Sari la conținut

Bucuresti - Sighisoara


Tano
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tano spune-mi te rog numele hanului, eventual un nr.de tel. Merg cu Claudia si vreau sa fac o rezervare.Merci! :baldy:

 

Se numeste Hanul Dracula, tel: 0265761735. Poza a fost facuta acum 2 ani.

 

 

abia astept sa mergem, vedeti ca sapt. viitoare pe 24 e petrecere Italia Motors..., nu e un impediment prea mare dar ar fi frumos si bine sa participam si la petrecere

 

Pe 24 martie sau in aprilie pe 24, ca nu am inteles :-)

post-16709-1174818066_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Tano Dan.Dupa ce amvorbit la telefon am intrat.Am facut socoteala si cade pe 1 aprilie?????Ne pacalesti?Bineinteles era o gluma.Domne ,e tentanta chestia si depinde de mai multi factori.Unu e vremea.Doi vremea si tot asa.Cite persoane au confirmat?Ar fi ceva sa mergem multi sa ne iubeasca poporul si sa nu avem loc in han.Ce zici?Mai pendulez.bunu. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Tano Dan.Dupa ce amvorbit la telefon am intrat.Am facut socoteala si cade pe 1 aprilie?????Ne pacalesti?Bineinteles era o gluma.Domne ,e tentanta chestia si depinde de mai multi factori.Unu e vremea.Doi vremea si tot asa.Cite persoane au confirmat?Ar fi ceva sa mergem multi sa ne iubeasca poporul si sa nu avem loc in han.Ce zici?Mai pendulez.bunu. :baldy:

 

 

Buna, buna:-) pana acum am fi 8 - 9... dar pana vineri cand tragem linie pot fi mai multi sau... mai putini. Penduleaza spre DA, ok ? :-) Sper sa ne ajute si vremea. Am vorbit acolo si ieri ploua.. dar mai e pana sambata asa ca sunt optimist. Oricum, ideea e a merge intr-o alta zi, pe traseul Tranfagarasan, Sibiu, Sighisoara este super ok, o aplicam la vara. Eventual o includem intr-un traseu mai lung. Sper sa gasim amatori. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum cu un baiat din Fagaras care m-a invitat la el si caruia i-am spus ca s-ar putea sa vanim in vizita cam 20-30 bucati.Stii ce a zis?Azis ca exista spatiu si altele.El reconditioneaza vechituri si o face bine.De asemeni am zis o vorba si la cei ce se ocupa cu ASOCIATIA.Asteptam pina marti miercuri niste raspunsuri.Dane s-ar putea ,totusi sa plecam in doi.Nema problema.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum cu un baiat din Fagaras care m-a invitat la el si caruia i-am spus ca s-ar putea sa vanim in vizita cam 20-30 bucati.Stii ce a zis?Azis ca exista spatiu si altele.El reconditioneaza vechituri si o face bine.De asemeni am zis o vorba si la cei ce se ocupa cu ASOCIATIA.Asteptam pina marti miercuri niste raspunsuri.Dane s-ar putea ,totusi sa plecam in doi.Nema problema.bunu.

 

 

Pana vineri e timp sa vedem ce si cum. Ai vazut locatia ? Am rezervat deja doua camere acolo :-) Fagarasul e la doi pasi asa ca ajungem si pe acolo, la o adica. Vedem ;-) Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vin si eu dar plec, luni si ma intorc marti dupa pasti-daca mergeti careva inainte sa postati detaliiu si poze mai multe cu locatia- :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e dupa PASTE m as baga si eu...ca pe 31 imi expira leasingu si tre sa ii schimb numerele.

 

Eu am fost anu trecut Buc-Bv-Sighi-TG.Mures-Turda in ziua 1 si in ziua 2 Turda-Alba Iulia-Sebes-Sibiu-Valcea-Pitesti-Bucuresti....drumul per total de vis, fara incidente, fara trafic greu(tiruri,camioane) am avut bafta de drum liber..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vin si eu dar plec, luni si ma intorc marti dupa pasti-daca mergeti careva inainte sa postati detaliiu si poze mai multe cu locatia- :baldy:

 

Vrem sa plecam sambata, 31 martie si revenim duminica seara. O sa stam la un han, vezi in poza.

 

Pana la urma cand vreti sa plecati? WE asta, sau dupa Pashte?

 

 

Cred ca sambata asta, vedem si cati ne strangem.

post-16709-1174907690_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in conditiile in care vremea e ok.

