Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Merge cineva sa isi spele mobra la spalatoria de langa bila ?

 

Daca te bagi mai incolo la o tura da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MA DAU SI CU MIARE!

 

 

 

Azi care se anunta prezent? eu nu ma mai grabesc azi...

eu cam in 20 de minute plec de la munca si ajung pe la 7:50 - 8:00 la parc va astept acolo la o tigara :D daca e poate ma duc sa manc ceva in zona asa ca va las si nr de tel 0720.859.836

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi care se anunta prezent? eu nu ma mai grabesc azi...

eu cam in 20 de minute plec de la munca si ajung pe la 7:50 - 8:00 la parc va astept acolo la o tigara :D daca e poate ma duc sa manc ceva in zona asa ca va las si nr de tel 0720.859.836

Unde la parc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde la parc ?

 

 

aveam numar de telefon pus :) intalnirea se face la parc la drumul taberei , statia parca se numea poiana muntelui, dar cand am ajuns acolo vazu ca ai mei colegi spargeau pe acolo trotuarul aveau lucrari in zona si cand am vazut ca nu e nici dracu am plecat in treburile mele;) nici nu ma mai agit sa mai propun ceva pt ca oricum nu o sa vina nici dracu asa ca o las balta ;)

 

int6 ia zi ne vedem la parc azi sa vb de ale noastre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am si eu o intrebare si sper ca ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns sau mai multe informatii.Eu nu sunt din bucuresti dar de ceva vreme am fost nevoit sa ma mut aici cu serviciul, iar de vreo 2 zile mi-am adus si motorul. Si vroiam sa va intreb pe voi care sunteti cel mai in masura sa imi spuneti cat de sigura este zona, adica daca se fura motoarele intr-o veselie sau pot sa dorm cat de cat linistit noaptea :) . Momentan o am legata in fata blocului cu un lant Abus si am vazut ca mai sunt vreo 2 mobre care au acelasi sistem.

Stiu ca e o intrebare cam vaga, dar multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta sa inchiriezi in comun cu mai multi baieti un garaj la bloc.

Atunci chiar poti dormi linistit noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu stiu de vreo oferta de acest gen, dar urmareste topicul asta. Si aici se anunta locurile disponibile la garaje.

 

Bafta! :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine varianta cu garaj.

Eu tin mobra din 2004 in fata "blocului",de-a lungu vremi am mai schimbat locul exact,in parcare in fata masinilor legata de gard, cel putin asa au stat primele 2, si de 2 ani si ceva la intrare in bloc.Au fost legate de gard cu lant si cu husa. O singura data m-am trezit cu husa taiata de la furca pana la cauciucu spate si exact in juru numarului(deci da cineva vroia sa vada ce mobra era si daca e imatriculata) si acum Domiu sta cu roata legata, husa(mai mult din motivu vecinilor care arunca tigari pe geam, am avut si ciorba pe husa :wink: a si cu blocator de disk modelu cu alarma.

Si anu trecut a mai fost un CBR bagat langa a mea(el deranja putin mai mult vecini) si din cand in cand mai apare un maxi-scuter.

Concluzia: de furat se fura peste tot, daca reusesti sa gasesti garaj ar fi perfect,la mine in zona nu sunt in afara de cel de sub complexu drumetului care e si umpic cam scum daca nu gresesc 200RON/luna(corectati-ma daca gresesc) si cel mai apropiat(garaj de bloc) e la 2-3 stati de RATB, si nu ma plimb la 2 noaptea prin cartier cu echipamentu pe mine pana acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, cea mai buna este varianta cu garaj dar sper sa si gasesc ceva mai accesibil si ca pret si ca distanta, pentru ca eu merg cu motorul la servici si nu ar fi cel mai bun lucru sa fac mai mult pana la motocicleta decat pana la servici :) . Pana una alta o las legata in fata blocului si ma umplu de ganduri pozitive.

 

@simpson: nu stai cumva vizavi de billa? ca mi se pare ca am vazut o Honda Domninator pe langa bloc pe acolo :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, stau la in zona Drumetu o staie mai incolo de Billa spre Favorit. Si e cam grau de vazut ca sta sub husa cat timp e in fata blocului.

Si acum o poza de pe google maps cum statea Jawa cuminte sub husa :D untitled.jpg

Blocurile cu garaj incep dupa parcu Moghioros, si dupa Rau Doamnei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, stau la in zona Drumetu o staie mai incolo de Billa spre Favorit. Si e cam grau de vazut ca sta sub husa cat timp e in fata blocului.

Si acum o poza de pe google maps cum statea Jawa cuminte sub husa :D untitled.jpg

Blocurile cu garaj incep dupa parcu Moghioros, si dupa Rau Doamnei.

 

haaaaa stiu stradaaaaa! o sa vin sa ti-o fur ! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la mine din spatele blocului s-au furat 3 scutere...Acum de motociclete nu stiu deci nu pot sa-mi dau cu parerea dar pe criza asta cred ca se fura in draci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e.

Mai ales daca uiti cheia in broasca si mai pui si un afis pe usa cu ce se gaseste inauntru... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...