Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Exact ce spune Ionutene. Din lipsa de avarii eu o mai las asa noaptea daca o parchez pe marginea drumului.

Da-mi si mie un PM cu detalii despre asigurarea aia. Parca ar merge sa imi fac pe 6 luni. Mersi

Mesaj completat

Stie cineva de ceva placute de frana pe fata mai ieftinake?

da mi tu pm si ti dau o adresa de mail ...nu cred ca se poate pe 6 luni...chiar; la asta nu m am gandit.

 

BTW

 

ADUC PIESE ORICE DE PE WWW.MOTORCYCLESUPERSTORE.COM

 

eu mi am luat acum un capac monopst in culoare motorului fabricat in Japan..de la kawa, e superb si la noi costa vreo 190eur, eu pot sa l aduc cu 110 eur maxim

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exact ce spune Ionutene. Din lipsa de avarii eu o mai las asa noaptea daca o parchez pe marginea drumului.

Da-mi si mie un PM cu detalii despre asigurarea aia. Parca ar merge sa imi fac pe 6 luni. Mersi

Mesaj completat

Stie cineva de ceva placute de frana pe fata mai ieftinake?

cele mai ieftine le gasesti la kronau moto!recomand!eu am luat cu 17 euro setul!bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau va anunt ca tocmai am schimbat clasa cat si producatorul.

 

SO, dezmembrez Kawasaki Ninja 600 - model 2000.

 

Care doreste ce doreste sa imi trimita PM.

 

Ne auzim :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi am luat acum un capac monopst in culoare motorului fabricat in Japan..de la kawa, e superb si la noi costa vreo 190eur, eu pot sa l aduc cu 110 eur maxim

E maxim 90-1oo€ la noi, unde ai gasit tu cu 190€ :cheers:, iar pe ebay e maxim 70€, care e afacerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E maxim 90-1oo€ la noi, unde ai gasit tu cu 190€ :cheers:, iar pe ebay e maxim 70€, care e afacerea?

Corect!Eu n-am zis nimic sa nu fiu carcotas.Si mai e si varianta sa iti faci din fibra si te duce la 50 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saito sau Lucas, cel mai probabil Saito.

Cum naiba sunt la pretul asta? Nu m-ar deranja daca s-ar consuma repede daca as putea frana decent cu ele.

da,placutele sunt saito,organice!eu sunt multumit de cum franeaza,e totul ok!si pretul....mult sub ce e la noi!eu cu 196 ron am luat 2 seturi de fata si semeringuri de furca!daca luam din timisoara,nu ieseam sub 250 ron!plus ca au curier gratis!recomand kronau moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit! EBC doubleH. Par ok, ramane de vazut.

 

Din cele 8 placute, 5 mai merg vreo 1000km asa ca daca le vrea cineva le dau moca.

Celelalte 3 erau la limita, una ajunsese chiar la fier, lucru care imi baga niste trepidatii nasoale in roata pe franare.

Sunt Galfer,racing,culoare mov, foarte agresive, iar pe ploaie nu functioneaza. :what:

Mai jos 2 poze:

post-33933-1275678109_thumb.jpg

post-33933-1275678142_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit! EBC doubleH. Par ok, ramane de vazut.

 

Din cele 8 placute, 5 mai merg vreo 1000km asa ca daca le vrea cineva le dau moca.

Celelalte 3 erau la limita, una ajunsese chiar la fier, lucru care imi baga niste trepidatii nasoale in roata pe franare.

Sunt Galfer,racing,culoare mov, foarte agresive, iar pe ploaie nu functioneaza. :what:

Mai jos 2 poze:

Daca zici ca 3 erau la limita,nu cumva trebuie sa verifici pistonasele,sa nu fie blocate,doar intreb,nu dau cu parul,pt ca mi se pare ciudat sa se duca doar 3 din ele....pana mea,zic si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, astea racing merg doar la temperaturi inalte. In momentul in care intra apa la jucarica nu mai ai frana aproape deloc. Cand mi le-am cumparat nu stiam nimic despre placute si am mers pe mana vanzatorului :what:) in 8000km cat am mers cu ele de cate ori era cate o ploaie omu' avea frigiderul plin. :lol:)