 

Hanul de la Danes e un loc frumos. La hanul din padure nu am ajuns, am auzit ca drumul pana la han e mai de enduro.

 

Daca avem chef de plimbare, putem sa mergem BUC-RM Valcea-Sibiu-Medias - Danes.

Daca nu, direct BUC - BV - Sighisoara - Danes.

 

atat Valea Oltului cat si "BV-Rupea-Sighisoara" sunt dintre preferatele mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de multe ori pe Sighisoara Brasov dar cu motoreta niciodata!Cred ca tre sa fie foarte misto, nu vreti voi sa faceti excursia asta cand o fi mai cald, asa undeva prin mai? :baldy:

 

Mi mi se pare inca frig si mie mi-au luat carnetul cel putin o luna! :baldy:

 

Nu de alta dar daca o sa mergeti acum n-o sa mai repetati experienta curand si eu zic ca ar merge mai multa lume daca ar fi mai incolo!

 

Daca mergeti acum, distractie placuta! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de multe ori pe Sighisoara Brasov dar cu motoreta niciodata!Cred ca tre sa fie foarte misto, nu vreti voi sa faceti excursia asta cand o fi mai cald, asa undeva prin mai? :baldy:

 

Mi mi se pare inca frig si mie mi-au luat carnetul cel putin o luna! :baldy:

 

Nu de alta dar daca o sa mergeti acum n-o sa mai repetati experienta curand si eu zic ca ar merge mai multa lume daca ar fi mai incolo!

 

Daca mergeti acum, distractie placuta! :baldy:

 

Mergem daca e sa fie cald. Sunt convins insa ca vom repeta figura si prin mai, pe un alt treseu, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca o sa fie cald. Drumul nu e de enduro. Pe o portiune de 2 km nu e asfaltat, e pietruit. Se poate merge cu motorul pe el fara probleme. Pentru cei care au enduro insa, e loc de desfasurare :baldy:

 

Ma bag si eu in conditiile in care vremea e ok.

 

Hanul de la Danes e un loc frumos. La hanul din padure nu am ajuns, am auzit ca drumul pana la han e mai de enduro.

 

Daca avem chef de plimbare, putem sa mergem BUC-RM Valcea-Sibiu-Medias - Danes.

Daca nu, direct BUC - BV - Sighisoara - Danes.

 

atat Valea Oltului cat si "BV-Rupea-Sighisoara" sunt dintre preferatele mele

 

Cand plecam sambata, stabilim treseul. Ambele variante sunt ok, trebuie sa vorbim si sa cadem de acord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti binevenit! Cu cat mai mult cu atat mai bine, eu propun ca plecarea sa fie pe 31 martie sau... dupa Pasti :baldy:

Pe mine cine ma ia k pasager,sunt din sighisoara de loc numai acuma sunt in bucuresti la faculta.Va pot arata orasul si imprejurimile si daca e va pot gazdui peste noapte la mine cine nu isi permite la han,moka.Mi-ar face mare placere sa vin cu voi.Astept raspuns...Numai bine

 

vine cineva cu enduro k sunt niste dealuri super pe acolo pe langa han numai bune de arat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine cine ma ia k pasager,sunt din sighisoara de loc numai acuma sunt in bucuresti la faculta.Va pot arata orasul si imprejurimile si daca e va pot gazdui peste noapte la mine cine nu isi permite la han,moka.Mi-ar face mare placere sa vin cu voi.Astept raspuns...Numai bine

 

vine cineva cu enduro k sunt niste dealuri super pe acolo pe langa han numai bune de arat!

 

Stiu bine dealurile, ultima data cand am fost erau trei baieti cu enduro...Vorbim si rezolvam :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propune-ti si voi un loc si o ora de intalnire pt. sambata dimineata. Am putea conveni si traseul ca nu cred sa fim prea multi. Eu nu am preferinte numai asfaltul sa fie uscat!!! :crack:

 

 

Sambata, ora 9.00, la bikers club de la otopeni ? asta imi vine in minte acum :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci asa ramane, sambata dimineatza la 9.00, la Bikers Club de la Otopeni.

 

 

Drum Bun baieti si asfalt uscat ! :crack:

 

P.S. : Tano am inceput si eu scoala .... prin mai - iunie sper sa reusesc sa va insotzesc la astfel de expeditii :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ploi nu se anunta, sunt si eu 100% in.

mai ramane sa vad daca ne potrivim la viteza de croaziera.

 

eu circul intre 80 si pe alocuri 120km/h. daca nu va incurc, atunci la 9 in otopeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...