Sari la conținut

Bucuresti - Sighisoara


Tano
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

M-as baga si eu ,dar sa fie vremea mai faina afara ,e totusi prea frig pt un drum asa lungut :kick: ....eu ,unul ,as si ramane o noapte in sighisoara....poate o sa mai mergeti si cand se va incalzi mai bine afara :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu ,dar sa fie vremea mai faina afara ,e totusi prea frig pt un drum asa lungut :kick: ....eu ,unul ,as si ramane o noapte in sighisoara....poate o sa mai mergeti si cand se va incalzi mai bine afara :crack:

 

 

Ramanem o noapte acolo, la Hanul Danes. Revenim in Bucuresti duminica seara. Acum singura necunoscuta, ca sa spun asa, este traseul ales. Probabil vom pleca pe Ploiesti - Brasov - Sighisoara si vom revenii pe Sighisoara - Medias - Sibiu - Rm. Valcea - Bucuresti. Vedem la fatza locului...

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ne vedem in Otopeni zic ca nu are sens sa ne mai intoarcem spre Buc-Pitesti. Mergem pe DN1 si daca nu e ud pe jos putem de la ploiesti sa mergem pe Cheia.

 

In functie de ora la care ajungem in BV eu o sa merg direct la Bran (acolo raman sambata noaptea) sau vin pana la Danes sa mancam si apoi ma intorc la Bran.

 

soare si benzina sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu mai pot sa vin.. :crack: Am pb cu electrica, in sensul ca nu imi incarca bateria, si nu am chef de surprize pe drum.. O sa incerc sa rezolv totusi pana in weekend.. eu tot sper sa rezolv ca sa ajung, dar slabe sanse totusi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu mai pot sa vin.. :crack: Am pb cu electrica, in sensul ca nu imi incarca bateria, si nu am chef de surprize pe drum.. O sa incerc sa rezolv totusi pana in weekend.. eu tot sper sa rezolv ca sa ajung, dar slabe sanse totusi..

 

 

:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au facut deja propuneri pt. traseu si mi se par OK. Ramane deci: Otopeni (Biker Bar), Sambata ora 9, urmeaza Ploiesti,Brasov, Sighisoara, iar duminica Medias, Sibiu,Rm. Valcea, Bucuresti, cu sosirea pe lumina (daca se poate, ora 18- 17). :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au facut deja propuneri pt. traseu si mi se par OK. Ramane deci: Otopeni (Biker Bar), Sambata ora 9, urmeaza Ploiesti,Brasov, Sighisoara, iar duminica Medias, Sibiu,Rm. Valcea, Bucuresti, cu sosirea pe lumina (daca se poate, ora 18- 17). :crack:

 

 

Pe sambata, atunci :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la ce ora ajungeti sambata la dracula? noi in weekend de obicei facem o sighisoara scurt, fiind din tgmures. :crack:

 

 

Salutam! Dupa ora 15.00. Nu cred ca o sa ajungem mai devreme, vom merge la pas :-) Ne vedem pe insula la o bere? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun tuturor si vorba lui tane..asfalt uscat.Ma incearca invidia da n-am ce-i face.Ma consolez cu gindul ca mai sunt multe alte ocazii anul acesta.Distractie placuta .bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost prin Brasov, acolo stiu ca drumul e facut de curand si peisajul e pe masura. Pe Valea Oltului e f bun drumul pana in Sibiu dar nu stiu cum e pe traseul Sibiu - Medias - Sihisoara. Stiu ca Sibiu - Brasov e acceptabil dar nu f bun. Un traseu rapid ar fi Bucuresti - Brasov - Sighisoara. Un traseu mai larg, prin Valea Oltului. Vedem si decidem.

sibiu medias sighisoara e un drum fain cu exceptia unui pod in apropiere de copsa mica restul e ca in palma..... si nici radare nu prea is

:crack:

si cand veniti dumunica...poate opriti in pitesti la un ceai cald sau o cafea...:kick:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cam rezolvat pb cu motorul... E bateria praf.. Sper sa gasesc maine (azi de fapt) sa gasesc o baterie si 80% sanse sa vin si eu... cu inca ceva lume dupe mine :kick: Adica inca un VN800Classic si ceva masini (vreo 3) ceea ce nu cred ca strica :crack: Sper sa nu deranjam :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg si eu + Monica ; treceti-ne pe lista :crack:

 

ady_1987ro: nr meu este 0727.869614; suna-ne sambata dim. si fii pregatit.. o sa intreb eu pe cei adunati daca se gaseste un loc si pt tine.... iti tin pumnii :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...