Sari la conținut

Colentina - Suveica R6 Albastru


aleex_costy
 Share

Postări Recomandate

Atunci ce-ar fi sa-ti iei tu jucariile si sa ne lasi . . . du-te la planorism daca tot te sictiresti asa de usor.

:baldy:

 

P.S. Motoru era furat de afara cel mai probabil . . . am mai multi prieteni care au fost prinsi conducand si fara carnet si cu carnetu anulat si ghici ce? nici unu nu e la parnaie.

Unu la mana, si eu am motocicleta cu acte si am numaru pus, deci cum vine treaba "motoreta de 3 luni( CU ACTE) k d-aia n-avea nr pus" ?????

Nu avea permis cat A deloc sau era suspendat anulat? Daca nu avea deloc cam de cat timp merge el fara carnet de a avut timp sa aibe mai multe casti si timp sa ii fie furate.

omu avea nr de leasing , asta mi-a spus un politist de la locul accidentului, deci daca nu avea permis banuiesc ca omu nu si-a pus nr-ul ca sa poata fugii in caz ca il alearga politia sau ceva de genu...

Deci motoru era inmatriculat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca intradevar nu avea carnet(cat. A), inseamna ca nu este vorba de un ,,motociclist'' in adevaratul sens al cuvantului, ci de un infractor calare pe o motocicleta. Sper sa fie prins si sa raspunda penal pt. faptele sale. Cat despre ,,inconstientul'' care a traversat aiurea, sper sa se faca bine si sa ramana cu o mare obsesie: sa caste de 10 ori ochii, inainte sa mai treaca dintr-o parte in alta, a oricarei stradute, cat de mici! :baldy:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antena 1 acum 10 min

 

:wave: Trist f trist.....

 

tatal lui transmitea condoleante familiei pietonului.....dar oare stia ca prostu de fisu calareste fara permins?

tind sa cred ca da pt ca cica nu ar fi la prima abatere :baldy:

 

Numai bine

 

Pt omul care a murit :baldy: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intradevar nu avea carnet(cat. A), inseamna ca nu este vorba de un ,,motociclist'' in adevaratul sens al cuvantului, ci de un infractor calare pe o motocicleta. Sper sa fie prins si sa raspunda penal pt. faptele sale. Cat despre ,,inconstientul'' care a traversat aiurea, sper sa se faca bine si sa ramana cu o mare obsesie: sa caste de 10 ori ochii, inainte sa mai treaca dintr-o parte in alta, a oricarei stradute, cat de mici! :baldy:

 

S-a confirmat, un pusti inconstient, fara permis! Nicidecum un motociclist! Va plati pentru faptele sale. Victima a decedat! Odihneasca-se in pace!

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul a fugit pt k s-a speriat...acum e la sectie raspunde pt faptele sale...s-a dus de buna voie

 

cica omu a murit azi dimineatza :baldy: si again cica ar fi fost beat

Ar fi trebuit sa se sperie inainte sa se urce pe motor FARA PERMIS(!!!). Ce a facut el este echivalentul in a lua un pistol si a impustca un om din multime. Fie el si beat. Sper sa stea multa vreme la sectie ca sa aiba timp sa se gandeasca. Din punctul meu de vedere este la fel de vinovatca celalt inconstient care traversa strada prin loc nepermis .. si beat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era tigan!!!!!

 

si tatal lui nu era de acord sa mearga fara permis. nu stia ca merge. ii luase keile de le motoreta...nush ce fire...dar tot le dadea de cap..pt k iubea motocicleta :baldy:

 

 

regreta enorm si stie ca a gresit dar nu mai are ce sa faca...singura lui greseala a fost ca nu a ascultat de parinti sa dea de carnet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era tigan!!!!!

 

si tatal lui nu era de acord sa mearga fara permis. nu stia ca merge. ii luase keile de le motoreta...nush ce fire...dar tot le dadea de cap..pt k iubea motocicleta :baldy:

regreta enorm si stie ca a gresit dar nu mai are ce sa faca...singura lui greseala a fost ca nu a ascultat de parinti sa dea de carnet

eu cand am ajuns acolo motoru era pe roti si cheia era in contact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. Stopul si suportul ala de placuta de inamtriculare sunt "stock" la toate modele de R6 din perioda aia? Daca nu, inseamna ca stiu motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

regreta enorm si stie ca a gresit dar nu mai are ce sa faca...singura lui greseala a fost ca nu a ascultat de parinti sa dea de carnet

 

Nu e singura lui greseala, pot sa-ti enumar eu inca vreo 4, care in legislatia rutiera se numesc infractiuni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca sunt unii care daca se urca in sea si invata sa schimbe vitezele se cred deja motociclisti. Pacat ca se intampla asemenea lucruri.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe pieton, beat...treaz, oricum nu mai conteaza.

