Sari la conținut

Accident,ora 15,30


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

Maine cam pe la ce ora veniti?

In principiu maine pe la 09:00 vrem sa plecam spre Slatina. (luam o duba si venim sa ii luam motorul)

Va sun cand sunt aproape de Slatina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

parerea mea de pieton, pentru care bineinteles ca voi fi 'scuipat' de marii meseriasi in ale motociclismului:

 

daca esti o mare scula si esti un mare motociclist si ai o bomba de motocicleta si vrei sa 'te dai in curbe' pentru ca 'sunt un deliciu', du-te tata singur sau cu altii pe care-i tine talentul. e normal ca un 'pustan', si nu e vorba de varsta biologica aici, sa vrea sa se tina de 'meseriasi'. ca a cazut, e fie ghinion ca a prins nisip, fie vina lui ca a incercat sa se tina dupa meseriasii autohtoni, dar o parte din vina o au si cei care accepta in grupul lor pe oricine, stiind ca n-o sa fie in stare sa mearga impreuna in conditii de siguranta. asa ca, 'pustilor', ciocu mic, fie ca sunteti director de banca sau studenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea de pieton, pentru care bineinteles ca voi fi 'scuipat' de marii meseriasi in ale motociclismului:

 

daca esti o mare scula si esti un mare motociclist si ai o bomba de motocicleta si vrei sa 'te dai in curbe' pentru ca 'sunt un deliciu', du-te tata singur sau cu altii pe care-i tine talentul. e normal ca un 'pustan', si nu e vorba de varsta biologica aici, sa vrea sa se tina de 'meseriasi'. ca a cazut, e fie ghinion ca a prins nisip, fie vina lui ca a incercat sa se tina dupa meseriasii autohtoni, dar o parte din vina o au si cei care accepta in grupul lor pe oricine, stiind ca n-o sa fie in stare sa mearga impreuna in conditii de siguranta. asa ca, 'pustilor', ciocu mic, fie ca sunteti director de banca sau studenti.

daca esti pieton, cauta-ti un forum pt pietoni si lasa-ne in pace. nu veni cu sfaturi. te rog frumos.

iar pentru restul... nu va mai certati mai atat. atatea orgolii. atatea vorbe grele. atatea rautati. a zis si omu ala ceva si scandalu e gata. fiti mai calmi, ca doar suntem o comunitate. nu va mai aprindeti asa de repede.

hai cu vremea buna si multa sanatate prietenului vostru!

ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea de pieton, pentru care bineinteles ca voi fi 'scuipat' de marii meseriasi in ale motociclismului:

 

daca esti o mare scula si esti un mare motociclist si ai o bomba de motocicleta si vrei sa 'te dai in curbe' pentru ca 'sunt un deliciu', du-te tata singur sau cu altii pe care-i tine talentul. e normal ca un 'pustan', si nu e vorba de varsta biologica aici, sa vrea sa se tina de 'meseriasi'. ca a cazut, e fie ghinion ca a prins nisip, fie vina lui ca a incercat sa se tina dupa meseriasii autohtoni, dar o parte din vina o au si cei care accepta in grupul lor pe oricine, stiind ca n-o sa fie in stare sa mearga impreuna in conditii de siguranta. asa ca, 'pustilor', ciocu mic, fie ca sunteti director de banca sau studenti.

 

oau.....asta da post....felicitari.....

 

PS:'Daca taceai filosof ramaneai'

 

<ai grija cand traversezi>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea de pieton, pentru care bineinteles ca voi fi 'scuipat' de marii meseriasi in ale motociclismului:

 

daca esti o mare scula si esti un mare motociclist si ai o bomba de motocicleta si vrei sa 'te dai in curbe' pentru ca 'sunt un deliciu', du-te tata singur sau cu altii pe care-i tine talentul. e normal ca un 'pustan', si nu e vorba de varsta biologica aici, sa vrea sa se tina de 'meseriasi'. ca a cazut, e fie ghinion ca a prins nisip, fie vina lui ca a incercat sa se tina dupa meseriasii autohtoni, dar o parte din vina o au si cei care accepta in grupul lor pe oricine, stiind ca n-o sa fie in stare sa mearga impreuna in conditii de siguranta. asa ca, 'pustilor', ciocu mic, fie ca sunteti director de banca sau studenti.

 

Poate nu ai citit bien ce am scris.

Mai citeste inca odata.

Am spus clar ca ne-am departat de grup tocmai ca nici unul din cei de acolo sa nu incerce sa tina pasul cu noi.

