Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Ok, il schimb, sau cel putin incerc.

Imediat ce intru in posesia filtrului de aer de la Adi si desfac rezervorul o sa incerc sa scot si filtrul de benzina si voi da mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate il schimbam impreuna ca vad ca esti din Bucuresti.Incercam pe motoreta ta dupaia daca merge incercam pe a mea.GLUMEAM :crack:

Sa imi spui si de unde ai facut rost de filtru.

Astept detalii daca reusesti.

Spor la mesterit.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL. Daca imi reuseste te ajut cu cea mai mare placere.

De unde o sa gasesc, nu stiu. Probabil o sa il scot si o sa ma duc cu el la United. Daca nu au...nu stiu.

il speli in decarburol daca nu gasesti unul nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva din intamplare o sita ce vine atasata la rodinetul de benzina pt ninja zx-6r?Sunt 2 dar una,(cea mai lunga) mi-a ramas in rezervor undeva ascunsa bine de nici cu slujbe bisericesti nu o mai pot scoate.Exista un risc cu privire la impuritatile din rezervor,daca ramane doar una?

Pot fi contactat la nr. de tel 0744 151 201 0765 696 769 in cazul in care are cineva.

 

post-41724-1268233908_thumb.jpg

 

 

RESPECT :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva din intamplare o sita ce vine atasata la rodinetul de benzina pt ninja zx-6r?Sunt 2 dar una,(cea mai lunga) mi-a ramas in rezervor undeva ascunsa bine de nici cu slujbe bisericesti nu o mai pot scoate.Exista un risc cu privire la impuritatile din rezervor,daca ramane doar una?

Pot fi contactat la nr. de tel 0744 151 201 0765 696 769 in cazul in care are cineva.

 

post-41724-1268233908_thumb.jpg

 

 

RESPECT :)

sigur ca exista ,una e pentru plin si una pentru rezerva ,la tine lipseste cea pt plin parca e mai lunga ca cea care e acolo ,deci cand dai robinetul pe full toate mizeriile vin direct in carburatoare

 

Mesaj completat

Sa imi spui si mie cum arata.Am auzit ca e ceva de carbon si nu se poate spala,ci doar se schimba.

Poate ii faci o poza.:)

uite aici o poza cu pompa si filtrul de 636 06 scuze pt calitatea pozei

Mesaj completat

Sa imi spui si mie cum arata.Am auzit ca e ceva de carbon si nu se poate spala,ci doar se schimba.

Poate ii faci o poza.:lol:

e dintrun fel de material textil sa zic asa io zic ca merge spalat ,cel putin o data tre sa mearga spalat

post-23264-1268243871_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,am un 636 din 2003 dar asta e mai putin important pt. voi,poate pt cei care vor sa vada ceva modificari la filtru aer,motor,capac ambreaj,cilindri si conducte peste conducte.

Dau acest anunt pt a va informa ca am multe piese de vanzare pt 636 modelul 2003-2004,rel. la tel.:0724 391 050

post-178-1268355238_thumb.jpg

post-178-1268355262_thumb.jpg

post-178-1268355289_thumb.jpg

post-178-1268355303_thumb.jpg

post-178-1268355333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare, a incercat cineva sa monteze un akrapovic ca asta post-9390-1268732594_thumb.jpg pe un zx6r sau zx9r din 98 pana in 2002 ca banuiesc ca diametrul galeriei este lafel bineinteles taind galeria de langa scarita dreapta de la pilot.

 

Intreb asta deoarece cred ca diametrul galeriei de la motocicleta este mult mai mare decat diametrul tobei si deci trebuie facut cumva sa fie bine :P

 

toba este montata sau se potriveste la suzuki k6 din 2008 in sus.

 

Deci ce ziceti sa ma risc sa o cumpar sau nu ??? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici 2 link-uri:

 

http://www.themcdonalds.net/~themcdo/richa..._Change_Coolant

 

http://www.ninjaboards.com/forums/showthread.php?t=1736

 

Unul e pentru 99-00 si unul pentru 03-04, dar in principiu e la fel, diferente poate doar la scosul carenelor.

Cat despre ce tip ar trebui sa folosesti, nu stiu, cauta in manual sau du-te la magazinele moto din zona ta si vezi ce gasesti.

Din cate stiu eu, antigelul original e verde, dar...eu spre exemplu am unul de la Yacco, parca, care e rosu, dar isi face treaba.

