Sari la conținut

Cateva Pareri ? :)


Baracuda
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cine cine ?

 

suntem si noi curiosi :baldy:

 

@claudiu suzuki 750 nu se mai produce de cativa ani. For a good reason.

 

@Baracuda, exact asta iti spuneam. Daca vrei sa te bazezi pe ea, n-o sa fii fericit. Daca vrei sa o iei neaparat, no matter what - luand insa in calcul eventualele probleme - o sa iti ofere multe momente fericite.

Cat despre fiabilitate, nu am vazut nicaieri atatea motoare explodata pana in 5000 de km ca la Agusta (e adevarat ca mai des la cele de 750). Testul de 50,000 de km nu l-a parcurs nici macar pe jumatate, la 12,000 i-a pleznit motorul. Agusta e cunoscuta pentru promptitudinea cu care SCHIMBA nu repara in garantie, dar si garantia se termina candva.

 

Ca bicicleta e groaznica in oras, si ca sa te dai sportiv pe circuit e o distractie scumpa cu asa o jucarie.

 

Un dealer de MVAgusta era foarte fericit ca a vandut un Tamburini spunand ca e singura mobra pe care nu o sa o vada intorcandu-se cu probleme in garantie pentru ca era pentru o colectie si proprietarul nu o va scoate pe strada.

 

Ramane insa una dintre cele mai exclusive si frumoase mobre - o clasica desi contemporana.

 

 

 

Daca am observat eu bine , inca apare pe siteul oficial si modelul de 750.

Care ar fi acel good reason ?? Foloseste motorul de Suzuki 750 din 2000-2001 (parca) si la Suzuki motorul si-a dovedit fiabilitatea.

Nu stiu , dar partea asta cu fiabilitatea , parca nu imi vine a crede... nu e un motor "de duzina" si facut sa se vanda totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti spun va trebui sa te omor :baldy:

 

Pe Magheru, unde era reprezentanta Honda vis-a-vis de hotel Ambasador, se face acum show room MV Agusta, Cagiva si Husqvarna. Deocamdata va puteti duce sa va uitati prin vitrina la muncitorii care renoveaza :baldy:

 

PS Ei o sa aduca F4 CC Limited Editon la showul de pe 29 martie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Judas : Multumesc mult de tot pentru info :baldy:

Chiar incepusem sa ma las de idee dupa 1 saptamana de cautari

 

Am sunat, am vorbit cu un nene foarte amabil...momentan au 3 bucati in vama la Giurgiu dar 2 sunt F41000 iar una e F4 CC si costa 100mii euro :baldy:

 

A ramas ca se intereseaza de F4 750 si imi da un mail sau telefon. Acum astept :baldy:

 

 

Intre timp am observat o chestie destul de ciudata. Am dat un search pe mobile.de si am avut o mica surpriza. F4 1000 costa la ei ~15000 euro nou noutz din reprezentanta. Pe www.mvagusta.ro (cand aduceau cei de la United) pretul pentru F4 750 este 18000~

 

Este o diferenta destul de mare zic eu, mai ales ca cel din germania este F4 1000. Are cineva idee din ce motiv este o asa mare diferenta de preturi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare treaba cu dealerul MV Agusta /Husqvarna / Cagiva.

 

ciudata treaba cu preturile...sa inteleg ca F4 750cc ar trebui sa fie mai ieftina de 15.000 ?

Pai SH in Germania pleaca de la 9000...hmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da un search pe mobile.de la Mv agusta F4 1000/motociclete noi si o sa vezi ca preturile se invart in jurul sumei de 15000 +/- 300euro

 

F4 750 cred ca a fost scos din productie, nu am gasit nimic la motoare noi pe mobile.de :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa iti iei mv agusta din italy......preturi incepand de la 7500...model f4 750cc......si ii faci service in romania......daca se deschide ...Gasesti tot ce vrei...noi , second ........dute pe www.motosupermarket.it si cautati mv agusta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa incerci zx6r 2007 daca ai bani...e foarte stabila are cutie bine etajata si nu smuceste..are 66nm cuplu....nu te decapiteaza...iar ciclistica e foarte bine design-ata.....am condus dar nu mult....e frumoasa.....125+6 cu ram-air....ramane la latitudinea ta Baracuda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 600 honda e taticul lor si asta de la distanta clara.Desi are puterea mai mica (120cp) la raportul kg/cp NU are concurent! Plus ca modelul de anul trecut castiga in draci cursele de super-sport ,ma gandesc cu groaza anul asta cand e un model NOU!