Iar despre baiat...sincer chiar imi pare putin rau. Si-a distrus viitorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Se pare ca sunt unii care daca se urca in sea si invata sa schimbe vitezele se cred deja motociclisti. "

 

nu zic ca era mare motociclist dar stia sa mearga...mergea pe 2 roti de mic...a avut si scutere...si o motoreta de 125..dar NU INTELEg dc n-a dat de carnet...:baldy: nu asculta de nimeni in privinta asta...degeaba ii ziceai :baldy:

 

si-a distrus viata dupa cum ziceai si tu :baldy: pakt de el...era cel mai vesel om pe care la-m cun vreodata...n-aveai cum sa nu te bine dispui doar dak-l vedeai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak avea carnet probabil k nu fugea ca stia ca nu pateste nimic...in cazul in care avea carnet...ia spune-mi...care erau greselile lui? scotand din discutie fuga

 

Duracell probabil baiatul asta e amicul tau de toto ii iei apararea si zici ca asta e nu a vrut dar i s-a intamplat...

A fost un prost si ca el sunt multi altii care nu merita statutul de "Motociclist"...

Credea cumva ca nu il va gasi politia, nu cred, a fugit repede acasa la tacsu si a plans ca nu stie ce sa faca si omu cu capul pe umeri i-a spus hai la politie acum ... probabil tot el ii luase motorul ca la varsta lui nu prea cred ca banii erau munciti de el...

Sincer nu imi pare rau deloc de pustiul asta si a capatat exact ce merita... e o vorba "de ce ti-e frica in viata nu scapi"

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Se pare ca sunt unii care daca se urca in sea si invata sa schimbe vitezele se cred deja motociclisti. "

 

nu zic ca era mare motociclist dar stia sa mearga...mergea pe 2 roti de mic...a avut si scutere...si o motoreta de 125..dar NU INTELEg dc n-a dat de carnet...:baldy: nu asculta de nimeni in privinta asta...degeaba ii ziceai :baldy:

 

si-a distrus viata dupa cum ziceai si tu :baldy: pakt de el...era cel mai vesel om pe care la-m cun vreodata...n-aveai cum sa nu te bine dispui doar dak-l vedeai

 

Cred ca nu stii despre ce vorbesti. 125...scutere, etc fac parte din alt film. Un 600 e cu totul altceva.

A facut o greseala pe care o fac aproape toti incepatorii : prima situatie de urgenta care impune o franare mai dura, o fandare etc, l-a dat pe jos.

Cat despre alte amanunte...permis, fuga de la locul accidentului si altele...nu are rost sa mai amintesc.

Editat de MotoMax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu stii despre ce vorbesti. 125...scutere, etc fac parte din alt film. Un 600 e cu totul altceva.

A facut o greseala pe care o fac aproape toti incepatorii : prima situatie de urgenta care impune o franare mai dura, o fandare etc, l-a dat pe jos.

Cat despre alte amanunte...permis, fuga de la locul accidentului si altele...nu are rost sa mai amintesc.

 

Acuma, sincer, voi credeti ca daca avea carnet, avea brusc si abilitatea sa evite un om beat care ii cade in cale? (asta daca era beat pietonul).

 

In fine, pacat de el si viata lui, iar fuga de la locul faptei e de neiertat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak avea carnet probabil k nu fugea ca stia ca nu pateste nimic...in cazul in care avea carnet...ia spune-mi...care erau greselile lui? scotand din discutie fuga

 

 

Duracell, prietenul tau a gresit! Oricum o iei, cum o intorci, a gresit. Spui ca e baiat de milioane, te cred pe cuvant, dar... repet... a gresit! De milioane era si Gore... Daca e sa intrebi familia pietonului, sigur au numai cuvinte bune despre el.... si el a gresit insa... Asta e viata si greseala biatului de milioane a facut sa fie ireparabila. Sigur nu are sa faca inchisoare, are sa ia cu suspendare... ce are sa ramana insa o rana mereu deschisa e ca un om a murit din cauza inconsientei lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni eu tot vad ca o dati cu un om a murit din cauza inconstientei baiatului fara carnet.

Un om a murit din cauza ca a treversat prin loc nepermis, baiatul nu a gresitu cu nimic, nu baiatu s-a urcat pe trotuar si a lovit omu. Baiatu pur si simplu s-a aflat la locul si timpul prost. Ca el sunt sute de tineri in Bucuresti care merg fara carnet ba cu masina ba cu motor.

Deci repet, baiatul nu are nici o vina in acest accident, singura lui vina este ca a circulat fara permis de conducere si pentru asta va plati nu pentru omorarea persoanei care a traversat neregulamentar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...