Acum e mai limpede? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu are rost sa ne certam!Cel mai bine ar fi sa isi vada fiecare de treaba lui si gata!Acum bai nene in calitatea ta de pieton vezi'ti de treaba!

Sunt de acord sa nu ne mai certam!

 

<retrag cele scrise in primul post>

 

PS: Ady retrage si tu postul

 

daca esti pieton, cauta-ti un forum pt pietoni si lasa-ne in pace. nu veni cu sfaturi. te rog frumos.

iar pentru restul... nu va mai certati mai atat. atatea orgolii. atatea vorbe grele. atatea rautati. a zis si omu ala ceva si scandalu e gata. fiti mai calmi, ca doar suntem o comunitate. nu va mai aprindeti asa de repede.

hai cu vremea buna si multa sanatate prietenului vostru!

ride safe!

[/q

 

 

de acord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea de pieton, pentru care bineinteles ca voi fi 'scuipat' de marii meseriasi in ale motociclismului:

 

daca esti o mare scula si esti un mare motociclist si ai o bomba de motocicleta si vrei sa 'te dai in curbe' pentru ca 'sunt un deliciu', du-te tata singur sau cu altii pe care-i tine talentul. e normal ca un 'pustan', si nu e vorba de varsta biologica aici, sa vrea sa se tina de 'meseriasi'. ca a cazut, e fie ghinion ca a prins nisip, fie vina lui ca a incercat sa se tina dupa meseriasii autohtoni, dar o parte din vina o au si cei care accepta in grupul lor pe oricine, stiind ca n-o sa fie in stare sa mearga impreuna in conditii de siguranta. asa ca, 'pustilor', ciocu mic, fie ca sunteti director de banca sau studenti.

tocmai de aia s-au si facut 2 grupuri uni mergeau tare restul mergeau mai incet tocamai daia se agita biu ca sifonu sa ii tina pe aia care se dadeau mai incet la o lalta si sa ii lase pe aia care merg mai tare in pace .. tocmai ca sa nu se faca haos sa se loveasca lumea intre ei ca s- au mai intaplat si dastea .... dar lasa iati tu mobra si mai vb sa vedem iti convine sa vezi lumea ca se plimba si sa iti dea totzi la mumu si sa nu te ia cu ei ca tu esti incepator cordit ? sau in tine zacea rationamentul ala ??? e normal sa vrei sa mergi dupa unu care stie sa mearga in primul rand ca vrei sa vezi cum ia curbe etc intr-un cuvant vrei sa furi cate ceva din experienta lui tocami daia e bine sa fie cine cand se merge intr-un grup mai mare care sa fie constient si sa imparta grupurile

pricepi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uitam: subiectul este accidentul lui Dorin cu Fazer-ul lui. Deci propun sa nu mai evidentiem unii sau altii frustrarile noastre si sa invatam ce avem de invatat, insa cel mai important este sa ii fim alaturi lui Dorin in aceste momente.

Noi stam si o ardem ca niste cocosi pe forum si de exemplu baietii din Slatina se agita sa ii fie bine lui Dorin (am vorbit acum cu ei).

Dorin e bine si nu prea....sa sparem ca nu apare vreo complicatie .....nu se stie inca daca se comporta mai ciudat doar din sperietura.....

Maine suntem la el...ii aducem si motoreta acasa.

 

Hai va pup pana una alta si somn usor! (sorry dar imi este somn)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Sa nu uitam: subiectul este accidentul lui Dorin cu Fazer-ul lui. Deci propun sa nu mai evidentiem unii sau altii frustrarile noastre si sa invatam ce avem de invatat, insa cel mai important este sa ii fim alaturi lui Dorin in aceste momente.

Noi stam si o ardem ca niste cocosi pe forum si de exemplu baietii din Slatina se agita sa ii fie bine lui Dorin (am vorbit acum cu ei).

Dorin e bine si nu prea....sa sparem ca nu apare vreo complicatie .....nu se stie inca daca se comporta mai ciudat doar din sperietura.....

Maine suntem la el...ii aducem si motoreta acasa.

 

Hai va pup pana una alta si somn usor! (sorry dar imi este somn)

 

 

 

 

:drink: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea de pieton, pentru care bineinteles ca voi fi 'scuipat' de marii meseriasi in ale motociclismului:

 

daca esti o mare scula si esti un mare motociclist si ai o bomba de motocicleta si vrei sa 'te dai in curbe' pentru ca 'sunt un deliciu', du-te tata singur sau cu altii pe care-i tine talentul. e normal ca un 'pustan', si nu e vorba de varsta biologica aici, sa vrea sa se tina de 'meseriasi'. ca a cazut, e fie ghinion ca a prins nisip, fie vina lui ca a incercat sa se tina dupa meseriasii autohtoni, dar o parte din vina o au si cei care accepta in grupul lor pe oricine, stiind ca n-o sa fie in stare sa mearga impreuna in conditii de siguranta. asa ca, 'pustilor', ciocu mic, fie ca sunteti director de banca sau studenti.