 

Ps:pacat ca nu are si honda un model de 750 in oferta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce unii se hotarasc atat de greu, eu personal m-am suit pe foarte multe modele dar foarte putine mi-au placut ca si feeling.Discuti de fiabilitate, manevrabilitate, ciclistica dar pana nu te sui pe ea ca sa-ti transmita "de mine o sa te intragostesti" nu prea poti cumpara nimic. :crack:

 

De exemplu eu n-am simtit NIMIC cand m-am suit pe F4 sau pe 600RR 04.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de hotarat greu, anul trecut am vazut la un prieten R6-le, am avut ocazia sa ma sui pe el, sa vad cum stau, cum se aude, cum merge si a doua zi deja am dat comanda iar in 2 saptamani am venit cu el acasa din reprezentanta.

 

Problema la F4 e ca nu am unde sa o vad live, sa ma sui pe ea, sa o aud. Normal ca am retineri cand trebuie sa dau 21mii euro pe un motor pe care l-am vazut doar in poze

 

Inca o chestie care m-a deranjat, in germania F4 1000 costa ~15000 euro nou noutz, tzipla din reprezentanta cu toate taxele incluse. Am primit oferta pe mail de la Honda iar la ei costa 21000 ddp(Acelasi model). Imi scapa mie ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de hotarat greu, anul trecut am vazut la un prieten R6-le, am avut ocazia sa ma sui pe el, sa vad cum stau, cum se aude, cum merge si a doua zi deja am dat comanda iar in 2 saptamani am venit cu el acasa din reprezentanta.

 

Problema la F4 e ca nu am unde sa o vad live, sa ma sui pe ea, sa o aud. Normal ca am retineri cand trebuie sa dau 21mii euro pe un motor pe care l-am vazut doar in poze

 

Inca o chestie care m-a deranjat, in germania F4 1000 costa ~15000 euro nou noutz, tzipla din reprezentanta cu toate taxele incluse. Am primit oferta pe mail de la Honda iar la ei costa 21000 ddp(Acelasi model). Imi scapa mie ceva ?

 

 

Pai nu trebuie sa manance si Honda Romania ceva?:crack:

Vorbeste cu forumista noastra(imi scapa numele, a scris cineva mai sus nick-ul) care are Agusta, poate o calaresti putin sa vezi cum te simti pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu inteleg ca tre sa manance, dar chiar asa sa-si faca reprezentanta noua din banii mei ? :lol:

 

Am vorbit cu Katy dar a vandut motoru :kick:

 

:crack:

A vandut Katy motorul?

 

Poate poti vorbi cu cumparatorul atunci..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ratat Tuning Days, ca era una expusa. Numai ca era strict de show, nu cred mersese vreodata la cit erau de curate discurile de frina. Ca sa nu mai zic ca pe cel din spate il facem eu la strung mai bine ca ei, arata infiorator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu inteleg ca tre sa manance, dar chiar asa sa-si faca reprezentanta noua din banii mei ? :peace:

 

Am vorbit cu Katy dar a vandut motoru :bounce:

Am vorbit cu importatorul ( fiul acestuia este cel mai bun prieten al meu de la varsta de 3 ani) si mi-a aratat preturile ptr motoare,cele cu care cumpara el din italia si iti pot garanta ca nici macar el nu le ia cu 15000 euro de acolo . In fond,tu poti sa-ti iei de unde vrei motocicleta , este alegerea ta :D

 

Ai ratat Tuning Days, ca era una expusa. Numai ca era strict de show, nu cred mersese vreodata la cit erau de curate discurile de frina. Ca sa nu mai zic ca pe cel din spate il facem eu la strung mai bine ca ei, arata infiorator.

In curand poate fac un drive test si va spun parerile...macar prin showroom :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta parerile cursei din showroom chiar nu conteaza. Ce poti face acolo ca sa iti dai seama de calitatile ei?

era evident o semi-gluma , eu personal motocicleta de 100mii euro nu as scoate-o pe strada ...ma rog,daca iti permiti sa dai atatia bani pe ea iti cam permiti si sa o scoti pe strada cu riscul ca ii se poate intampla ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era evident o semi-gluma , eu personal motocicleta de 100mii euro nu as scoate-o pe strada ...ma rog,daca iti permiti sa dai atatia bani pe ea iti cam permiti si sa o scoti pe strada cu riscul ca ii se poate intampla ceva..

:cheers: :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai ceva bani, i-ati domle Hayabusa.

Eu dupa ce imi termin in doi ani ucenicia cu fazeru meu de 600, si dau si banii la banca inapoi, o vand si tare ma atrage o Hayabusa. Mai ales ca s-a ieftinit. O poti cumpara cu 10500 de euro nou nouta.

 

Eu la fazeru meu am pus tobe lazer foarte asemanatoare cu cele de la MV Agusta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci e ceva care-mi scapa: cumperi moto ca sa o tii in vitrina? Sau numai pe circuitul care nu exista in Romania?

In fine, nu ca ar fi treaba mea ... dar cumva ar fi bine sa o probezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...