cazut Dorin??! Shit!! :bounce: :)

 

Are A din 2003 si din cate stiu a rulat....cei drept de putin timp pe Fazer.....insa.....se poate intampla oricui, din pacate.......

 

Intr-adevar, are A din 2003 si a avut doua motociclete inainte, comuniste ce-i drept, asta era prima japoneza si era intr-adevar entuziasmat de ea. Si mare dreptate cand spui ca se poate intampla oricui.

 

Eh, el sa fie sanatos, fierul se repara, mai ales daca spuneti ca nu era prea sifonat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pusti pe langa varsta pe care o are dansul cred ca s-a referit...

nu cred ca are importanta daca era cu masina sau cu moto...omul si-a facut griji pt un compatriot motorist...acum ca nu stia detalii, e parte a 2 a...asta e...

 

oricum ride safe.

raven

 

In grupul nostru sunt motociclisti ce au varste de pana la 50 ani.Calare toti suntem egali.

Corect ca si-a facut griji....de apreciat.

Gresit momentul in care s-a apucat sa exprime punctul de vedere fara sa cunoasca detalii.

De apreciat faptul ca in loc sa posteze aici dupa reprosurile mele, omul chiar m-a sunat. Nu ne-am inteles ce-i drept, dar a sunat. :bounce: In aceste conditii, eu imi voi cere scuze insa vreau totusi sa fac precizarea ca e bine ca pe viitor sa ne apucam sa postam toate detaliile.

De exemplu nu a spus nimeni ca azi 03.03.2007 motociclisti din 3 orase (Targoviste, Pitesti Slatina) s-au unit pentru o plimbare, si s-au unit varste ( de la 19 ani la 40 ) si s-au unit clase de motociclete.

Nu cuvantul "pustani" a deranjat ci faptul ca acei oameni ce erau in in grupul de azi au iesit sa isi potoleasca (pentru moment) setea de motociclism......si unii au alergat si s-au departat mai mult...si?......asta e nebunia lor....si?.....oamenii de azi sunt unii avocati, unii directori in companii de succes, unii manageri al unor afaceri cu o cifra de afaceri impresionanta, unii chiar nu au cine stie ce functii.....insa toti erau motociclisti......

In fina: m-am atacat pentru faptul ca nu stia detalii.

Insa, cum am spus mai sus: scuze!

 

Sa rulam impreuna!!

 

Dragos Paise or BIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata!!!!m-a mancat in poponeata sa relatez ce s-a intamplat azi,in zona asta....jur ca niciodata nu voi mai posta aici!!!!jur ca niciodata nu voi mai spune unor motociclisti:pustani!!!!doamne cat de tare deranjeaza!!!!si nu voi mai face afirmatii ca:mergeau tare....ce stiu eu ce inseamna tare pentru ceilalti?!!!!deci va rog iertare...nu am vrut sa supar pe nimeni,,,relatam doar un fapt!....oricum ma amuza grozav un einstein care imi zice ca totul e in regula...omul e la spital in gips,bla bla...motorul e doar un pic tavalit....daca asta inseamna ca e in regula,adica spital si gips.... :bounce: da,e adevarat,eu nu merg asa tare,dar nici nu am cazut...niciodata....iar ca si conducator auto,am mai mult de 800.000 km,....ceea ce va doresc si voua....iar eu daca vreau sa cad cu motorul la 140 km/h,si sa mor,sunt destul de batran,nu-i bai...dar cei cu care am vorbit...chiar ar fi pacat...mai au muuulti ani in fata...sa va dea dumnezeu sanatate...ma retrag...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata!!!!m-a mancat in poponeata sa relatez ce s-a intamplat azi,in zona asta....jur ca niciodata nu voi mai posta aici!!!!jur ca niciodata nu voi mai spune unor motociclisti:pustani!!!!doamne cat de tare deranjeaza!!!!si nu voi mai face afirmatii ca:mergeau tare....ce stiu eu ce inseamna tare pentru ceilalti?!!!!deci va rog iertare...nu am vrut sa supar pe nimeni,,,relatam doar un fapt!....oricum ma amuza grozav un einstein care imi zice ca totul e in regula...omul e la spital in gips,bla bla...motorul e doar un pic tavalit....daca asta inseamna ca e in regula,adica spital si gips.... :bounce: da,e adevarat,eu nu merg asa tare,dar nici nu am cazut...niciodata....iar ca si conducator auto,am mai mult de 800.000 km,....ceea ce va doresc si voua....iar eu daca vreau sa cad cu motorul la 140 km/h,si sa mor,sunt destul de batran,nu-i bai...dar cei cu care am vorbit...chiar ar fi pacat...mai au muuulti ani in fata...sa va dea dumnezeu sanatate...ma retrag...

