Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari ninjalailor!

Am patit si eu ce scrie mai sus...imi sta aprins becul FI incontinuu. S-a verificat cu pinii aia de diagnoza sa vedem ce eroare este si a rezultat ca e de la acest motoras cu clapeta de la evacuare, care nu stiu din ce motiv nu a fost dat jos cand s-a instalat toba Laser pe ea...el in tot acest timp a mers in gol si pana la urma s-au rupt dintii de pe rotita de plastic din interior, iar acum nu mai da comanda cum trebuie => apare eroarea FI in bord. La toba nu am acea piesa de care am aflat ca pacaleste acest sistem...oare cum sa fac sa dispara eroara? motorasul e stricat, nu are rost sa cumpar altul pentru ca oricum nu mai foloseste la nimic, evacuarea fiind schimbata...idei ceva? :D

nimeni nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kristake, si la mine sta aprins si motocicleta merge perfect. Daca vrei tu neaparat sa nu-ti mai stea aprins desfa bordul si anuleaza-i ledul :cheers: sau si mai romaneste, da si tu acolo cu niste vopsea neagra. ;)

 

Am gasit demult, cand imi faceam si eu griji, pe un forum american de Gixere parca o modalitate de anulare a exup-ului, cu o lamela de tabla, dar jur ca nu-l mai gasesc.

Editat de dan.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

eu am o toba de serie, de vandut nu o vand ca nu se stie cand ajung pe la RAR si cu toba actuala sigur ma resping aia, dar daca ai nevoie de ea pentru ITP sau verificare RAR ti-o pot imprumuta.

Ms Boriss,dar nu este vb de ITP sau RAR,am nevoie de una originala si mai nou am nevoie de un cablu de ambreaj si maneta de frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motoristilor.Faceti cunostinta si cu lacusta mea zx6r din 99'.Am de abia 200 km cu ea si sunt super incantat.Care imi poate da sfaturi utile in legatura cu mobra astept cu mare placere.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu am mai postat pe aci, am probleme cu motoru si maine il duc la mecanic sa-l fac. Va tin la curent cu ce se intampla...oricum as lua-o nu suna a bine ce mi se intampla cu motoru...eu sper sa fie de la electrica ceva ca partea de mecanica e brici. Vedem ce si cum maine poimaine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare sunt nou in lumea motociclistilor. Am cumparat si eu un ZX-6R 636 2005. E SH dar lam luat la 7200 km necazut si vreau sa va spun ca merge excelent dar il am daor de 2 saptamani daca imi vor aparea probleme o sa va scriu dar ma indoiesc. Si arata super tare Kwasaki rulz :bounce:

Am pus si cateva poze

post-48963-1244979600_thumb.jpg

post-48963-1244979658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare sunt nou in lumea motociclistilor. Am cumparat si eu un ZX-6R 636 2005. E SH dar lam luat la 7200 km necazut si vreau sa va spun ca merge excelent dar il am daor de 2 saptamani daca imi vor aparea probleme o sa va scriu dar ma indoiesc. Si arata super tare Kwasaki rulz :D

Am pus si cateva poze

 

Foarte fain ! :bounce: . Cat ai dat pe el ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stickerul de pe carena laterala dreapta nu e cel original, stii, nu?

Nu trebuie sa fie lipit pe verticala ci pe orizontala, si mai trebuie sa mai aiba si un mic sticker cu 636.

Nu vreau sa fiu carcotas, dar nu ai de unde sa stii daca a fost sau nu cazuta...

In rest, bine ai venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce:

scz am postat gresit.

Oricum frumos motorul :D

 

Stickerul de pe carena laterala dreapta nu e cel original, stii, nu?

Nu trebuie sa fie lipit pe verticala ci pe orizontala, si mai trebuie sa mai aiba si un mic sticker cu 636.

Nu vreau sa fiu carcotas, dar nu ai de unde sa stii daca a fost sau nu cazuta...

In rest, bine ai venit.

Mia spus un prieten ca daca iei mainile de pe ghidon in timpul mersului trebuie sa se miste daca a fost cazut in mers. La mine nici nu se clinteste dar ai dreptate oricum nu pot stii exact.

 

Combinezon Dainese :X de vanzare . vezi aici

 

http://bikeshop.ro/handler.php?act=view&am...ac&ID=58903

 

detalii PM

frumos constumul dar io am 46 la marime ca sunt mik de statura :D

Editat de francezu_nba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stickerul de pe carena laterala dreapta nu e cel original, stii, nu?

Nu trebuie sa fie lipit pe verticala ci pe orizontala, si mai trebuie sa mai aiba si un mic sticker cu 636.

Nu vreau sa fiu carcotas, dar nu ai de unde sa stii daca a fost sau nu cazuta...

In rest, bine ai venit.

 

da, intr-adevar e pe orizontala cel cu "ninja", insa cel mic unde scrie 636 sa stii ca si mie mi-a zburat unul la o spalare cu jetul cu presiune, asa ca nu conteaza neaparat. daca vrei sa verifici concret daca a fost cazut, desfaci carenele si te uiti pe interior daca au fost lipite cu fibra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Testul asta de care ti-a zis prietenul tau a starnit hohote de ras in grupul de prieteni care era in vizita la mine cand am citit. Cate chestii mai crede lumea, ramai trasnit

Probabil ai dreptate dar io sunt inca incepator am motoru de aproape 3 saptamani asa ca inca nu stiu sigur.

Oricum motoru arata si merge excelent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza-l tot asa si felicitari pt achizitie, nu o sa te dezamageasca atat timp cat si tu vei face acelasi lucru. Si nu mai crede ce spun babele pe la colt, avem internet acuma, oameni cu experienta, vaste posibilitati de informare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...