Sari la conținut

B-37-mbd Sau Un Sofer Care Fuge De La Locul Accidentului


Eruvyr
 Share

Postări Recomandate

Prietene, tu ai gresit, te-ai dus si ti-ai cerut scuze omului. Baiatu asta a cazut pe jos si javra aia nici macar nu a oprit sa-l intrebe de sanatate. Mai mult...cand a dat de el ai vazut si tu ce replica i-a bagat. Abia cand a inceput sa spuna de urmarire penala s-a inmuiat omu si a inceput sa o dea in scuze.

 

Este o diferenta, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare. cazi din vina lui, el pleaca de la locul accidentului, dezinvolt, iar apoi la politie iti cere scuze...

si asta e tot!

intr-o astfel de situatie, recurgerea la violenta e in mod evident o decizie mai buna. in general e firesc sa existe o lege a compensatiei, cand cineva te da pe jos si apoi fuge, nu poate compensa cu "imi cer scuze". de fapt el se p'i's'a' pe tine de sus.

m-am cam saturat de toti papagalii pasnici care bantuie pe aici; care isi isi exhiba o lasitate atat de bolnavicioasa incat nu li se pare suficient ca ei tac si inghit in trafic, dar se simt datori sa mai indemne si pe altii la umilinta. delicatetea asta feminina in fata violentei ii face profund dezgustatori.

va plangeti mereu ca politia nu face nimic, deci ar trebui sa fie considerata ultima solutie, in schimb de fiecare data apelati la ei cu seninatate.

violenta in sine nu e un lucru bun, dar cand ai de ales intre umilinta si violenta...

p.s. eruvir, nu ma refer la tine.

 

Bine ca esti tu o gorila agresiva - cam atata minte se pare ca ai :baldy: Asa, cu papagalii pasnici va neutralizati si lumea ramane in echilibru.

 

Pe scurt: el a facut ce-a facut si ai vazut ce "verdict" a dat Politia. Daca eu il faceam pilaf ma alegeam cu dosar penal. Do the math: cine castiga, ia zi, razboinicu' luminii?

 

Unii si-au luat o pauza de la lumea reala... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mă bag în discuția cu bătaia nebătaia

 

dar nu Âştiu cât de utile sunt scuzele, dacă Doamne fereÂşte pățeai ceva grav, animalul ăla te lăsa să mori ca un câine acolo ....

 

e clar că nu ai ce să-i mai faci, dar eu nu aÂş considera scuzele lui bune la ceva :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-aveti decat sa procedati cum vreti cand veti fi voi implicati.

:baldy:

 

Si ne mai plangem ca soferii nu ne respecta, ca, in momentul cand ne vad in oglinda ca ne strecuram pe la semafoare, baga discret botul masinii in fata noastra sa nu avem loc sa trecem. Ei, pai sa-l vezi pe ala de a incasat-o vreodata de la un motociclist, ce respect o sa mai aiba, cand o sa aiba el prioritate o sa dea jos orice misca si e pe 2 roti.

Si apoi omul a recunoscut, a dat RCA-ul, deci pagubele materiale vor fi acoperite. Pagube morale? Ca nu i s-a luat carnetul? Daca la urmatorul motociclist intalnit el va fi cel care va ceda prioritatea, chiar daca are prioritate, eu unul l-as ierta.

Parerea mea, nu dati cu pietre acum :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, tu ai gresit, te-ai dus si ti-ai cerut scuze omului. Baiatu asta a cazut pe jos si javra aia nici macar nu a oprit sa-l intrebe de sanatate. Mai mult...cand a dat de el ai vazut si tu ce replica i-a bagat. Abia cand a inceput sa spuna de urmarire penala s-a inmuiat omu si a inceput sa o dea in scuze.

 

Este o diferenta, nu ?

 

Asta e, greselile nu-s la fel! Eu am gresit intr-un fel, conservarul din cazul de fata intr-altul.Repet: mai mult decat sa-si ceara scuze ce ar fi trebuit sa faca?(ma refer si dupa ce a gresit fugind de la fata locului).

 

Eruvyr@ a cerut ajutorul forumistilor ca sa-l identifice, sau cel putin asta am inteles eu. Unii au reusit sa-i fie de folos cu sfaturi pertinente, altii cred in continuare ca daca se-nfoia la ala primea medalia "smardoiul de aur" clasa 2 roti.Te pomeni ca daca ar fi vrut sa-i dea in trompeta nu stia daca nu-l sfatuia forumul.Nu stiu de ce au cate unii senzatia ca daca instigi la violenta sau daca te apuci si povestesti pe forum ce mare miez ai fost sau ai fi, pica careva in fund sau se imputineaza accidentele.Sa fiu al naibii, caut de ceva timp pe forum ceva piese pt moto, posibilitati cum sa schimb enduroaicele cu un touring sau un cruiser cu care sa pot bate si eu la vara Europa si nu gasesc, dar in schimb e plin de informatii utile de cum sa dam cu capu'n gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de motociclisti perfecti si fara de pacat, razboinici ai luminii p'aci! Daca omu' si-a cerut scuze, nu inteleg ce trebuia sa mai faca? Sex oral? Anal?

