Sari la conținut

Telescoape Noi


Sebiuta
 Share

Postări Recomandate

Am un moped ........cu telescoape de cacao ....adica au rol de ARC pentru ca functie de telescop nici vb.. De unde as putea sa imi procur niste telescoape ?? si astea sunt calculate in functzie de greutate ? pe ale mele nu scrie nimik ...nimik :baubau:

 

Ce imi recomandatzi ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un moped ........cu telescoape de cacao ....adica au rol de ARC pentru ca functie de telescop nici vb.. De unde as putea sa imi procur niste telescoape ?? si astea sunt calculate in functzie de greutate ? pe ale mele nu scrie nimik ...nimik  :baubau:

 

Ce imi recomandatzi ??

Si eu am aceasi problema :D

 

Solutia deocamdata a fost rotirea lor cu 180 de grade. Asa se si aude cum lucreaza uleiul in ele. In pozitia in care au fost montate de fabrica nici vorba sa mearga cum trebuie, poate doar la o comprimare foarte mare. De adaugat ulei mai greu pentru ca sunt encapsulate si nu prea am vazut cum ai putea sa desfaci partea aia.

 

ps. stie cineva cum as putea scurta niste telescoape de MOBRA cu vreo 3-4 cm? atunci ar fi perfecte pentru moped-ul meu... cele originale au 32cm si astea 40cm .. mi-ar trebui undeva pe la 36cm :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La telescoape de piaggio se turna ulei in ele daca desfaceai suruburile din lateral. de jos (2 surubele mici) .Se mai putea ajunge inauntru pe la suruburile mari de fixare din capetele de sus altfel poti sa dai niste gauri in ele, si sa le pui tu cep filetat. totusi cauta, tre sa aiba o gaura. Pune ulei gros in ele si sa vezi ca merg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

sa bagi ulei in telescoape teoretic e simplu,practic....

se dumonteaza telescopul,se intinde in pozitia maxima si in se da o gaura mica,de 1,5 maxim 2 mm.bagi uleiul (in timp ce telescopul e intins la maxim) si cand ai terminat de bagat uleiul un punct de sudura pe gaura si gata.

merge.un bun prieten si-a refacut telescoapele de dacia asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...