Domne, cat de proFUND gandeste omu' asta....hai sa-l mai ascultam ca poate invatzam si noi cate ceva e la el ca vad ca e expert in zebre.

Sfat pretenesc...du-te si numara cate linii albe si cate "negre" sunt la o zebra...sau mai bine la mai multe...sau mai bine la toate din orashul tau..si dupa anuntza-ne si pe noi...sau mai bine lasa...

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah frate nu mai vorbi daca nu ai fost acolo!Eu am fost de fata si stiu ce s-a intamplat!

Nu informa lumea gresit daca nu stiii!! :bounce: :) :drink:

 

 

Sa va spun cum a fost!

Cei despre care este vorba sunt niste motociclistin dini Pitesti, Targoviste si Slatina , care au decis sa se faca o plimbare intr-o zi insorita de inceput de primavara!

Grupul a oprit la Omv si apoi a plecat spre Craiova!

In drum un grup a plecat mai in fata iar altii au ramas, mergand mai incet!Astfel, cei care au ajuns in Craiova nu au putut sa isi dea seama de accidentul care se intamplase in urma lor!

Baiatul despre care este vorba avea un suzuki fazer mai nou.Eu am ajuns la locul accidentului dupa aproximativ 5-10 min dupa cele intamplate!

Din cele povestite am inteles ca baiatul a derapat pe nisip intr-o curba.A cazut,motocicleta lovindu-se de parapet!Motociclistul este acum la spital, nu este foarte grav lovit!Are o mana rupta si cateva alte contuzii!

 

Asa ca inca o data vreau sa iti supun FRATE DACA NU STI DESPRE CE A FOST VORBA NU TE BAGA, SAU CEL PUTIN NU MAI MINTII LUMEA! SI FRATE LASA VRAJALA CU PUSTII VITEZISTI CA POATE IN TARA ASTA SUNT MULTI ALTI "PUSTI" CARE MERG MAI BINE CA TINE!!

SMURDUL DE CARE AMINTEAI ERA O AMARATA DE SALVARE CARE A APARUT DUPA O JUMATATE DE ORA! :ok: :finger: :finger:

 

Alooo, baiatu, vad ca esti pus pe cearta dar intaii mai invatza si tu modelele si marcile moto!! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire cat mai rapida motociclistului. Felicitari pentru excursie!!! Pacat ca Pitestiul nu ii mai aproape de Maramures ca as fi mers si eu. Numai bine. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact cum banuiau, au sarit in sus. atitudinea de laudat e 'sa facem ceva pentru Dorin, ca are nevoie de ajutor'. Vroiam doar sa spun ca daca baiatul a calcat-o pe coada e din vina celor care 'au luat-o inainte ca sa nu se tina lumea dupa ei'. n-am dat cu paru, mi-am spus parerea. am precizat ca sunt pieton (deocamdata, pana imi vine motorul 'de incepator cordit') tocmai ca sa fiu ignorat de cei pentru care doar parerea motociclistilor conteaza.

 

una peste alta, sper ca Dorin sa fie ok. repet. un grup format din doua categorii, 'meseriasi' si 'incepatori', e riscant pentru incepatori. si cei care ar trebui sa aiba grija sunt 'meseriasii'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact cum banuiau, au sarit in sus. atitudinea de laudat e 'sa facem ceva pentru Dorin, ca are nevoie de ajutor'. Vroiam doar sa spun ca daca baiatul a calcat-o pe coada e din vina celor care 'au luat-o inainte ca sa nu se tina lumea dupa ei'. n-am dat cu paru, mi-am spus parerea. am precizat ca sunt pieton (deocamdata, pana imi vine motorul 'de incepator cordit') tocmai ca sa fiu ignorat de cei pentru care doar parerea motociclistilor conteaza.

 

una peste alta, sper ca Dorin sa fie ok. repet. un grup format din doua categorii, 'meseriasi' si 'incepatori', e riscant pentru incepatori. si cei care ar trebui sa aiba grija sunt 'meseriasii'.

..... ai ma..... te rugam.....