 

Ionut, pistonasele au fost foarte atent verificate si minutios curatate de un super meserias, Cesar, care are un anunt de prestari servii moto pe un forum vecin. Mi-a zis ca sunt in stare perfecta. Faza e ca era foarte multa mizerie acolo, posibil sa nu fi funtionat cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pt ca eu nu le aduc direct, eu de fapt aduc haine (in special pt fete) si le cumpar de pe siteuri (nu e-bay), ele ajung la o firma din New York, apoi de acolo pleaca spre noi. Toata asta face ca pretul pe care il platesc eu pt ele sa fie destul de mare. Daca va puteti comanda direct ..e ideal, daca nu ...eu mai putin de 50% nu pot sa iau. Nu aduc deobicei, deci nu fac asta pt bani (decat cu hainele) ...dar daca m ar ruga cineva sa aduc ..cu acest comision as putea s o fac ..EU. Probabil sunt si altii care iau mai putin, n am idee.

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut cineva, singur, vrun monopost din fibra de sticla la un 636 05-06?

Man,n-am facut singur dar am un prieten care face,mie mi-a facut la penultima motocicleta o codita foarte frumoasa de 600 rr,si mi-a montat-o pe un yamaha thundercat.Iti face ce vrei tu din fibra.daca vrei iti dau nr lui

Mesaj completat

Daca vrei sa ne facem de lucru ne luam un chit de fibra rasina si intaritor si facem un experiment la garaj.Oricum e complicat pt. ca ne trebuie mai intai o matrita.

Editat de ionutene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor!

 

Ma alatur voua in acest topic deoarece tocmai ce mi-am luat un ZX6 R din 2008, aproape noua 3.500 km.

 

Deocamdata nu am impresii de impartasit, nu am apucat sa o plimb prea mult, insa mi se pare un motor spectaculos.

 

As veni cu doua solicitari catre voi:

 

1. Cineva care are acest model 2007-2008 imi poate spune daca are buton pentru luminile de avarie? Eu am vazut ca nu are, mi-au confirmat si cei de la United Motors... Va intreb asta deoarece tocmai ce am fost la RAR cu ea (este adusa din Spania si a trebuit facuta omologarea) si tipul de acolo a cam strambat din nas, chiar daca mi-a dat actele, mi-a recomandat sa rezolv aceasta problema caci se pare ca nu este in legalitate.

 

2. Mi-ar prinde bine daca ar avea cineva sa-mi trimita un manual de intretinere pentru acest motor - nu neaparat in romana (nu ma refer la documentul ala de 600 pagini pentru service).

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor!

 

Ma alatur voua in acest topic deoarece tocmai ce mi-am luat un ZX6 R din 2008, aproape noua 3.500 km.

 

Deocamdata nu am impresii de impartasit, nu am apucat sa o plimb prea mult, insa mi se pare un motor spectaculos.

 

As veni cu doua solicitari catre voi:

 

1. Cineva care are acest model 2007-2008 imi poate spune daca are buton pentru luminile de avarie? Eu am vazut ca nu are, mi-au confirmat si cei de la United Motors... Va intreb asta deoarece tocmai ce am fost la RAR cu ea (este adusa din Spania si a trebuit facuta omologarea) si tipul de acolo a cam strambat din nas, chiar daca mi-a dat actele, mi-a recomandat sa rezolv aceasta problema caci se pare ca nu este in legalitate.

 

2. Mi-ar prinde bine daca ar avea cineva sa-mi trimita un manual de intretinere pentru acest motor - nu neaparat in romana (nu ma refer la documentul ala de 600 pagini pentru service).

 

Multumesc anticipat!

din cate stiu eu la motoretele de viteza mai noi ..nu exista asa ceva...eu inainte de kawa am avut f4i din 2003 si nici aia nu avea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici un 636 din anii 03-04-05-06 nu are avarii.S-ar putea ca pentru lucrul asta sa existe pozitia cea mai din dreapta de care se vorbea mai devreme.Atunci raman pozitiile aprinse chiar daca scoti cheia.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...