Nu stiu daca am mai povestit faza: candva ma credeam si eu o zeitate calare pe 2 roti pana intr-o seara, cand obosit dupa un drum in afara localitatii, plecand de la premiza ca ma aflam la ora 23 pe o strada necirculata am reusit performanta sa intorc fara sa ma asigur. Culmea, am condus cam toate tipurile de vehicule, am permisul de 13 ani, am fost sofer angajat si nu am facut gresala asta...pana in acea seara si culmea am facut'o lata tocmai conducand un mijloc de transport ce sta cam prost la capitolul siguranta. Ca un facut, exact cand am ajuns de'a latul strazii m-m pomenit cu una bucata conserva, marca Dacia, combi, venind taras pe frane catre mine.Nu va zic cum am reusit sa finalizez manevra, dupa care am pus mobra pe cric, m-am dat jos, mi-am scos manusa dreapta, m-am indreptat catre conservar, mi-am cerut scuze si i-am strans mana.Conservarul putea sa-mi umple frigiderul cu mezeluri proaspete, si sincer ma asteptam la asta dar!... n-a facut'o! A spus doar: "iti dai seama cum te faceam?".In seara aia in loc sa ajung acasa puteam ajunge cine stie unde. Am gresit, conservarul a fost pe faza si am ajuns intreg acasa.Morala e simpla: TOTI GRESIM! Va garantez eu ca si voi gresiti si cand o faceti pretindeti intelegere si acceptarea scuzelor. Cum unii s-au saturat de umilinta unora dintre forumisti la fel mi-e si mie sila cand citesc posturi cu iz manelistic de dupa blocurile gri.In fond d'asta e demencratie ca fiecare sa fie liber sa faca ce vrea. daca omu' a decis sa-l ierte pe conservar nu vad care-i problema celorlalti. N-aveti decat sa procedati cum vreti cand veti fi voi implicati. Iarasi imi provoaca greata cand vad fel de fel de plangaciosi care cer repede ajutor smardoiesc pe forum si haiducii virtuali care se ofera repede voluntari sa aplice legea maidanului.

pt greata,vrei lam(u)ie? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt greata,vrei lam(u)ie? :baldy:

Ce raspuns inteligent,ca de la motociclist la motociclist....poate cine stie o sa-mi dai tu mie lamaie cand ne-om intalni.Sa vedem cum stam cu faptele ca la scris vad ca stai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu ne cunosti si ne faci soareci de birou...asta eu o numesc jignire(din partea ta)...asta dovedeste ca tu esti cel care se de dupa tastatura...si...da...dak eram de la capitala ma duceam la "pepsi"...

sincer...il RUPEAM...

dar...fiecate facem ce dorim...aici ne spunem doar parerea...unii au caracter diferit si prefera sa nu fie luat la misto cu niste scuze ci sa plateasca cu aceiasi moneda...

so...amice "gabii" abtinete sa mai jignesti... :baldy:

 

 

Salut!

 

Nu m-am referit Strict sau Direct la persoana ta. In fine, eu nu pot sa fac pe nimeni soarece de birou, eu doar CONSTATAT un fapt si atat. Daca te ataci e problema ta. Eu nici nu am pomenit nicaieri numele tau.

Asa cu tu iti dai cu parerea- exact asa mi-am dat si eu cu parerea. Daca tu te consideri jignit- repet- e problema ta. Ca sa te racoresti, te invit sa dai o fuga pana la bucuresti la un "pepsi" cu baietii :baldy:

 

 

Cataline, stai linistiti, am mai spus-o calitatea celor care activeaza pe motociclism punct ro este jalnica.. Daca pui la suflet orice prostie - te enervezi degeaba. Eu deja m-am obisnuit cu atitudinea asta a multora care activeaza pe forumul asta.. As face eu o catalogare acum, da iarasi o sa se simta unii jigniti, asa ca ma abtin. Oricum, sunt Off-Topic rau de tot. Aproape ca nu exista topic pe forumul asta unde sa nu se certe lumea aiurea :baldy: .

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cataline, stai linistiti, am mai spus-o calitatea celor care activeaza pe motociclism punct ro este jalnica.. Daca pui la suflet orice prostie - te enervezi degeaba. Eu deja m-am obisnuit cu atitudinea asta a multora care activeaza pe forumul asta.. As face eu o catalogare acum, da iarasi o sa se simta unii jigniti, asa ca ma abtin. Oricum, sunt Off-Topic rau de tot. Aproape ca nu exista topic pe forumul asta unde sa nu se certe lumea aiurea :baldy: .

 

 

Asa este si-mi asum gresala de a mai posta pe forum in alt scop decat sa vand sau sa cumpar ceva! Nu demult asta imi propusesem cand am constatat ca au disparut userii, cu care desi aveam discutii in contradictoriu, aveam ceva de invatat, sau macar discutiile in ciuda faptului ca erau aprinse, se bazau pe un minim de respect. Nu-i problema vor ramane smardoii intre ei. Eu unul nu mai am nici varsta si nici timp de de astfel de discutii. Altii se pare ca asa au orgasm, cautand scandal si jignind fara nici un motiv. Cica asta-i barbatie. De livrat gratuit lamai si alte citrice e bun oricine.Asta e! E vremea asta imputita afara si sunt racit cobza ca altfel nu mai stateam sa bat campii pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...