 

si macar ai decenta sa iti completezi profilul ... sa stim de pe unde ai rasrit asa de intelept...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact cum banuiau, au sarit in sus. atitudinea de laudat e 'sa facem ceva pentru Dorin, ca are nevoie de ajutor'. Vroiam doar sa spun ca daca baiatul a calcat-o pe coada e din vina celor care 'au luat-o inainte ca sa nu se tina lumea dupa ei'. n-am dat cu paru, mi-am spus parerea. am precizat ca sunt pieton (deocamdata, pana imi vine motorul 'de incepator cordit') tocmai ca sa fiu ignorat de cei pentru care doar parerea motociclistilor conteaza.

 

una peste alta, sper ca Dorin sa fie ok. repet. un grup format din doua categorii, 'meseriasi' si 'incepatori', e riscant pentru incepatori. si cei care ar trebui sa aiba grija sunt 'meseriasii'.

 

Dragule,

 

Te rugam chiar toti: inceteaza!!

As vrea sa te vad dupa cateva drumuri parcurse de tine. Oare care iti vor mai fi parerile atunci?!?!

 

Hai bafta multa si ai grija de tine!

 

Biu

 

So,

 

Dorin a fost transferat, azi (duminica), de la Spitalul Judetean Slatina la Spitalul Militar Bucuresti.

Nu cred ca este foarte foarte grav...atata timp cat vorbim cu el la telefon si este rational...cei drept fractura la bratul stang....umar....insa prietenii l-au transferat in Bucuresti pentru mai multa siguranta.

In acest moment Fazer-ul este adus in Targoviste.

 

SANATATE DORINE SI TE ASTEPTAM IN TARGOVISTE!!

 

Biu

 

Motociclisti de caracter in Slatina.

 

Multumim!

 

Alooo, baiatu, vad ca esti pus pe cearta dar intaii mai invatza si tu modelele si marcile moto!! :bounce:

 

Ai fost rautacios....omul a mai afirmat ca este nou in domeniu......tu cunosti chiar toate modele????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri ma duceam la Timisoara cu Sprinterul (in uniforma de conservar),iar dupa Slatina am fost depasit "regulamentar" (io cu semnal dreapta si aproape de marginea drumului,iar voi :) elegant pe langa mine),ce nu inteleg eu este ,ce.........'p cauta miezu' ala cu Passatul infiltrat in grup tinandu-se scai de voi ?-ca nu se incadra deloc in peisaj.

Erati asa multi pe o asa frumoasa vreme ,ca toata ziua m-am gandit la voi si am visat tot drumul - ''norocosilor'' :drink:

Sanatate maxima baiatului si recuperare cat mai scurta !

 

 

P.S. -Io vazusem o balta de likid de la mobra pe asfalt (asta pana sa luati mobra din sosea ).........-mobra are ceva ? (in afara de carene )

 

Asfalt uscat ! :bounce:

Editat de MUSASHI R6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri ma duceam la Timisoara cu Sprinterul (in uniforma de conservar),iar dupa Slatina am fost depasit "regulamentar" (io cu semnal dreapta si aproape de marginea drumului,iar voi :) elegant pe langa mine),ce nu inteleg eu este ,ce.........'p cauta miezu' ala cu Passatul infiltrat in grup tinandu-se scai de voi ?-ca nu se incadra deloc in peisaj.

Erati asa multi pe o asa frumoasa vreme ,ca toata ziua m-am gandit la voi si am visat tot drumul - ''norocosilor'' :drink:

Sanatate maxima baiatului si recuperare cat mai scurta !

P.S. -Io vazusem o balta de likid de la mobra pe asfalt (asta pana sa luati mobra din sosea ).........-mobra are ceva ? (in afara de carene )

 

Asfalt uscat ! :bounce:

Imi aduc aminte perfect cand o dubita s-a dat cat mai mult pe dreapta sa ne faca loc....chiar ma gandeam: uite domne' ce educati sunt soferii romani......acum inteleg....soferii romani sunt la fel :ok: (glumesc ....au inceput sa se mai cunoasca buna purtare in trafic...din pct meu de vedere)....

Da intradevar, putea fi o iesire foarte reusita .....

Motoreta nu este foarte rau lovita...va costa ceva dar nu cred ca fie nasol.....furca nu are nimic...nici cadrul....ghidonul stramb.....carene sparte rau....rezervor lovit...ceasuri bord de schimbat.....se repara....

Dorin e pe drumull cel bun!!

 

Bafta!

 

Biu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....si ati ajuns in Craiova.... ideea ca se mai putea reuni o resedinta de judet!

 

insanatosire grabnica faultatului!

 

 

P.S. curbele de la saru sunt superbe dar si un pic pacatoase.... multe carene sunt prin padurile alea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...