Hai ca te suparashi prea repede!!!

 

Sanatate si tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nervii, grija pt prieteni si reactiile rapide s-au dus...asa ca momentan sa ii transmitem insanatosire grabnica baiatului ... si sa ne vdm cu bine la o tura de cunoastere.

 

raven

:) :bounce:

 

SANATATE DORINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 

PS: Maine mergem sa iti luam motorul, si te luam si pe tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intimplat s-a intimplat, bine nu ca nu a patit ceva mai grav, miine (duminica 04.03.07) il aducem cu ambulanta la Spitalul Militari Buc, vreau sa-i multumesc lu' Flax ca a venit cu aceasta propunere (insistenta), va multumesc si voua motoristi targovisteni ca l-ati ajutat acolo si totodata thanks si la motoristi din Slatina, un ajutor imens din partea lor, pe la orele 22:00 vorbisem la mobil cu Marius (motorist din slatina) era inca la spital, aranja pentru transport ambulanta......Mersi mult fratilor. Respect pentru aceasta solidaritate a motociclistilor. Va tin la curent despre ce se mai intimpla.

 

 

--------------------

 

дЕЦл

 

 

 

 

asta spune pe topicul din Targoviste colegul,prietenul si compatriotul lui Dorin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire rapida.

 

Ma bucur sa aud ca in aceasta zi frumoasa s-au adunat motociclisti si au iesit la plimbare.

Ce nu inteleg e cum fac unii diferenta intre un motociclist care pica la 40 km/h si altul care pica la 200 km/h ? Pe mine ma incearca acelasi sentiment de solidaritate ca doar si unul si celalalt sunt niste pasionati de doua roti. Ce legatura are viteza ? Doar stim cu toti ca atunci cand esti in sa te simti nemuritor si nu mai conteaza nimic altceva, putine cazuri sa cada la viteza mica si mai des atunci cand incerci sa-ti depasesti limitele iar asta mi se pare un lucru onorabil. Mai ales ca in Romanica nu exista un circuit profesional pe care sa ne fixam limitele. Sfatul meu e sa nu mai aveti prejudecati in cazuri asemanatoare mai ales cei care sunteti motociclisti; ce sa mai zic atunci de conservari sau alti oameni care nu au nici macar permis, e clar, nu ?

- a trecut un nebun cu 200 km/h si normal ca s-a imprastiat, asa-i trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu stiu exact cat de grav,din auzite venise smurd-ul,certy e ca un grup de vitezisti au trecut pe langa mine,eram stationat la iesire din bals,spre craiova....i-am ajuns eu la craiova ,pentru ca oprisera ei fireste,primisera un tel de la cineva si se intorceau sa vada ce s-a intamplat cu prietenul lor... :) ...sigur au mers tare,sigur erau pustani,am vorbit cu unul din ei care ma intreba daca eu eram cel care cazuse... :drink: ...toata ziua m-am intrebat cum de si-au dat seama ca lipseste cineva din grupul lor abia dupa 40 km... :bounce: erau din targoviste...de fapt nici nu si-au dat seama,...au primit telefon!!!!!sper sa nu fie grav...

 

Eu sunt unul din cei 6 care au ajuns in Craiova.Ti s-a parut ca arat a pustan atunci cand ai oprit langa noi?

Daca noi am decis sa mergem tare pe drumul asta e problema noastra.Ne-am departat de grup tocmai ca nici unul din cei ramasi in urma sa nu incerce sa se tina dupa noi.

Am plecat din Targoviste special pe acest drum sa ne alergam.Curbele sunt de viteza mare si sunt un deliciu.

Dorin a mers mai tare decat trebuia si a cazut.Asta e.Se intampla si accidente.Data viitoare va avea experienta necesara pentru a nu mai cadea in acest mod.

Oricum ziua a fost foarte reusita.Atatea motoare la o simpla plimbare e ceva.

Ii salut pe toti cei care au fost azi la plimbare si insanatosire grabnica lui Dorin.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...