Sari la conținut

Accident La Galati - Dragone Daniel - 17.06.2004


Adi P
 Share

Postări Recomandate

Am primit acum un telefon care m-a lasat mut.

Un baiat din Galati - Dragoni? - cu un GSX-R 750 negru

a murit azi. Cica a avut un accident de masina pe

langa Galati, nu a putut fi scos la timp si a murit

ars.

Ati auzit de asa ceva? Infirmati-mi vestea daca se

poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Clubul Bull Bikers Brasov regreta pierderea prietenului nostru Daniel Dragone ,din Galati,in varsta de 23 ani,decedat in urma unui accident de masina,miercuri,pe raza jud. Braila.Transmitem condoleante familiei si prietenilor .Sintem alaturi de voi in aceste momente de durere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Nu te supara dar mai bine ar fi sa zici cine ii/era ca multa lume nu a auzit de el.

cine era...vreau sa vb cu cineva care il cunostea si care este cu adevarat interesat de ce s-a intamplat in acea dimineata...

mersi oricum de intrebare

daca e cineva, daca nu, nu, asta e...

dupa ce a murit, avea o groaza de prieteni sau de asa zisi prieteni care il plangeau

vreau sa vad si eu unul adevarat care il mai stie si acum si care vrea sa afle cu adevarat despre misteriosul accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate xxx esti penibil...daca voiai sa stie doar prietenii, dadeai anunt "Care l-ati cunoscut" si apoi le dadeai PM cu intamplarea..dar te comporti ca un pustan de 10 ani care zice "Doar daca vrea X scot mingea sa jucam folbal, altfel nu.."

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate xxx esti penibil...daca voiai sa stie doar prietenii, dadeai anunt "Care l-ati cunoscut" si apoi le dadeai PM cu intamplarea..dar te comporti ca un pustan de 10 ani care zice "Doar daca vrea X scot mingea sa jucam folbal, altfel nu.."

:crack:

 

:disappointed: Parca suntem la gradinita... Eu stiu, dar nu iti spun.... :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Ma deci din cate stiu eu a fost asa.. :

 

Si-a cumparat gsx-r'ul cu banii imprumutati de la un avocat... Era viata lui mobra aia... Acum trebuia sa dea banii inapoi avocatului dar nu avea... Disperat ca o sa ii ia motorul a facut o afacere cu unu care i-a zis ca daca ii strica masina 90% sa isi poata lua banii de asigurare, ii da banii... Am intzeles ca avea pe el o vesta anti-glont, combinezon moto etc... A intrat cu 180km/h parca intr-un pom... Airbagul nici nu a mai sarit ba din contra... Volanul cu mana lui a sarit pe geam, axul unde vine volanul i-ar fi intrat mai sus de inima si l-a scos singur... Dar a aparut marea problema... Nu se deschidea centura... Proprietarul masinii filma uitanduse la el... Dani striga disperat din masina sa il ajute cineva... Nimeni nu a facut nimic.... Dupa putzin timp masina a explodat... Asta stiu eu... Daca gresesc va rog sa ma corectati... Parerea este ca tipul cu masina trebuie cautat... Putea salva o viatza si multe inimi frânte...

 

R.I.P... Dumnezeu sa te ierte Dani... Condoleante familiei si fratelui tau care am inteles ca de atunci nu mai e om... R.I.P....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa vreau sa fiu cinic, daca motocicleta aia era viata lui si era in pericol sa piarda motocicleta, pe care oricum o cumparase cu banii altuia, atunci e aproape normal ce s-a intamplat.

 

Acum pragmatic, daca vrei sa faci ceva cu adevarat interesant, afla ce numar avea masina aia, unde era asigurata si anunta asigurarea, de acolo se ocupa ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma deci din cate stiu eu a fost asa.. :

 

Si-a cumparat gsx-r'ul cu banii imprumutati de la un avocat... Era viata lui mobra aia... Acum trebuia sa dea banii inapoi avocatului dar nu avea... Disperat ca o sa ii ia motorul a facut o afacere cu unu care i-a zis ca daca ii strica masina 90% sa isi poata lua banii de asigurare, ii da banii... Am intzeles ca avea pe el o vesta anti-glont, combinezon moto etc... A intrat cu 180km/h parca intr-un pom... Airbagul nici nu a mai sarit ba din contra... Volanul cu mana lui a sarit pe geam, axul unde vine volanul i-ar fi intrat mai sus de inima si l-a scos singur... Dar a aparut marea problema... Nu se deschidea centura... Proprietarul masinii filma uitanduse la el... Dani striga disperat din masina sa il ajute cineva... Nimeni nu a facut nimic.... Dupa putzin timp masina a explodat... Asta stiu eu... Daca gresesc va rog sa ma corectati... Parerea este ca tipul cu masina trebuie cautat... Putea salva o viatza si multe inimi frânte...

 

R.I.P... Dumnezeu sa te ierte Dani... Condoleante familiei si fratelui tau care am inteles ca de atunci nu mai e om... R.I.P....

 

da de unde stii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic. Si totusi cel care filma putea sa-l scoata din masina si apoi sa fuga de la locul accidentului, daca tot nu vroia sa se stie ca era prin preajma in momentul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Frate ce om normal la cap se suie in masina si intra intentionat intr-un pom cu 180kmph?

 

Sper ca am inteles bine explicatia.

 

Dap asa este... Eu il inteleg... Vroia sa isi tina mobra si sa scape de saracie... Nu o sa uit de unde am plecat

 

 

da de unde stii?

 

Sunt galatzean! Doh...

 

Groaznic. Si totusi cel care filma putea sa-l scoata din masina si apoi sa fuga de la locul accidentului, daca tot nu vroia sa se stie ca era prin preajma in momentul accidentului.

 

Credema ca multi au pata pe omu ala ca nu l-a scos din masina...

Editat de TazzY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca tazzy debiteaza,pe alt forum spunea ca are 150.000km facuti pe motor..si are 16 sau 17 ani :banana:

 

din pacate "mi se pare" credibil, recitind datele initiale ale problemei...imprumuturi de bani, lumea interlopa, patron de sex club, accident premeditat, chrysler 77LUX, bani de asigurare, pusti de 23 ani care se ofera sa joace in film, ca in filme...

 

cat despre "motocicleta era viata lui" , nu vreau sa fiu cinic, cum spunea cineva mai sus, dar cred ca in viata ai nevoie totusi si de creier inafara de motocicleta...

Editat de roa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...