 

-------------------------

 

Am fost azi la United sa ma interesez de filtrul de benzina. Nu se gaseste separat. Vine doar impreuna cu pompa, la pretul de 380E. :bounce:

Baietii de acolo mi-au zis ca in principiu nu as avea de ce sa-l schimb, dar daca vreau sa ma leg la cap, sa desfac totusi pompa, care ar avea o sita sus, la imbinarea cu rezervorul ce ar putea fi curatata. Ma gandesc ca cel mai ok ar fi sa cureti si rezervorul daca tot il dai jos, dar eu renunt la idee, n-are rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e dintrun fel de material textil sa zic asa io zic ca merge spalat ,cel putin o data tre sa mearga spalat

 

Am fost azi la United sa ma interesez de filtrul de benzina. Nu se gaseste separat. Vine doar impreuna cu pompa, la pretul de 380E. :drink:

Ma gandeam si eu ca daca totusi trebuia schimbat, il faceau separat si era mai simplu accesul la el.

Decat sa te pui sa desfaci rezervorul, pompa, sa mai ciupesti niste garnituri si sa uzezi niste filete inutil, mai bine schimbi ce recomanda producatorul, nu ce recomanda vecinii.

Sau poate ca au omis asta pt ca nu au avut in vedere benzinariile din RO unde se mai inmulteste benzina cu apa.

post-7003-1269102332_thumb.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la United sa ma interesez de filtrul de benzina. Nu se gaseste separat. Vine doar impreuna cu pompa, la pretul de 380E. :drink:

Baietii de acolo mi-au zis ca in principiu nu as avea de ce sa-l schimb, dar daca vreau sa ma leg la cap, sa desfac totusi pompa, care ar avea o sita sus, la imbinarea cu rezervorul ce ar putea fi curatata. Ma gandesc ca cel mai ok ar fi sa cureti si rezervorul daca tot il dai jos, dar eu renunt la idee, n-are rost.

 

Salut!

 

In primul rand salut tuturor ....ca frumoase bijuterii mai aveti!

 

Am avut un ZXR750, vechi de 20 de ani si sincer, am ramas foarte mirat sa citesc in manualul lui de service ca filtrul de benzina este "for life" (sper ca imi aduc aminte bine sa fi citit asta, am niste dubii), oricum, nu am crezut. Mi-am zis, frate, astia-s nebuni, cum dracu pe viata un filtru. M-a motivat si mai tare o curiozitate tampa, avand in vedere ca filtrul nu era transparent si nu vedeam ce este inauntru, plus ca ma gandeam ca 20 de ani e o viata deja traita pentru ZXR-ul cu pricina si l-am scos, l-am taiat cu cuterul si ce am gasit in el (nu mare lucru) nu se deosebea prea mult cu ceea ce am vazut in ala nou, transparent pe care l-am pus in loc, 2 saptamani mai tarziu. Una peste alta, mi-a parut rau ca l-am distrus si schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

In primul rand salut tuturor ....ca frumoase bijuterii mai aveti!

 

Am avut un ZXR750, vechi de 20 de ani si sincer, am ramas foarte mirat sa citesc in manualul lui de service ca filtrul de benzina este "for life" (sper ca imi aduc aminte bine sa fi citit asta, am niste dubii), oricum, nu am crezut. Mi-am zis, frate, astia-s nebuni, cum dracu pe viata un filtru. M-a motivat si mai tare o curiozitate tampa, avand in vedere ca filtrul nu era transparent si nu vedeam ce este inauntru, plus ca ma gandeam ca 20 de ani e o viata deja traita pentru ZXR-ul cu pricina si l-am scos, l-am taiat cu cuterul si ce am gasit in el (nu mare lucru) nu se deosebea prea mult cu ceea ce am vazut in ala nou, transparent pe care l-am pus in loc, 2 saptamani mai tarziu. Una peste alta, mi-a parut rau ca l-am distrus si schimbat.

filtrul("pe viata") despre care era vorba e doar la motoarele pe ijectie ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand 636 nerulat in ro arata ca si nou nici o zgarietura ,20mii km dak intereseaza pe cineva rog pm

Frumos motorul, ce pret are?

Sunt curios ca si eu vreau sa il vand pe al meu 16mii km, proaspat cosmetizat.

post-7003-1269522497_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...